Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Nurlu tahliye bekleyen mahkumları sordu

Nurlu tahliye bekleyen mahkumları sordu

FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla tutuklanan İstanbul Büyükşehir Belediyesinin AKP’li başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın özel hastaneden aldığı raporla tahliye edilmesini eleştiren CHP Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu, “Bazı kişilerin kayrılması, örgütün siyasi ayağının üzerine gidilemeyeceğini göstermektedir” dedi.

HABER MERKEZİ

Cezaevlerindeki hükümlü ve tutukluların sağlık durumları nedeniyle tahliyesi için kamu hastanelerinden ve adli tıp kurumundan rapor alınması gerekirken, Ömer Faruk Kavurmacı’nın özel hastaneden aldığı rapora istinaden neden tahliye edildiğini Adalet Bakanına soran Mazlum Nurlu yaptığı basın açıklamasında; “Sadece AKP’lilerin yakınlarının kayrılması FETÖ ile mücadelede çifte standarttır.  Bu durum halkımızın haklı tepkisine neden olmuştur. Türkiye’deki cezaevlerinde mahkum sayısı kapasitenin çok çok üzerine çıkmış ve 200 bine dayanmıştır. Sağlık sorunları nedeniyle tahliye dilekçesi veren onbinlerce mahkum tahliye beklemektedir. Ağır hastalar izin verilmediği için cezaevlerinde tedavileri yapılamadan bekliyorlar” dedi.

“KİŞİYE ÖZEL UYGULAMALAR”

Nurlu, “FETÖ’cü olduğu iddia edilen AKP’lilerin yakınları bir bir tahliye edilmekte, atılanlar işe iade edilmektedir. Fetö terör örgütü üyesi olduğu gerekçesi ile işten atılan AKP Kırıkkale Milletvekili Mehmet Demir’in kardeşi Hüdaverdi Demir daha önce işe iade edilmişti.  TUSKON yöneticilerinin tamamı cezaevinde iken İstanbul Büyükşehir Belediyesinin AKP’li başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı tahliye edilmiştir. Cezaevinde bulunanların tahliyesi için devlet hastaneleri ve adli tıp kurumundan alınan raporlar bile yeterli olmazken özel bir hastane raporuyla Belediye Başkanının damadının tahliye edilmesi, hukuk sisteminin sadece AKP’liler için çalıştığı kişiye özel uygulamalar yapıldığı iddialarına neden olmaktadır”

“HÜKÜMET AÇLIK GREVİNE DUYARSIZ”

Nurlu, “15 Temmuzdan bu yana işten atıldığı için intihar edenlerin sayısı 37’ye ulaştı. Fetöcüler tarafından açılan Ergenekon kumpas davalarında insanların cezaevlerinde öldüğünü, kanser hastası mahkumların tedavisine izin verilmediğini, hastane odalarının polis tarafından basıldığını halkımız unutmamıştır” ifadelerine yer verdi. KHK ile işten atılan akademisyen Nuriye Akman ve öğretmen Semih Özakça’nın işlerini geri almak için başlattığı açlık grevine de değinen Mazlum Nurlu, açlık grevinde 64. güne gelinmiş ve sağlıkları ile ilgili tehlikeli döneme gelinmesine karşın Hükümetin duyarsızlığının devam ettiğini, iki genç insanın herkesin gözünün önünde yaşamlarının tehlikeye atılmasının kabul edilmeyeceğini belirtti. Mazlum Nurlu Meclis Başkanlığına verdiği önergede cezaevlerinde sağlık durumları kötü olduğu için tahliye talep eden mahkum sayısının ne kadar olduğunu  ve  bundan sonra özel hastaneden alınan sağlık raporlarının tahliye için geçerli olup olmayacağını sordu.

 

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim