Misafir
6,4044
5,707
257,32
ÜYE GİRİŞİ

Birimiz=Hepimiz

Birimiz=Hepimiz

\r\n\r\n

Tut ki karnın acıktı, artık bu yaşta annene küsecek halin yok.

\r\n\r\n

Annelere küsülmez hem.

\r\n\r\n

Küsmek zaten sonuç vermeyen bir eylem türü… Kendimden biliyorum. Çocukken küserek insanları İdil mahrumiyetine soktuğumu ve bunun illa ki kalplerini kıracağını düşünürdüm. Ne kadar da naif bir düşünce öyle değil mi? Oysa çoğu zaman kimse küs olduğunuzu anlamazdı. Çünkü şöyle de bir huyum var ki, küs olmama rağmen en ufak bir sempatikliğe dayanamaz hemen gülümseyiverirdim. Küsmeyin yani, onun yerine gülümseyin daha mantıklı sonuçlar elde edeceksinizdir. Neyse nerden geldik bu küsme mevzuuna… Sezen Aksu’dan.

\r\n\r\n

Sezen Aksu şarkıları ile ilgili hislerim gariptir. Sesini sevmem ama sözleri dokunur. Bazen bu şarkılarla kocaman bir duvar olduğunu hissederim. Öylesinde uzak yani… Bazen de adeta ben yazmışım, ben söylüyorum gibi olur. En güzel yanı şudur Sezen Aksu şarkılarının: “Allah’ım neden bunları yaşıyorum?” dediğiniz yoğun hislerle ilgili olarak, bunların aslında oldukça sıradan ve herkesin başına gelen bir şey olduğunu anlamanızı sağlar. Herkes mi bu kadar aşık olmuş yahu? Hep aynı mıdır terk edilmenin korkusu?  İlk anda ölecek gibi olup sonradan oh ne iyi olmuş demenin süresi neye göre hesaplanıyor mesela? Hepimiz derdi aynı aslında… Derdimiz, sevincimiz, düşerken kendi kendimize gülmemiz bile aynı. Bu yüzden birbirimize uzaylı muamelesi yapmanın âlemi yok. Bal gibi de anlayabilir, anlaşabiliriz. Son dönemde empati empati diye anlatmaya çalıştıkları ve bizim inatla kulaklarımızı tıkadığımız şeyin özeti bu aslında. Karşınızdaki size çok benziyor, bunu hiçbir zaman unutmayın. Biri kalbinizi kırdığında aynı şekilde üzülüyorsunuz. Hayal kurarken aynı şekilde dua ediyorsunuz. Gülümsediğinizde, yüzünüzde hareket eden kaslar bile aynı. Onunla aynı koşullarda olmamanız, size yargılama hakkı vermiyor. Anlamak istemiyorsanız bari bulduğunuz gibi bırakın. Oysa yargılamak, bence tamamen şuursuzca kendini hor görme hali.     

\r\n\r\n

Tut ki kalbiniz başka birine acıdı. Aklınıza hemen bir Sezen Aksu şarkısı gelsin. Şarkının manalı olması gerekmez. Sadece hepimizin aynı kimyaya sahip olduğumuzu hatırlatsın yeter.

\r\n\r\n

Bir kedimiz olmadığına da üzülmüyoruz bu arada. Buna ancak bir kediyi bile sevemeyecek zavallılar gülümser.

\r\n\r\n

Not: Yazar, bütün süre boyunca Pinhani dinliyordu. Çünkü yeni albümleri çok güzelJ  

\r\n\r\n

 

\r\n

Yazarın Diğer Yazıları

26.06.2016 - MONOLOG 21.04.2016 - Birimiz=Hepimiz 31.03.2016 - SIRADA EN SEVDİĞİNİZ ŞARKI VAR 10.03.2016 - KADIN 10.02.2016 - MEDENİYET, KADIN VESAİRE… 14.01.2016 - YIL OLDU 2016 Yıl oldu 2016… Sonra? 21.12.2015 - DOĞRU MUSUN CESUR MU? 02.12.2015 - VE SONRA 16.11.2015 - PROFESYONEL YAŞAM REHBERİ 21.10.2015 - 4 YAPRAKLI YONCA 22.09.2015 - HATIRLI GECE 02.09.2015 - BÜYÜKLERE MASALLAR -I 06.08.2015 - NEFES 12.07.2015 - BİR ANNE: AMA SÜPER KAHRAMAN DEĞİL 02.07.2015 - HUZUR 17.06.2015 - MASUMİYET 07.06.2015 - İLK…

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim