Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Yunusemre bölgenin en büyük tesisini yapıyor

Yunusemre bölgenin en büyük tesisini yapıyor

Yunusemre Belediyesi, Ege Bölgesi’nin en büyük taş üretim merkezi olması hedeflenen tesisin temelini düzenlenen törenle attı.

HABER MERKEZİ

Yunusemre Belediyesi sadece Manisa’ya değil, Ege Bölgesi’ne hitap edecek önemli bir projeye daha start verdi. Emlakdere Mahallesi’nde 14 bin metrekare üzerine kurulacak dev taş üretim tesisinin temel atma töreni gerçekleştirildi. Törene, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı ve YUNTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kılıç Kaya, MAYEB Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kadıoğlu, AK Parti Yunsuemre İlçe Başkanı Zafer İkinci, Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur ve daire müdürleri katıldı.

Törende açılış konuşmasını gerçekleştiren YUNTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kılıç Kaya, “Belediyemiz henüz yolun başındayken çok önemli bir fabrika kurdu. O fabrika bize iki yıl hizmet etti. Belediyemizin ve Manisa’nın taş ihtiyacını karşıladı. Şimdi ise çıtayı yükseltiyoruz. Ege Bölgesi’nin hem üretim kapasitesi açısından hem de fabrika alanı açısından en büyük tesisinin temelini atmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

GELECEK NESİLLERE HİZMET EDECEĞİZ

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ise yaptığı konuşmada belediyenin gelecek vizyonuyla hizmet ürettiğine dikkat çekerken; ilçe ekonomisinin gelişimi adına bir de müjde verdi. Başkan Çerçi, “Büyük bir yatırımın temelini atıyoruz. 14 bin metrekare imarlı bir alan. Burada ciddi bir çalışma yapıldı. Belediye ekiplerimiz burayı değerli bir hale getirdi. Çok büyük tesis olacak ve yörenin ihtiyacını karşılayacak. Buradan bir müjdeyi daha vermek istiyorum. Yuntdağı’nda çok değerli taşlar var. Bizim ecdadımız o taşları kullanarak, eserler yapmış. Ancak günümüzde bu eserleri yapanlar kalmadı. Biz tekrardan hayata geçireceğiz. Yuntdağı’nda da bu taşlar için bir işleme tesisi kurmak istiyoruz. Milyarca ton rezervimiz var. Bunları hem sanayimize hem mimarimize kazandırmamız lazım. Yunusemre Belediyesi’nin vizyonu geniş. Gelecek nesillere hizmet edeceğiz” şeklinde konuştu.

“BELEDİYEMİZ BÜYÜK HİZMETLER ÜRETİYOR”

Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Belediyemiz devletimizin kendisine sağladığı imkanları en güzel şekilde değerlendiren bir belediye. Çok büyük kurumların bile yapamadığı işlerin üstesinden gelen bir belediye. Eğitimden sağlığa, kültürel faaliyetlerden spor faaliyetlerine, imardan konut üretimine kadar pek çok alanda çalışmaları var. Bu çalışmalardan dolayı kendilerini tebrik ediyoruz. Yeni bir belediye olmasına rağmen, çok büyük hizmetlere imza atıyorlar. Yunusemre ilçemiz de bu kadar büyük bir tesise layık. Türkiye’nin hızla büyüyen ilçelerinden birisiyiz. Önemli bir ihtiyacın bu tesisten karşılanacağını düşünüyorum. Tesisin ilçemize ve Manisamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından kurban kesilerek temel atma töreni gerçekleştirdi.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim