Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Ayakta kalın HAYAT'ta kalın...

Ayakta kalın HAYAT'ta kalın...

\r\n\r\n

Obezite cerrahisi dalında çalışan Doç. Dr. Halil Coşkun, Obeziteyi yok etmek istiyorsanız fast food'u yasaklayın, AVM'leri kapatın diyor.

\r\n\r\n

Kilo problemlerini gidermek için kendilerinin  kullanmadıkları  ve sonucuna inanmadıkları zayıflama hapı ve ürünlerini. Sırf bir bedel ödendiği için tamamen ticari amaçlı tanıtım yapan, sizi kandırmaya çalışan bu  şarlatanların lütfen oyununa gelmeyin.

\r\n\r\n

Çoğu zaman hayat boyu süren şişmanlık sorunuyla kısa dönemde etkili tedavilerle mücadele etmek mümkün değil. Tek başına bitkisel ilaçla fazla kilolardan ilelebet kurtulmayı düşünmek hayal kurmaya eşdeğedir. İlaç tedavisi, uzman bir doktorun gözetiminde, kapsamlı bir zayıflama stratejisinin bir parçası olarak kullanılabilir. Doktor gözetimi dışında zayıflama ilacı kullanmak, ne olduğu  belirsiz mucize ilaçları içmek ateşle oynamaya benzer.
\r\nPiyasada, en çok da internet üzerinden pazarlanan birçok bitkisel zayıflama hapı, form çayları, benzeri içecekler, ve gıda ürünleri var. Bunların hemen hiçbirinin etkinliği kanıtlanmış değil. Bazılarının sağlığa zararlı olduğu biliniyor. Ölüme yol açanlar bile var. Doğal dense de birçoğunun içinde denenip zararlı olduğu kanıtlanmış ilaçlar var.“ Garantili zayıflama ifadeleriyle Bu işlerden anlamayan insanlar akıllarınca internetten buldukları diyet listeleriyle yine ceplerini doldurdular. reklamı yapılan bu ürünlerin zayıflatacağı iki yer var: cüzdanınız ve sağlığınız

\r\n\r\n

Ünlülerin tüp mide ameliyatı olması Türkiye’de talebi arttırdı Ünlülerin tüp mide ameliyatı olması Türkiye’de talebi arttırdı Şimdilerde  mide küçültme  (tüp mide veya kelepçe)  ameliyatları moda oldu. Ozan Orhon ile başlayan  bu mide küçültme (kelepçe) operasyonları ile bambaşka bir hayata adım atanlar arasında Linet,  Işın Karaca, Fatih Ürek,  var. Eski ve yeni fotoğraflara baktığımızda bu isimlerin içinden bir insan daha çıkmış gibi. Görünüş itibariyle gerçekten çok fit ve sağlıklı durumdalar. Gerçi ameliyat sonrası tavsiyelere uymadığı için Fatih Ürek yürekleri ağıza getirse de şimdilik  bir sorun  olmadığı  söyleniyor..

\r\n\r\n

Mide küçültme ameliyatları  bir anda popüler oldu sanki…Mide ameliyatları mucize değil;  insanın kendisi bir mucize...Ben artık obez cerrahisinin azalmasının mümkün olmadığını düşünüyorum. Belki bir düzenleme yapılabilir, ya da başka bir ameliyat yapılmaya başlanabilir,

\r\n\r\n

Ama hastalar öyle bir noktadalar ki, artık hızlıca kilo vermek istiyorlar. İnsanoğlu hep bir medet umuyor ve beklentiye giriyor. Halbuki mucize ameliyatta değil, aslında insanın kendisinde. Bu ameliyat da bir sihirli değnek değil, bir araç.

\r\n\r\n

Bu operasyonların yapılabilmesi için gerçekten çok donanımlı ve tecrübeli cerrahlara ve öncesinde yapılacak çok ciddi tahlillere ihtiyaç var. Ameliyat sonrasında ise bambaşka bir hayata uyum söz konusu ki Allah korusun asıl mesele burada başlıyor. Her şeyden önce hayata bakışınızı değiştirin, kendinize özen göstermeyi ve yeme alışkanlıklarınızı değiştirmeyi deneyin, sıklıkla spor yapın ve egzersiz yapın. Sosyal hayatta çoğu zaman hareketsiz kalınmakta ve alınan kaloriler yakılamadığı için de kilo alımı gerçekleşmektedir. Kilo vermek için gün içinde düşük tempoda koşu yada düzenli egzersizler yapın.

\r\n\r\n

Bunlara Sağlık Bakanlığı’nın bir şey demesi gerekmiyor mu? Bence gerekiyor. Bir sürü insan bir dönem zayıflayacak ve kilolarından kurtulacak diye hayatını kaybetti. Televizyonda bazı insanlar diyetle ilgili konuşmalar yapıyorlar, ancak diyetisyen değiller. Bu kişiler yaşam koçluğunu danışmanlık olarak ele alıyorlar. Ama danışman adı altında ortalığa çıkan insanların Bir hiçbir işlevi yok.

\r\n\r\n

Sağlık Bakanlığı bu konuda mutlaka tedbir almalı. Doktor tavsiyesi olmadan ve denetimsiz kullanılan Piyasada özellikle  internet üzerinden satışı yapılan bir çok zayıflama ilacı  ve ürünleri  var. Bu ilaçlar ve ürünler kesinlikle kullanılmamalı ve Zayıflama ilaçlarının pek çok yan etkisinin olabileceği unutulmamalıdır.

\r\n\r\n

Sağlığınızı düşünüyorsanız uzun süre oturmayın. Kısa yürüyüşler ve egzersizler  yapın ya da  ayakta kalın. HAYAT'ta kalın...

\r\n\r\n

 

\r\n

Yazarın Diğer Yazıları

08.07.2016 - Ve gülümsüyorum kendi kendime 12.06.2016 - Ramazan ayı ve A sosyalleşen toplum 11.03.2016 - Ayakta kalın HAYAT'ta kalın... 26.02.2016 - Kurtlar kuzunun sahipsiz kaldığı yeri severler! 12.02.2016 - Bir Gün Sevmek Değil! 21.01.2016 - SADECE DENE; HAYAT PLANLARLA YAŞARKEN OLAGELEN ŞEYLERDİR 15.01.2016 - VEFASIZLAR ALIR DOSTUNUN ÂHINI 01.01.2016 - SORUNUN KENDINDE. OLDUĞUNU ANLAMAYAN INSANLAR, ÇÖZÜMÜ BAŞKALARININ HUZURUNU BOZMAKTA ARARLAR… 17.12.2015 - KADER GERÇEĞİNİ YANLIŞ ANLAMAK... 04.12.2015 - ANTİ SOSYAL 07.11.2014 - LAZER EPİLASYON 02.11.2014 - NASIL SAĞLIKLI ZAYIFLARIM .? 01.11.2014 - LEKE TEDAVİSİ NASIL OLMALI..?

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim