Misafir
6,3535
5,6799
259,51
ÜYE GİRİŞİ

METİN AMCA…

METİN AMCA…

\r\n\r\n

Cumartesi günü ikindi namazına müteakip Metin Özyar amcamızın cenaze namazı kılındı.Ama öyle bir cenaze namazıydı ki Hatuniye Camiinin içi almadı, avlusu dahi doldu.

\r\n\r\n

Manisa’nın en eski esnaflarındandı. Damadı Hasan Geriter’di. Eski bir ulu çınardı. Fakat cenazesi bu sebeplerden dolayı çok kalabalık değildi.Aksine Metin Amcanın gerçek sevenleri camiyi doldurdu.

\r\n\r\n

Metin amca tam bir gönül adamıydı.

\r\n\r\n

İnsanları severdi.

\r\n\r\n

Onunla konuşan hemen sözlerin arkasındaki samimiyeti görürdü.

\r\n\r\n

Gönül ehliydi.

\r\n\r\n

Hatırnazdı.

\r\n\r\n

Kimseyi kırmazdı.

\r\n\r\n

Onunla sohbet ederken tatlı bir rüyada gibi hissederdi insan kendini.

\r\n\r\n

Manalı bakışları sizi çok farklı bir yerlere  götürürdü.

\r\n\r\n

Şimdi aramızdan ayrıldı.

\r\n\r\n

Cenaze namazı bittiğinde öyle bir şekilde tabutu omuzlandı ki herkes hayranlıkla baka kaldı.

\r\n\r\n

Kimse ne olduğunu anlayamadı.

\r\n\r\n

Hayatta iken sevdiği ilim talebeleri onu son yolculuğunda da yalnız bırakmadı. Aynı Metin Amcanın sağlığında onları yalnız bırakmadığı gibi.

\r\n\r\n

O ilim öğrencilerini çok severdi. Onlar için yapamayacağı bir şey yoktu.Sevdikleri de onu çok sevdi.

\r\n\r\n

O gencecik fidanlar sanki onu göğe yükseltirmiş gibi kimseye fırsat vermeden omuzladılar.

\r\n\r\n

Namazını kılanlar da omuz vermek için  arkasından koştu ama yetişemedi. Kendisinin de istediği gibi oldu.Sevdiklerinden ayrılmadan son yolculuğuna da beraberce gittiler.

\r\n\r\n

Gözlerden hasret gözyaşları aktı.

\r\n\r\n

Cenazesine son bir defa daha bakıldı buğulu gözlerle .

\r\n\r\n

Arkasından nice Fatihalar, Hatimler okundu. Samimiyetle, içten ve gönülden.

\r\n\r\n

Seni unutmayacağız Metin Amca .

\r\n\r\n

Sen sevdiklerini yalnız bırakmadın Allah da seni yalnız bırakmasın…

\r\n

Yazarın Diğer Yazıları

25.04.2016 - METİN AMCA… 21.01.2014 - GERGİN BEKLEYİŞ 06.01.2014 - KAHKAHA ATARAK GÜLENLER 30.12.2013 - BENİM AK SAÇIM, AKSAKALIM BİRİLERİNE DERT OLMUŞ 17.12.2013 - SEÇMENİN DEĞERİ 08.12.2013 - GÖRDÜKLERİNİZE İNANIN! 01.12.2013 - EN DOĞRU ADAY 24.11.2013 - BU KAVGANIN KAZANANI KİM OLUR ?

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim