Misafir
6,3535
5,6799
259,51
ÜYE GİRİŞİ

MONOLOG

MONOLOG

\r\n\r\n

Kaybetmekten korkmak kadar güzel bir şey var mı? Ne çok şeye sahipsin düşün.

\r\n\r\n

Büyümenin en güzel yanı ne biliyor musun? Artık kazanmaya çok önem vermiyorsun. Kazandığını sandığın bütün zaferlerini başucuna asıp yüzlerine bile bakmıyorsun (Bu noktada Demir Demirkan’dan Zaferlerim dinlenecek).

\r\n\r\n

Alıp vermek derdine düşmüş insanlara anlatacak çok şeyin birikti anlıyorum ama şimdi hiç sırası değil.  

\r\n\r\n

Ne çok konuştun geçmişte… Şimdi çeneni tutmanın zamanıdır bence. Söyleyeceklerin çoğaldığı zaman susmanın gerekliliğini öğreniyorsun. Öğrendikçe yapamadığın her şey gibi, nedeninin merak ettiğin bütün gizemler gibi, ezberleyemediğin tüm şarkı sözleri gibi, tesadüflere bırak kendini.

\r\n\r\n

Tesadüflerin güzelliği, seni hazırlık yakalamasıdır. Aklı başında hiç kimse bir tesadüfe güvenmez. Oysa aklını başından alan bazı anlar var ki hayatı zaten bu yüzden seviyorsun. Kaderini şansa bıraktığında içine dolan adrenalini arıyorsun. Girmeyi tercih etmediğin o sokak, ertelediğin yemekler, dans ederken gözünün görmediği insanlar, son anda atlayıp gittiğin tatiller… Hepsinin hikâyesini sonsuzda saklıyorsun. Ulaşacağın noktada nasıl bir insan olmak istediğini en iyi sen biliyorsun.

\r\n\r\n

Her duyguyu en derininde yaşayanların ortak özelliği şudur ki; hiçbir acı uzun sürmez, her mutluluk sonsuzmuş gibi yaşanır. Sen en çok kendin gibi yaşamayı seviyorsun. Ajite hallerin, çocukluktan öteye gitmeyen kendini bilmezliklerin, söz dinlemeden kafanın dikine gitmelerin de buna dâhil, gözlerinden yaşlar boşanacak kadar mutluluk krizlerin de; hepsini, sana ait olan, seni sen yapan her şeyi abartıyorsun. Yalnızlığını deliler gibi seviyorsun. Çoğalmak için de deli gibi çabalıyorsun. Yaşamayı esnetecek tüm şartları zorluyorsun. Hayatı her hücresiyle hissedenlerin ortak özelliği şudur ki;  her gerçek bir nebze hayalden beslenir, her kurduğun hayalin bir bölümünün gerçekleşeceği gibi.

\r\n\r\n

Hayallerin güzelliği seni hazırlıklı kılmasıdır. Başına gelecek her türden belayı gözünden tanırsın. Şu hayatta en çok korktuğun şey hissiz kalmaktır ya, hislerinden sıkılmamayı da bir öğrenebilsen. Her şeyi biriktirebiliyorsun. Soluksuz izlediğin filmin biletini, yerde bulduğun bir kartviziti, ergenliğin en coşkulu zamanlarında karaladıklarını, on saniyede çizdiğin abidin resimlerini, deniz kabuklarını, kumaş parçalarını, öğrenci notlarını. Oysa tek biriktiremediğin şey hislerin, onları devamlı kılabilsen keşke…

\r\n\r\n

Dönüştüğün ne olursa olsun kaybettiğine üzülme.. Ne çok şeye sahipsin düşün.. Sizler, yani sahip olmaktan öte var olmanın derdinde olanlar, en çok bunun için şükredin.

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

   

\r\n

Yazarın Diğer Yazıları

26.06.2016 - MONOLOG 21.04.2016 - Birimiz=Hepimiz 31.03.2016 - SIRADA EN SEVDİĞİNİZ ŞARKI VAR 10.03.2016 - KADIN 10.02.2016 - MEDENİYET, KADIN VESAİRE… 14.01.2016 - YIL OLDU 2016 Yıl oldu 2016… Sonra? 21.12.2015 - DOĞRU MUSUN CESUR MU? 02.12.2015 - VE SONRA 16.11.2015 - PROFESYONEL YAŞAM REHBERİ 21.10.2015 - 4 YAPRAKLI YONCA 22.09.2015 - HATIRLI GECE 02.09.2015 - BÜYÜKLERE MASALLAR -I 06.08.2015 - NEFES 12.07.2015 - BİR ANNE: AMA SÜPER KAHRAMAN DEĞİL 02.07.2015 - HUZUR 17.06.2015 - MASUMİYET 07.06.2015 - İLK…

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim