Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Yunusemre’nin altyapısını MASKİ yeniliyor

Yunusemre’nin altyapısını MASKİ yeniliyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, 95 Mahalle Projesi kapsamında Yunusemre ilçesine bağlı 5 mahallede gerçekleştirdiği toplamda 48 kilometrelik içme suyu ve kanalizasyon hattı yenilemesi tamamlanmak üzere.

HABER MERKEZİ

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, 95 Mahalle Projesi’yle ilçeleri baştan inşa etmeye devam ediyor. MASKİ, Yunusemre ilçesinin 5 mahallesinde yaptığı çalışmalarda son aşamaya geldi. İlçeye bağlı Gülbahçe, Karaahmetli, Örselli ve Karayağcıhacılar’daki hat yenilemelerini sonlandıran MASKİ ekipleri, son mahalle olan Çamlıca’da da hızla sona yaklaşıyor.  Mahallenin 9 kilometre uzunluğundaki kanalizasyon hattını yenileyen ekipler, 9 kilometrelik içme suyu şebekesi yenileme çalışmalarına da start verdiler. MASKİ tarafından mahallelere kazandırılan güvenli altyapı hizmeti sayesinde artık daha sağlıklı bir ortamda yaşayacaklarını ifade eden mahalle sakinleri, memnuniyetlerini şu şekilde dile getirdiler:

YENİ BİR ÖRSELLİ İNŞA EDİLDİ

Örselli Mahalle Muhtarı Halil Mezik, “Mahallemizde altyapı çalışmalarımız bitti. İçme suyu ve kanalizasyon hatlarımız tamamen yenilendi. Şuan parke taşlarımızın döşenme aşamasındayız. Yeni Büyükşehir Belediyesi yeni bir Örselli inşa etmiş bulunmakta. Bu yönden Cengiz Başkanımıza teşekkür ediyorum. Mahalle sakinlerimiz de hizmetlerden çok memnun ve müteşekkirler. Daha da iyi hizmetlerin yapılacağına inanıyoruz”

İÇME SUYUNA KANALİZASYON KARIŞIYORDU

Gülbahçe mahalle sakinlerinden Namık Yaş, “Hizmetler çok güzel. Yapılan işler çok güzel oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun. Biz, daha önce mahallemizde kokudan duramıyorduk. Şimdi döşenen içme suyu boruları çok çok güzel. Eskiden su kesilip geldiğinde içme suyu hattımıza kanalizasyon suyu karışıyordu. Biz de o suyu içmek zorunda kalıyorduk. Yeni hatlar sağlığımız için çok çok iyi oldu. Bunun kıymetini bilmemiz gerekir”

YILLARDIR HİZMET BEKLİYORLARDI

Çamlıca Mahalle Muhtarı Mehmet Uçtu, “3 ay önce kanalizasyon çalışmaları başladı. Şimdi de içme suyu hattımızın yenilenmesi için çalışılıyor. Tahmin ediyoruz ki yaz aylarında çalışmalar bitecek. Bittikten sonra da çok iyi olacağını biliyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e de teşekkürlerimizi sunuyoruz. Şu yapılan hizmetler bizim için çok önemli. Bunlar yıllardır beklediğimiz çalışmalardı”

BÖYLE HİZMET GÖRÜLMEDİ

Karaahmetli Mahalle Muhtarı İsmail Genç, “Büyükşehir Belediyesi tarafından mahallemize kanalizasyon ve içme suyu çalışmasının yapılmasından çok memnunuz. Daha önce mahallemizde içme suyu hatları problemliydi. Kanalizasyonumuz hiç yoktu ve sokaklara akıyordu. Şu anda iyi bir altyapı yapılıyor. İçme suyu borularımız tertemiz oluyor. Üzerine de inşallah parke taşı da döşenerek hayırlısıyla mahallemizin kullanımına sunulacak. Mahallemiz için çok güzel ve iyi bir yatırım. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Mahallemize verdikleri değer nedeniyle de çok memnunuz. Mahalle sakinleri de bu çalışmaları dört gözle bekliyordu. Cengiz Başkanımız Manisa’nın İzmir sınırındaki en son mahallesi olan Karaahmetli’ye hizmeti getirdi. Mahallemize yapılan çalışmalar nedeniyle çok çok teşekkür ediyorum. Biz bu zamana kadar böyle bir yatırım, böyle bir çalışma görmedik”

 

 

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim