Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

 ‘Soma adalet bekliyor’

 ‘Soma adalet bekliyor’

MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Soma’da 301 madencinin hayatını kaybettiği facianın yıldönümünde yaptığı açıklamada, hala adalet arayışının sürdüğünü belirterek “Soma’da yaşanan felaketi unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız.”dedi.

HABER MERKEZİ

Manisa milletvekili Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan Akçay 13 Mayıs 2014 tarihinde Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen ve 301 madencinin hayatını kaybettiği facianın yıl dönümünde anmyayımladığı mesajında, Soma’nın adalet beklediğinin altını çizdi.

YARALAR HALA TAZE

Facianın üzerinden geçen 3 yıla rağmen Soma’da yaraları henüz sarılamadığını belirten Akçay Soma’nın facianın izlerini taşımaya devam ettiğini söyledi. Soma’da esnafın, memurun, işçinin ve çiftçinin 3 yıldır facianın bıraktığı sorunlarla mücadele ettiğini ve Soma’nın her geçen gün bir sosyal patlamanın eşiğine sürüklendiğine dikkat çeken Akçay “Bu olumsuz etkilerin yıllar içerisinde silinmesini beklemek yanlış olacaktır. Önemli olan Somalıların bu olumsuz etkilerle mücadelelerine yardımcı olmaktır. Büyük Türk milleti olarak dayanışma ve kardeşlikten ödün vermeden Soma’daki acıyı hep birlikte gidermeliyiz. Unutulmamalıdır ki, bir avuç kömür için bir ömür verenlerden geride kalanlar büyük Türk milletinin vicdanına emanettir.” dedi.

“ADALET ARAYIŞI DEVAM EDİYOR”

Soma’da adalet arayışının devam ettiğine değinen Akçay “Soma’da işletme yöneticileri ve ocak sorumlularına ilişkin 13 Nisan 2015’ten itibaren adli bir süreç işletilmektedir. Mahkeme sürecini önemsiyoruz. Türk adaletinin sorumlulara hak ettikleri cezaları vereceğine inancımız tamdır. Bununla birlikte 3 yıldır devam eden adalet arayışında kararın bir an önce verilmesi Soma’da yaşanan acıları bir nebze olsun dindirebilecektir.”dedi.

‘UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ’

Yerin yüzlerce metre altında ailelerinin nafakasını kazanmak için can veren Somalı madencileri, Soma’da yaşanan felaketi unutmadıklarını ve unutturmayacaklarını kaydeden Akçay şöyle deva etti “Ambulans sedyesinin kirlenmemesi için çizmesini çıkarmak isteyen madenci; avucunda “oğlum hakkını helal et”  yazısı çıkan baba; demir boruları ısırarak hayatta kalma mücadelesi veren işçiler; “Kara maden iki evladımı aldı” diyerek feryat eden anne; ayaklarında yırtık çorapla ruhunu teslim eden, helal lokması için zehir soluyan, arkadaşını kaybettiğinden dolayı kurtulmasına sevinemeyen emekçiler; oğluyla kucak kucağa ölüme yürüyen madenci baba yüreğimizden silinmeyecektir. Bu vesileyle facianın 3 üncü yılında Soma’da hayatını kaybeden madencilerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor; ailelerine, sevenlerine ve Soma’ya başsağlığı ve sabır diliyorum.”

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim