Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Mecliste tartışma eksik olmadı

Mecliste tartışma eksik olmadı

Mayıs ayı toplantısı gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Meclisinde tartışma eksik olmadı. Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ile Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı sık sık tartıştı. Tartışmalarda Ergün’ün alaycı tavırları dikkat çekti.

TUNAY AKTAŞ

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı toplantısı gerçekleşti. Toplantıda 57 madde karara bağlandı. Büyükşehir Mayıs Meclisi’nde konuşan Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, meclisinin 4 senedir park ve bahçelerin paylaşımını yapamayarak Türkiye’de bir ilke imza attığını vurguladı. Konunun aylardır Büyükşehir Meclisi gündemini meşgul etmesini eleştiren ve mevcut parkların bir an evvel yatırım planına alınması için paylaştırmanın hemen yapılması gerektiğini vurgulayan Yunusemre Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Çerçi, “Biz grupta değerlendirmede bulunduk. 12 maddelik bir yönetmelik hazırlanıyor. Yönetmelik güzel hazırlanmış ancak son maddeye takıldık. Dengeli ve adaletli bir yönetmelik. Ancak son madde paylaşımı 2018’e bırakıyor. Bu durumda Manisa Büyükşehir Meclisi, Türkiye’de 4 senede paylaşım yapamayan ilk belediye oldu. Tablo bu olacak. Mahkemeye gittiniz. 2016’da karar alınmış. Kararı veren hakim de FETÖ’den içeride. Bu iş bir an evvel bitsin. Önümüz yaz, bir an evvel bölüşülsün. Yatırım yapılacak. Bunları planlamak lazım” dedi.  Bunun üzerine alaycı bir tavır takınan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Siz yatırımlarınızı yapın, paylaşımı yaparsak hizmetler bizde kalır” dedi.

HAFSA SULTANDA PROJE İPTAL

Hafsa Sultan Mahallesinde yapılmak istenen kentsel dönüşüm projesi meclis kararıyla iptal edildi. Karara gerekçe olan 80 mülk sahibiyle anlaşma yapılamaması gösterildi. Projenin iptal edilmemesi ve Büyükşehir Belediyesi’nin burada kentsel dönüşüm yapmasını istediklerini belirten Mehmet Çerçi’ye Cengiz Ergün, “Onu insanları kandırıp, anlaşma yaptırmayanlara söyle” diyerek imalı cevap verdi. Bunun üzerine Çerçi, ‘Biz mi insanları kandırdık sayın başkan’ derken Ergün, ‘Kamuoyu kimler olduğunu biliyor’ dedi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim