Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Sanayi dolu dizgin büyüyor

Sanayi dolu dizgin büyüyor

Basın Bilgilendirme ve Eşgüdüm Toplantısında kurumların faaliyetlerini değerlendiren Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, sanayide büyük bir genişlemenin yaşandığını belirterek birçok OSB bölgesi için yakın zamanda ciddi mesafelerin alındığını ifade etti.

TUNAY AKTAŞ

Manisa Basın Bilgilendirme ve Eşgüdüm Mayıs Ayı Toplantısı, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında gerçekleşti. Polis Evi’nde yapılan toplantıda kurumların Nisan ayı faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapıldı. Devlet kurumlarının rutin işlerinin dışında özgün çalışmalar yapmasını isteyen ve her ay düzenli olarak varılan gelişmeleri takip eden Vali Güvençer, eşgüdüm toplantısıyla birçok noktadan kaymakam ve kurum müdürlerini değerlendirdi.

TARIM İŞÇİLERİ İÇİN YERLEŞKE KURULACAK

Toplantının açılış konuşmasını yapan Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, kamu arazileri üzerinde geçici mevsimlik tarım işçileri için sosyal güvenlik, eğitim, barınma ve sağlık gibi temel ihtiyaçlarının karşılandığı yerleşke kurmak için çalışmalara başladıklarını söyledi.  Manisa’nın tarım kenti olmasıyla birlikte bu konuda çalışmalarını hızlandırdıklarını belirten Vali Güvençer, “Mevsimlik tarım işçilerinin çalışma koşullarının düzeltilmesi noktasında Vali Yardımcımız Hüseyin Karameşe başkanlığında komisyon kuruldu. İşçileri ilgilendiren tüm kamu kurumlarından bu komisyona birer üye aldık. Bu çalışma adım adım ilerliyor. Kamu arazilerinde alt yapısı hazırlanmış toplu yerleşim birimlerinde suyunun, enerjisinin devletçe inşa edilebileceği pis su atık sisteminin olduğu yerleşkenin kurulması noktasında hazırlık içerisindeyiz. Bu yerleşkede sosyal güvenlik, eğitim, barınma ve sağlık gibi temel ihtiyaçları işçilerimizin ayağına götüreceğiz” dedi.

“KONU YÜZDE 100 DİKKATİMİZDE”

Manisa’da uyuşturucuyla mücadele kapsamında çalışmaların kesintiye uğramadan yürütüleceğini altını çizerek açıklamalarına devam eden Güvençer, “Bir tek çocuğumuzun madde bağımlılığı denilen felaketle karşılaşmasına gönlümüz el vermez. Bu konuda bütün kurumlarımızın yapacağı çok şey var. Bu tehlikeye karşı emniyet güçlerimiz ve idari amirlerimiz gerekli hassasiyeti gösteriyor, başarılı çalışmalar yürütüyor. Konu yüzde 100 dikkatimizde.”

SANAYİ BÖLGELERİ GELİŞMEYE DEVAM EDİYOR

Sanayi alanında son gelişmeleri aktaran Güvençer, “Manisa tarım şehri olmakla birlikte bir endüstri şehri. Yeni yatırımlar süratle devam ediyor. Yatırımların hepsini burada söylemek, saymak mümkün değil. Mevcut organize sanayi bölgelerimiz gelişmeye devam ediyor. Zeytin İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde ilk ciddi fabrikanın temeli atılıyor. Zeytin İhtisas OSB, tüzel kişiliği ve fiziki koşullarıyla oluşturuldu. İlk fabrikanın temeliyle inşallah bu uğraşların sonucunu burada almaya başlayacağız. Salihli ve Turgutlu OSB’lerde genişleme alanlarında tahsisler hepimizi sevindirecek seviyede devam ediyor. Buralardaki yeni yatırımlar yeni İstihdam alanları yaratacak. Kula OSB kurulmuş ancak canlandırılmayı bekliyor, kaymakam bey yakından ilgileniyor. Yakın zamanda ciddi mesafeler alacağız. Soma OSB’de ise ciddi mesafeler alındı. Şimdiden Soma OSB’nin nasıl ve nereye doğru gelişeceğinin hesapları yapılıyor. Bunlar sevindirici gelişmeler” dedi.

1198 KİŞİ YAKALANDI

Vali Güvençer, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı’nın Nisan ayı bilgilerini de açıkladı. İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı’nca suça karıştığı tespit edilen 1198 kişinin yakalandığını ifade eden Vali Güvençer, 407. 601 gram esrar maddesi, 110 gram bonzai maddesi, 150 kök kenevir ve 28 adet sentetik hap ele geçirildiğini söyledi. Ayrıca Güvençer, terörle mücadele kapsamında 45 ayrı operasyonda 134 kişinin gözaltına alındığını, 3 bin 686 trafik yol uygulamasında 93 bin 96 aracın denetlendiğini söyledi.

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim