Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

‘Soma’yı unutursak kalbimiz kurusun’

CHP’li Özel, Türkiye’yi Soma’ya davet etti:

‘Soma’yı unutursak kalbimiz kurusun’

Manisa Soma’da 301 madencinin hayatını kaybettiği maden kazasının 3. yılında tüm Türkiye’yi Soma’ya davet eden CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Soma’ların bir daha yaşanmaması ve evlatlarımızın ölmemesi için tüm halkımızı 13 Mayıs’ta Soma’ya davet ediyoruz. Unutursak ve unutturursak kalbimiz kurusun! Soma’yı unutmayın, unutmadıysanız, bunu gösterin" dedi.

HABER MERKEZİ

CHP Grup Başkanvekili, Manisa Milletvekili Özgür Özel, Manisa Soma’da 301 madencinin hayatını kaybettiği maden kazasının 3. Yılında tüm Türkiye’yi Soma’ya davet etti ve çağrıda bulundu. CHP’li Özel yaptığı açıklamada, “Aileler, işçiler, Soma kaderine terk edildi. Türkiye onları unuttu ama onlar yaşadıklarını unutmadılar. Soma’ların bir daha yaşanmaması ve evlatlarımızın ölmemesi için tüm halkımızı 13 Mayıs’ta Soma’ya davet ediyoruz. Unutursak ve unutturursak kalbimiz kurusun! Soma’yı unutmayın, unutmadıysanız, bunu gösterin" dedi.

‘13 MAYIS’TA SOMA’DA BULUŞUYORUZ’

Özel, "Biz bu Cumartesi, 13 Mayıs Soma’nın 3. Yılında Soma’da olacağız. Saat 14.30’da Soma’da Türkiye Kömür İşetmelerinin önünde, buluşacak ve facianın olduğu saatte madencilerimizi anacağız. Bu davet, tüm Türkiye’den gelecek, Soma’yı unutmayan, Soma’yı unutmak istemeyen dostlarımızla buluşmak içindir. Saat 15.05’te facianın yaşandığı anda madenci anıtının önünde olacağız. Ardından eşini, çocuğunu kaybeden yüreği yanık Soma şehitlerinin aileleri ile birlikte miting düzenleyerek, Soma’da üç yıldır yaşananları ve ne noktaya geldiğimizi Türkiye’ye bir kez daha  haykıracağız." dedi.

TÜRKİYE SOMA’YI UNUTTU

Özel, davanın duruşmalarını üç yıl boyunca takip ettiklerini belirterek, "İlk gün annelerin yakarmaları karşısında hakimlerin, savcıların, jandarmaların boğazları düğümlenirken, savunma avukatları duygusal konuşmalar yapan, üzülen, çığlık atan annelere ’duygu sömürüsü yapıyor, dışarı çıkartın’ diyecek kadar Soma’daki dengeler şirket lehine gelişmiş durumda. Her geçen gün davaya olan kamuoyu ilgisi azalıyor.  Davanın ilk duruşmasında 4 kilometrelik bir insan korteji vardı. 10 bin kişi dışarıda bekliyordu. Duruşma salonu, ‘Unutursak kalbimiz kurusun’, ‘Soma için adalet istiyoruz’ sloganlarıyla inliyordu.  Şimdi o günlerin ve o sözlerin üzerinde yeller esiyor. Aileler, işçiler, Soma kaderine terk edildi. Türkiye onları unuttu ama onlar yaşadıklarını unutmadılar.”ifadesini kullandı.  

SORUMLULAR YARGILANANA KADAR ACILAR HAFİFLEMEYECEK

“Soma faciası bir milat olabilirdi ama facianın üzerinden 3 yıl geçmesine rağmen verilen sözler unutuldu”diyen Özel,  Soma Davasının uzatıldıkça uzatıldığını ve asıl sorumluları ise hala yargılanmadığını söyledi.  Özel, şöyle devam etti “Gerçek sorumlular yargılanana kadar da Soma’nın acıları hafiflemeyecektir. Soma adalet bekliyor, Türkiye adalet bekliyor! Facianın 3. Yılında, ölen tüm maden şehitlerimizin anısına ve bir daha böylesi faciaların yaşanmaması için 13 Mayıs Cumartesi günü saat 14.30’da TKİ önünde Soma Adalet Mitingi’nde buluşuyoruz. Soma’ların bir daha yaşanmaması ve evlatlarımızın ölmemesi için tüm halkımızı 13 Mayıs’ta Soma’ya davet ediyoruz.”

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim