Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Yunusemre atları telef olan aileye el uzattı

Yunusemre atları telef olan aileye el uzattı

Geçimini at arabasıyla kağıt toplayarak sağlayan Soygezer Ailesi’nin atı geçtiğimiz hafta bir internet firmasının yollarda yaptığı kazılara düşerek ölmüştü. Mağdur olan aileyi ziyaret eden Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, iş ve  aş sözü verdi.

HABER MERKEZİ

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Merkez Efendi Mahallesi’nde at arabasıyla kağıt topladığı sırada özel bir internet firmasının kazı çalışmasına düşüp telef atın sahibi  Soygezer ailesini ziyaret etti. Zor şartlarda yaşam mücadelesi veren 4 çocuklu  Silvan-Derya Soygezer çiftinin 5. çocukları da yolda. Ailenin çocuklarıyla yakından ilgilenen Belediye Başkanı Çerçi,  çocukları çeşitli hediyelerle sevindirdi. İşsiz kalan baba Silvan Soygezer’e iş sözü veren Belediye Başkanı Çerçi, ailenin evinin ve eşyalarının yenilenmesi konusunda da çalışma yapacaklarını dile getirdi.

ÇOCUKLARIN EĞITIM MASRAFLARI KARŞILANACAK

Çocukların eğitimine de destek vereceklerini kaydeden Başkan Çerçi, “Yaşanan durum gerçekten çok üzücü. Ailemiz, kağıt toplayıcılıkla geçimini sağlıyor. At arabasıyla karton ve kağıt topluyor. Köstebek yuvasına dönen yollar ailemizi de mağdur etti. Kağıt topladığı sırada arabayı çeken atları yola düşerek telef oldu. Başından beri zamanlamasının ve yönteminin yanlış olduğunu söylediğimiz kazı çalışmaları yüzünden mağdur olan ailemizin durumunu öğrenince ziyaret etmek istedik. Onların daha fazla mağdur olmaması için imkanlarımız ölçüsünde kendilerine destek vereceğiz” diye konuştu.

‘ALLAH RAZI OLSUN’

Başkan Çerçi’nin ziyaretinin kendilerini çok mutlu ettiğini dile getiren Anne 24 yaşındaki Derya Soygezer ise duygularını şu sözlerle anlattı: “Tek geçim kaynağımız olan atımızı kazılan çukura düşmesi sonucu kaybettik. At arabamız ile kağıt topluyorduk. Şu anda herhangi bir işte çalışmıyoruz. Başkanımıza yapacağı yardımlardan dolayı minnettarız. Çok teşekkür ederiz.” Büyük bir mağduriyet yaşadıklarını aktaran 25 yaşındaki baba Silvan Soygezer de duyarlılığından dolayı Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Şu anda işsizim. Bizlere yardım elinizi uzattınız. Allah sizden razı olsun” dedi.

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim