Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Çöplükte çıkan yangın 5 saatte söndürüldü


Çöplükte çıkan yangın 5 saatte söndürüldü

Manisa çöplüğünde gaz sıkışması sonucu başlayan ve rüzgarın etkisiyle büyüyen yangın, Manisa Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri ile orman işletme ekiplerinin yaklaşık 5 saatlik bir mücadelesinin ardından kontrol altına alındı.
İHA- Manisa’nın Şehzadeler ilçesi Turgut Özal Mahallesi'nde Spil Dağı eteklerinde vahşi depolama yöntemiyle depolama yapılan şehir çöplüğünde saat 18.30 sıralarında başlayan yangın yaklaşık 5 saatlik bir çalışmanın ardından kontrol altına alındı. Çok sayıda itfaiye aracı, bir helikopter ve uçakla müdahale edilen yangın kontrol altına alınırken soğutma çalışmaları devam ediyor.
Rüzgarın etkisiyle yayılan ve Manisa Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri ile orman işletme ekiplerinin 5 saatlik bir çalışma sonucu kontrol altına alınan yangının olduğu bölgeye MAT ve İHH MAK ekipleri de giderek hem yangın söndürmeye yardım etti hem de yangından çıkan dumandan etkilenen itfaiye erlerinin dinlendirilmesini sağlayarak ayran ikramında bulundu.
Bir itfaiye erinin ise Manisa Devlet Hastanesine kaldırıldığı öğrenilirken itfaiye erinin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Yıllardır Manisa’nın en büyük sorunu olarak duran ve her yıl çıkan yangınlarla korkuya neden olan Manisa çöplüğüne kısa bir zaman sonra tamamlanacak olan Uzunburun Katıatık Depolama Tesisi'nin devreye girmesiyle çöp atılmayacağının mutluluğunu yaşadıklarını belirten Turgut Özal Mahallesi Muhtarı İsmet Bakşi, “Yine üzgünüz. Birkaç gün önce bir açıklama yapmıştım, artık korkularımız sona eriyor diye. Umarım bu son yangın olur. Hala yanmaya devam ediyor. Tek umudumuz var, bu ayın 27’sinde Uzunburun’daki tesisin açılmasıyla birlikte bundan sonra buraya çöp gelmeyecek. Belki ondan sonraki aşamada rahata kavuşuruz. Umarım bu son yangın olur. Yıllardır bu korkuyla yaşadık. En büyük sevincimiz ise çöplüğün patlamadan yanmasıdır. Duyduğuma göre buraya tıbbi atıkları dökmüşler. Yangın bundan dolayı çıkmıştır. Umarım bundan sonra dikkat ederler, bu tip atıkları buraya dökmemelerini isteyeceğiz yetkililerden. Çünkü bunlar tehlikeli atıklar.” dedi.
 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim