Misafir
6,3636
5,688
260,65
ÜYE GİRİŞİ

BİNALİ YILDIRIM ve GİZLİ KAHRAMANLAR

BİNALİ YILDIRIM ve GİZLİ KAHRAMANLAR

\r\n\r\n

Bugün yazımızda, Yeni Başbakanımız Binali Yıldırım’ın başarısının sırrı olan ekibi ve kamuoyunun adlarını bilmediği gizli kahramanlardan bahsedeceğim. 13 yıldan beri devam eden AK Parti hükûmetlerinin imar anlamında en büyük başarısı kuşkusuz yollar, köprüler, tüneller, hızlı trenler, hava yolları, internet altyapısı gibi Yeni Türkiye’nin inşasında en büyük unsurlardan olan iletişim ve ulaşımın muasır medeniyetler seviyesine ulaşması ve geçmesi oldu. İşte bu dev projelerin ilerlemesi, istikrar ve güven ortamı oluşturarak, icra ettiği liderlik ile Yeni Türkiye vizyonunu gösteren Recep Tayyip Erdoğan ve ekibindeki en başarılı isimlerden biri olan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım idi. Binali Yıldırım’ın liderliği de kendi ekibi içinde, çalışkanlığı ve idealleriyle, davasıyla, iddiasıyla yol göstermesi ve hayaller kurdurup, bu hayalleri gerçeğe dönüştürmesi idi.

\r\n\r\n

Bir lider ekibi ile güçlü olur. Gücünün sırrı inanmış, adanmış, dava sahibi olan kişileri bulması, onları yetiştirmesi, en iyilerden en fazla verimi almasıdır. İşte bu gizli kahramanları yetiştiren, onlara vizyonu ile yol gösteren ve onların içindeki vatan aşkını hizmete dönüştürme şevkini veren, onlara çalışma ortamı sağlayan ve yeryüzünü imar, inşa ve ihya etmelerine olanak sağlayan biridir Binali Yıldırım.

\r\n\r\n

Asrın projesi olan, Sultan Abdülmecid zamanında hazırlanan, Cennet mekan Ulu Hakanımız Sultan 2. Abdülhamid Han zamanında da projesi zat-ı şahaneye sunulan Marmaray’ın rûyasını, “hayaldi gerçek oldu” dedirttiren ve adeta tarih yazan Erdoğan ve Yıldırım’ın ekibindeki gizli kahramanlardan bahsedeceğim size.

\r\n\r\n

2004 yılında inşasına başlanan ve 2009’da açılması planlanan Marmaray, tarihi eserler bahane gösterilerek, CHP ile idare mahkemelerinin engellemeleri ile 2013’e kadar sarktı. Yaptırtmayacağız diyenlere inat, mekana ve zamana şahitlik edecek o muazzam projeyi milletinin ve insanlığın hizmetine sunacaktı AK Kadrolar. Cumhuriyetimizin 90. yılı kutlamalarının yapılacağı 29 Ekim 2013’e açılışını yapacağız diye emir verdi Reis. Binali Bey de kendi ekibinin lideri olarak, 29 Ekim’e yetiştirilmesi talimatını vererek, çalışmaları hızlandırmalarını söyledi. Ancak, bu imkansızdı. Lakin, tarihimiz bize, “Deha, imkansızın içinde mümkün olabileni görmektir. Gemilerin karadan da yürüyebileceğini görmek, Mehmet’lerden birini Fatih yapar” diyen Fatih Sultan Mehmet’lerle doluydu. Ve AK Kadrolar da çağımızın Fatih’i, Kanuni’si, Abdülhamid’i idi. İmkansızı mümkün kılmak, zoru başarmak, yapılamaz denileni yapılabilir kılmak, şiarındaydı bu kadroların.

\r\n\r\n

Gizli kahramanlardan, Ulaştırma Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Metin Tahan, 29 Ekim’e yetiştirilmesi imkansız olan projeyi yetiştirmek için dehasını kullanmak zorundaydı. Ve Japon mühendisleri buna ikna ederek, onların motivasyonlarını arttırmak zorundaydı. Ve Japonların en hassas olduğu onur, başarı ve kan üzerinden ilerlemişti. Japonları da kendi inandığı davasına, iddiasına, hedefine inandırmak için bir belge hazırlattı. Eğer bu dev proje 29 Ekim’e yetişmezse, intihar edeceğim dedi ve bu belgeyi de parmağından çıkarttığı kendi kanıyla imzaladı.

\r\n\r\n

Zaman ve mekan ana şahitlik ediyordu. 27 Şubat 2013 gecesi, yer de Haydarpaşa’daki Marmaray Bölge Müdürlüğü binası idi. Kararlı olduklarını göstermek durumundaydılar. Yabancı yetkililer 8 ila 10 defa tercüme istediler. İnanamıyorlardı çünkü. Tercüme ve içeriği anlayınca da bu sefer imza atmak istemediler. Kahramanlar, kararlı olur. O halde, bırakın ve ülkenize geri dönün dedi Japon mühendislere. Baskıya dayanamadı Japonlar. Ama imza atmayalım, dediler. Ancak, kanıyla imza atanın yanına mürekkep ile imza atmaktan çekinmemelerini söyledi Metin Bey ve Japonlar imzalarını attılar. Bu motivasyon ve imzaların bağlayıcılığı tüm alt çalışanlar üzerinde de etkili oldu. Artık az zamanda büyük işler yapılması için, geceyi gündüze, gündüzü geceye karıştırıp 29 Ekim’e yetiştirilecekti, asrın projesi. Kanlarıyla imza atan Binali Yıldırım’ın ekibi, bu imzalanan metnin hep hatırlatıcı olması adına da çerçeveletip Marmaray Bölge Müdürlüğü’ne astı o tarihi belgeyi.

\r\n\r\n

“Yetişmez ise köprüden atlayıp intihar edeceğim” yazan metindekileri okuyan Japon yetkililer kendisine her an soruyor, “Yetişmez ise harakiri mi yapacağız diye”, “Evet” diyor gizli kahraman, “Köprüden atlamak da bir yerde harakiridir” şeklinde cevap veriyor.

\r\n\r\n

Ve büyük gün geliyor. Eskiden kokteyllerle, şampanyalarla açılış yapanlara nispet, Diyanet İşleri Başkanı’nın duasıyla, Kuran tilavetleri ile açılıyor Marmaray. Hem de bir Budist olan ama Diyanet İşleri Başkanı dua okuturken, saygısından bir müslüman gibi ellerini semaya açarak, yanındakilere saygı gösteren Japonya Başbakanı Abe’nin katılımıyla. Romanya Başbakanı Victor Ponta da orada ve “ Recep Tayyip Erdoğan’a ne kadar hayran olduğumu belirtmeliyim. Herhalde bütün Avrupalı başbakanlar böyle bir muhteşem projenin başında olmayı isterlerdi” diyerek başlıyor konuşmasına.

\r\n\r\n

“Yetişmezse köprüden atlarım” diyerek, bu sözlerin altına kan ile atılan imzanın eseridir bu dev proje. Hem de geceli gündüzlü 2013’ün Mart’ından, 29 Ekim’e çalışılırken, anarşist ve vandalların “Mesele ağaç değil, sen hâlâ anlamadın mı?” diyerek memleketi yakıp, yıktıkları ve adına da Gezi İsyanı dedikleri sırada oluyor tüm bu alın teri, zihin teri, yürek teri ile yapılan çalışmalar.

\r\n\r\n

İstiklâl Marşımızın şairi, Türkçe’nin o güzel müellifi, Türk Milleti’nin o büyük mütefekkiri, merhum Üstad Mehmet Akif’in yüzyıl öncesinden o muazzam yüreği ve kalemi ile adeta bugünleri anlattığı gibi;

\r\n\r\n

“Yıkmak insanlara yapmak gibi kıymet mi verir? Onu en çolpa herifler de emin ol becerir.

\r\n\r\n

Sade sen gösteriver 'işte budur kubbe' diye iki ırgatla iner şimdi Süleymaniye.

\r\n\r\n

Ama gel kaldıralım dendi mi heyhat! O zaman Bir Süleyman daha lazım, yeniden bir de Sinan.

\r\n\r\n

Bunların var mı sizin listede hiç benzeri; yok. Ya ne var? Bir kuru dil siz buyurun karnım tok.

\r\n\r\n

Ötmeyin nafile baykuş gibi karşımda susun. Mürtecisin be imam? Mürteciyim hamdolsun.”

\r\n\r\n

“Merkep ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri” diyen Ziya Paşa gibi, Yeni ve Büyük Türkiye’nin mimarları; Recep Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım ve ekiplerindeki gizli kahramanlar eserleri ile konuşmayı ve kalıcı olmayı başardılar. Zaman, AK Kadroların “Ustalık Devri”.

\r\n\r\n

Büyük Usta’ya, Reis’e, Lider’e Reis-i Cumhur Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a selam olsun. Selam olsun, O’na yol arkadaşı olan, “Refik” olan, dava ve iddia sahibi Yeni Türkiye’nin Yeni Başbakanı Sayın Binali Yıldırım’a. Ve selam olsun, bu kadrolardaki gizli kahramanlara.

\r\n\r\n

 

\r\n

Yazarın Diğer Yazıları

24.05.2016 - BİNALİ YILDIRIM ve GİZLİ KAHRAMANLAR 06.05.2016 - BÜYÜK TÜRKİYE ve BAŞKANLIK SİSTEMİ (2) 29.04.2016 - BÜYÜK TÜRKİYE VE BAŞKANLIK SİSTEMİ (1) 21.04.2016 - AMAÇ ERDOĞAN ve BÜYÜK TÜRKİYE’Yİ YIKMAK: YENİ PROJE AKŞENER 15.04.2016 - MHP’YE OPERASYON : ESAS HEDEF ERDOĞAN 10.04.2016 - PARALEL-PKK-CHP İTTİFAKI 01.04.2016 - TERÖR OLAYLARI : SU ve ENERJİ SAVAŞLARI 24.03.2016 - TERÖR SALDIRILARI ve ABD-RUSYA İTTİFAKI 17.03.2016 - ANKARA-GÜVENPARK SALDIRISI

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim