Misafir
6,3535
5,6799
259,51
ÜYE GİRİŞİ

ATEŞ NEREYE DÜŞER

 ATEŞ  NEREYE DÜŞER   

\r\n

 

\r\n

 

\r\n

En yüce en kutsal duygudur SEVGİ.Allahın bizlere bağışladığı ,insanı insan yapan ,diğer bütün varlıklarda ayıran en güzel özelliğimizdir.Peki  bizler sevmeyi ne kadar biliyoruz? Sevgiyi sahiplenme sananlar, karşısındakinin yüreğine ipotek koyanlar,kıskançlığı sevginin bir işareti,ölçüsü kabul edenler bu duygunun aslında bencillikten,kendinden önce başkasını düşünmenin ,kendinden çok karşısındakine güvenmenin asıl ölçü olduğunu düşünmezler.

\r\n

SEVGİ emek ister,güven ister,fedakarlık ister .Koşulsuz olmalıdır.Karşılık beklemeden vermenin ,inanmanın,çıkar gözetmeden,ben demeden ve kendisini sahip değil bir bütünün diğer yarısı olarak görmenin ,görebilmenin, değişimin adıdır SEVGİ . İlla da karşı cinse duyulması gerekmez.Dünyadaki her şeye karşı duyulabilir.Tüm hataları bağışlayan,tüm kusurları örten hoşgörünün adıdır SEVGİ.O zaman niye sevmeyi bilmiyoruz? Bakın etrafınıza  en çok canı yanalar hep çok sevildiği söylenenlerdir.Bazen anamız babamız,bazen kardeşimiz ,çocuğumuz,eşimiz bazen  de dostlarımız en çok canımızı yakanlar.Bilerek ya da farkında olmadan bizi en çok yıkanlardır.Sözde bunu bizlerin iyiliği için yaparlar ama kişisel egonun tatminidir yaşattıkları.Yavaş yavaş hayatımızı elimizden alırlar.Hep en ağır bedelleri ödeyenler sevildikleri söylenenlerdir.Önce çocukluğumuzda ailede başlar baskı, gençlik dönemimizde devam eder. Her şeyimize birileri karar verir. Annemiz evdeki otoritenin görünmez kahramanı,babamız annemizin bize istediklerini yaptıramadığında  kullandığı güç silahıdır.Aslında her şeyi en son babalar duyar. Bin bir umutla bir yuva kurarsınız ,en masum hayallerin gerçekleştiği yerdir yuvanız.Bu defa kayınvalide ,koca hatta eş dost ,akraba girer devreye,hep birileri karar verir adımıza ve sonrada ortaya çıkan bizden en çok şikayet edenler yine onlardır.Aciz ,pısırık,güvensiz olduğumuzdan şikayet edenler de onlardır.

\r\n

Gün gelir  ana baba gider,bazen eş gider,çoluk çocuk hayatını kurmuştur  ve siz sudan çıkmış balık gibi kalakalırsınız.Giyeceğiniz kıyafetten,oturup kalkışınıza,nerede konuşup nerede susacağınıza hep birileri karar vermiştir.Hayatında bir gün bile çalışmamış, beklide tek fatura yatırmamış, bir kez resmi daireye gitmemiş kadın kaderiyle baş başadır.Hayata hazırlamadığımız,koruduğumuzu iyilik yaptığımızı düşündüğümüzü sözüm ona en kıymetli varlıklarımıza bu kadar acizleştirdikten sonra iyilik mi yapmış oluyoruz?Evlilik akdinin sahiplenme anlamına geldiğini düşünen eş sizin yerinize her şeyinize karar verirken nedense güveni,sevgiyi,inancı atlar.Adınız hayat arkadaşı olmaktan çok namustur.

\r\n

Nedir NAMUS? Herkesin kendine ait bir kavram değil midir? O zaman bu bana aitse en iyi ben korurum, eğer  koruyamadığıma inanıyorsan  o zaman koşulsuz sevgi gerçekleşemez. Bakın kadın cinayetlerine ,bir çoğunun gerekçesi namusdur. Hayatımıza ipotek koyanlar, hayatımızı elimizden alanlar bir gün umudumuzu inancımızı, sevgimizi yok edenler ,her şeyi tüketinceye kadar böylesine çabaladıktan sonra farkına varırlar yitirdiklerinin ve canınızdan olana kadar uğraşırlar geri getirmeye ve en sonunda hayatınızı bile elinizden alabilecek kadar sahiptirler her türlü hakkınıza. Ateş nereye düşer? Ateş sadece düştüğü yeri değil heryeri yakar, her şeye düşer .Baba hapise anne mezara çocuklar ortada kalır. Onların da birer anası babası vardır sonuçta .Evladı hapse girende mezara giren de yanar, ateş yüreklere evlere düşer ve bundan o kadar çok insan zarar görür ki tahmin bile edemezsiniz. O yüzden önce sevmeyi bilmeliyiz. Sevmenin ne demek olduğunu öğrenmeliyiz. Sevgi insanları mutsuz, aciz, savunmasız, güvensiz  yapmamalı, can yakmamalı, ipotek koymamalı, koşulsuz ve çıkarsız olmalı.

\r\n

Bu haftadan itibaren her yazımızda yaşanmış bir hikayeye yer vereceğiz. Bunların tamamı Manisa’da yaşayan insanların ibretlik öyküleri ,isim hakları saklı kalmak kaydıyla bir çok hikayeyi sizlerle paylaşacağız. Çünkü hayata bir de karşı pencereden bakmak lazım. Eğer siz de artık susmuyorum, ben de anlatmak istiyorum diyorsanız lütfen bana yazın. Sarılmak neden önemlidir biliyor musunuz? Bedenimizin  sol tarafında sadece bir kalbimiz vardır. Sağ tarafımız boştur. O boşluğu ancak karşınızdaki size sarılırsa doldurabilirsiniz. Böylece bedeninizde iki kalp atışınız iki sevginiz olur.                                                                                                                      

Yazarın Diğer Yazıları

26.08.2013 - ATEŞ NEREYE DÜŞER 02.08.2013 - DEĞIŞEN BIZ MIYIZ YOKSA ZAMAN MI? 24.07.2013 - KADIN OLMAK

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim