Misafir
6,1969
5,5841
272,07
ÜYE GİRİŞİ

"Teşkilatı birleştirmek için yola çıktık"

İl başkanlığı adaylığını ilk olarak Manisa Manşet Gazetesi'ne açıklayan isimlere Selman Alkış da eklendi.

Alkış, ekip ruhuna güveniyor

"Teşkilatı birleştirmek için yola çıktık"

AK Parti Manisa Teşkilatı'nda devam eden kongre takviminde sona gelindi. Tüm ilçelerde kongreleri tamamlayan AK Parti İl Teşkilatı'nda Salihli İlçe Kongresi süresiz olarak bir ileriki tarihe ertelenirken, il başkanlığı adaylığını ilk olarak Manisa Manşet Gazetesi'ne açıklayan isimlere Selman Alkış da eklendi.

Berna MEMİŞ

AK Parti'nin kuruluşundan bu güne Manisa teşkilatında önemli görevlerde çalışan, Gençlik Kolları İl Başkanlığı yapan ve il yönetimlerinde görev alan Selman Alkış, İl Başkanı Murat Baybatur'un milletvekili adaylığının kesinleşmesinin ardından il başkanı adayı olarak çıkacağını ilk olarak Manşet'e açıkladı.

Son iki yıldır Kırkağaç Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcılığı yapan Alkış, bu görevinden istifa ederek il başkanlığı yönünde çalışmalarına başladı. Kişiler üzerinden değil ilkeler üzerinden bir yol haritası belirlemeye özen gösterdiğini belirten Selman Alkış, "İl başkanı adaylığında ismi geçen pek çok arkadaşımla birlikte çalıştık. Onlar benim rakibim değil yol arkadaşım. Aday olarak kim gösterilirse gösterilsin destek olacağız. Ancak diğer adaylar içinde ilkeler üzerinden konuşan çok fazla isim göremiyorum. Biz bu teşkilatı birleştirmek ve 2015 seçimlerine en güçlü şekilde hazırlamak üzere yola çıktık" dedi. Uzun yıllar futbol antrenörlüğü de yapan Alkış, "Ekip ruhundan anlıyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da yıllarca futbol oynadı. Futbol oynadığı dönemlerin başbakanlığa ne kadar katkısı olduğunu da çok iyi gözlemleyebiliyorum. Çünkü bu iş ekip işi takım işi. Onun için biz bu ekibi çok iyi bir şekilde kurarız" dedi.

KİŞİLER DEĞİL İLKELER ÜZERİNDEN HAREKET

AK Parti'nin kuruluşundan bu yana önemli görevlerde yer alan Selman Alkış, son iki yıldır yürüttüğü Kırkağaç Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcılığı görevinden istifa ederek il başkanlığı adaylığı için yola çıktı. İl Başkanlığına aday adaylığını ilk olarak Manisa Manşet Gazetesi'ne açıklayan Selman Alkış, "Allah nasip ederse il başkanlığı sürecine girdik. Bu vesileyle yaptığımız istişareler neticesinde biz de bu ağır sorumluluğa talip olduk. Çıktığımız yolda kişiler üzerinden değil ilkeler üzerinden bir yol haritası belirlemeye özen gösterdik. Gece gündüz çalışmak, yaşadığımız şehrin tüm insanlarının sevinçlerini ve üzüntülerini paylaşabilen bir yaşam tarzı oluşturmak bizim en temel ilkelerimizden birisi olacak.  İnsanı yaşat ki devlet yaşasın temel mantığı üzerinden hareketle, siyasetten ticarete sosyal hayatın tüm yönlerini kapsayan bir davranış biçimi Manisa'nın hasret ve özlemini duyduğu bir anlayıştır" dedi.

"SORUNLARA ÇARE İÇİN YOLA ÇIKTIK"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun benimsemiş olduğu siyaset anlayışını tüm yönleriyle anlamış bir ekip olduklarını belirten Selman Alkış, "Tüm dünyanın sorunlarına çareler bulacak anlayışın, şehrimizde ve teşkilatımızın bütün birimlerinde özümseyeceği  bir hal alması için elimizden gelen tüm gayreti göstermeye hazırız. Bilge Kral Aliya İzzet Begoviç'in dediği gibi; bu üzerinde çok düşünülmüş ve planlanmış uzun süreli bir yürüyüştür.  Kazanmak başarmak ve kaybetmek bunlar bizim kıstaslarımız değildir.  Biz insanların sorunlarına çare, dertlerine derman buldukça çok şükür zaferin en büyüğünü yaşamış olacağız. Biz, bir yeri yönetmeye il başkanlığına talip olmaktan çok ülkemizi, insanlığı ve Manisa'yı daha ileri bir seviyeye ulaştırmaya talip olduk" dedi.

"AKÇELİ İŞLERE BULAŞMADIK"

AK Parti'nin bütün kademelerinde görev aldığını belirten Selman Alkış, "14 Ağustos 2001 de kurulan partimizde Gençlik Kolları İl Başkanlığı kurucu yönetiminde başkan yardımcısıydım.  İl Başkanımız Murat Baybatur ile parti kurulduğu günden itibaren birlikte çalıştık. Kendisinin çalışmalarını gururla takip ediyoruz. Beş milletvekilimiz elinden gelen gayreti gösterip Manisa'mız için çok çalışıyorlar.  2007 tarihinde Şubat kongresiyle Gençlik Kolları İl Başkanı seçildim ve üç yıl boyunca bu görevimi sürdürdüm. Bu süreçte başarılı uluslararası organizasyonlara imza attık. Daha sonra Murat Baybatur'un başkanlığında il yönetiminde bulundum.  Çok şükür ki 13 yıllık siyaset hayatımda adımız kötü dedikodulara hiç karışmadı. Böyle bir sıkıntımız olsaydı zaten bu yola çıkmazdık. Biz ilkeli bir insanız.  İlkeler üzerinden siyaset yapan bir insanız. Akçeli işlere bulaşmadan  bugünlere geldik. Allah nasip eder bu görev bize verilirse, teşkilatımızı güçlü bir şekilde 2015 seçimlerine götürebilmek için elimizden gelen gayreti ekibimle birlikte göstereceğim" diye konuştu.

"SİYASETTEN AYRI YAPAMAYACAĞIMI ANLADIM"

Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunu olan ve ardından Kurumlar İşletmeciliği üzerine yüksek lisansını yapan Selman Alkış, 2009 yılında kurucu başkanlığını yaptığı Manisa Aktif Gençlik Derneği'nin başkanlığını hala sürdürüyor. Alkış, "Özellikle üniversite gençliği üzerine çok büyük organizasyonlara imza attık. Son 24 aydır da Kırkağaç Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcısı olarak görev yaptım.  Şimdi il başkanlığı için bu görevimden istifa ettim. Kendim zaten ticaretle uğraşıyorum. Bir spor salonu işletiyorum. Herhangi bir maddi sıkıntım zaten yok. Ben bürokraside daha iyi yerlere gelebilmek adına hastanedeki müdür yardımcılık görevinde bulundum. Ama siyasetten ayrı yapamayacağımı anlayıp, siyaseti sevdiğim ve bu teşkilata emek verdiğim için böyle bir yola çıktım ve aday oldum" diye konuştu.

"BİRLİK BERABERLİK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ"

Kırkağaç Devlet Hastanesi Müdür Yardımcılığı görevinden istifa etmeden önce il başkanlığı ile ilgili herhangi bir söz alıp almadığı sorusunu da yanıtlayan Alkış, "Ben dava adamıyım. Manisa'da AK Parti teşkilatının başarılı bir süreci var. Ama birlik beraberlik noktasında çalışılması gereken konular var. Birlik beraberlik yönünden bir sıkıntımız var. Ama biz bunu başarırız. Şu an başarılı bir gidişat var; ilçe kongreleri bitti ve önümüzde il kongresi var. Ardından 2015 seçimleri geliyor. Bu süreç Manisa teşkilatının bir sınavıdır. Teşkilat 2015'te bir sınavdan geçecek. Bize bu görev verilirse bu sınavı başarıyla geçeriz. Ancak bize verilmezse ve piyasada ismi geçen arkadaşlarımıza verilirse, inanıyorum ki onlar da başarıyla bu görevi yerine getirecekler. Ancak diğer adaylar içinde ilkeler üzerinden konuşan çok fazla isim göremiyorum. Bizim kişiler üzerinde takıntımız yok. Genel merkezin uygun gördüğü kişi bizim il başkanımız olacak. Bunun altını çizmek istiyorum" açıklamasında bulundu. 

"İDDİALI KONUŞUYORUM ÇÜNKÜ.."

Manisa'da yaşayan herkesin fikirleri alınarak il başkanı belirleneceğini vurgulayan Alkış, "Teşkilat mensuplarımızın, milletvekillerimizin, genel merkezimizin, kamuoyunun, sivil toplum kuruluşlarının fikirleri alınarak bir il başkanlığı profili oluşturulacak.  Ben şahsen bu profile çok uygun bir insan olduğumu ve ekibimin de böyle olduğunu düşünüyorum. BU nedenle iddialı konuşuyorum. İddialı olmamın sebeplerinin başında geçmiş siyasi hayatım ve deneyimlerim gelmektedir. Manisa ile ilgili çok güzel fikirlerimiz ve tüm teşkilatımızla ilgili projelerimiz var. İl Başkanımız Murat Baybatur'un daha süreci netleşmedi. Belki il başkanlığına devam diye bir karar da çıkabilir. Kendisi il başkanlığına devam kararı alırsa biz kendisine destek olarak omuz omuza çalışmaya hazırız" dedi.

"ARINÇ İLE AİLE BAĞIMIZ VAR"

AK Parti İl Başkanı Murat Baybatur ile aynı dönemde askere gidip geldiklerini hatırlatan Alkış, "Baybatur ile  aynı dönem askerlik yaptık. Aynı dönem gittik aynı dönem geldik.  Kendisi devrem olur. Ben 34 yaşında bir arkadaşınızım, evliyim çoluk çocuk sahibiyim. Teşkilatın özünden gelmiş eskilerden kim varsa, değişmiş il yönetimlerinden kimler varsa bunları biz bir araya getireceğiz. Ben bir dava adamıyım. Aile olarak Milli Görüş çizgisinden gelen bir yapımız var. Dedemiz de babamız da bu davayı en güzel şekilde temsil etmiş isimler arasında yer alıyor. Bülent Arınç ile  bir aile yakınlığımız var.  Hüseyin Tanrıverdi'nin üç dönem milletvekilliğinde hep yanındaydım. Bülent Bey ile zaten manevi bir bağımız var.  Bu teşkilata katabileceğim önemli şeyler olduğuna inanıyorum" dedi.

"TAKIM RUHU NE DEMEK İYİ BİLİRİM"

Aktif olarak 13 yıldır siyasetin içinde olduğunu dile getiren Alkış, "Ben aynı zamanda 10 yılı aşkın bir süre Manisa'da futbol antrenörlüğü yaptım.  Sosyal bir çevrem ve sporcu bir geçmişim var.  Yıllarca amatör kulüplerde futbol oynadım. 2002 yılından  bugüne kadar aktif olarak futbol antrenörlüğü yaptım.  Takım ruhu ne demektir, birliktelik beraberlik ne demektir ben bunları bire bir yaşayan bir insanım. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yıllarca futbol oynadı. Futbol oynadığı dönemlerin başbakanlığa ne kadar katkısı olduğunu da çok iyi gözlemleyebiliyorum. Çünkü bu iş ekip işi takım işi. Onun için biz bu ekibi çok iyi birşekilde kurarız. Hiç kimseyi küstürmeden, tüm küskünleri bir araya getirmek için yola çıktık" diye konuştu. 

"GRUPLAŞMALARA HEP KARŞI ÇIKTIM"

AK Parti İl Teşkilatı içindeki ayrılıklar üzerine de düşüncelerini belirten Alkış, "Hiç birisiyle hiçbir problemim yok. Ben gruplaşmalara bugüne kadar hep karşı çıktım. Biz kurucu Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde, parti kurulduğu günden bu yana insan ayrımı yapmaksızın milletvekili - teşkilat mensubu ayırt etmeksizin tüm partiyi bir bütün olarak düşünen insanlarız. O gruplaşmaları tasvip etmiyorum. Böyle söylentiler var ama bu gruplaşmalar bir de insanların yaptığı dedikodulardan kaynaklanıyor. Aslında ciddi bir gruplaşma yok teşkilat içinde. Masaya oturup konuşulması gereken ufak tefek sorunlardır. Hepimizin ailesinde olabilecek türden ufak tefek anlaşmazlıklardır.  Ama artık bu anlaşmazlıklar kalmayacak. 2015 seçimleri ve il kongresi Manisa için bir milat olacaktır" dedi.

 

 

 

 

 

 

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim