Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Kurtlar kuzunun sahipsiz kaldığı yeri severler!

Kurtlar kuzunun sahipsiz kaldığı yeri severler!
\r\n
\r\nKıyamet alameti olarak ahir zamandayız diyor büyüklerimiz. Kuzu postu giymiş kurtların dolaştığı  bu zamanda  dost ile düşmanı birbirinden ayırt etmek çok zor. Artık kendimizden bile şüphe eder olduk. Kime inanacağımızı, kime güveneceğimizi, kimi dost bileceğimizi, kime sırtımızı döneceğimizi bilemez olduk.
\r\nBu güne kadar hayatımda bir çok olaya şahit olmama rağmen  her gün yaşadıklarımdan ve tanık olduklarımdan şaşkınlık duyuyorum.
\r\nİnsanların ağızlarından çıkan ile yaptıkları arasında bağ kurmaya çalışmıyorum artık. Kuzu postu giymiş kurtların dolaştığı  bu zamanda kimseye güvenmiyorum.
\r\nKin, nefret, öfke içinde, düşünce ve yaşam biçimine davet haykırışlarını izlerken, insan, dünyada yeni bir canlı türü mü şekillendi, şekilleniyor sorusunu sormadan edemiyor

\r\n\r\n

Bana göre düşmanlık, insanın silahı kendisine doğrultmasıdır.

\r\n\r\n


\r\nDüşmanlık, ister iki kişi, ister iki toplum arasında olsun, yakıcıdır, yıkıcıdır. Güzelliklerin ve iyiliklerin üstünü örter, masumiyet duygusunu yok eder. şiddetli kıskançlık, düşmanlığı da beraberinde getirir. yıpratıcıdır. Sadece karşısındakini değil, kendisini de yıpratır. İmrenmek, özenmek daha insancadır.
\r\nbirçok defa en can bildiğim insanlar tarafından belki de onlarca defa ihanete uğradım. can bildiğim arkadaşlar tarafından sayısız kere suistimal edildim, en yakınlarım tarafından sırtımdan vuruldum ama hiç insana olan güvenimden, insan olma özelliğinden şüphe duymadım. Benim kişiye hürmetim ve muhabbetim, yüce yaradanın yarattığı en özel varlık olmasından dolayıdır.
\r\nDostluğun başı, düşmanlığın sonu yoktur. Bu yüzden atalarımız, “dost bin ise azdır, düşman bir ise çoktur” demişlerdir. Kurtlar kuzunun bol olduğu yeri değil, sahipsiz kaldığı yeri severler. Düşmanın en büyük hilesi, dostluğudur
\r\nİnsanları hemen tanımayız. Hayvanın alacası dışında, insanın alacası içindedir. Düşmanını bil  sözü kulağa hoş gelse de, ne yazık ki böyle bir imkânımız yok.
\r\nSözün gümüş, sükutun altın olduğunu unutmadan;
\r\ndostumuzu ve düşmanımızı yeniden yanı başımızda görmüş olmanın şükrü ile yolumuza devam ediyoruz. Nasıl nifak ile ittifak, iyilik ile kötülük aynı çatı altında barınamazsa, dostluk ile düşmanlık da öyledir. İkisinden birini tercih etmeli ve ona göre, yaşamalıyız.
\r\nTekrardan ve gönül rahatlığıyla, birbirimize “kardeşim” demeliyiz, diyebilmeliyiz. Kim ne derse desin.
\r\nMevlana “Dünle beraber gitti cancağızım / Ne kadar söz varsa düne ait / Şimdi yeni şeyler söylemek lazım” demiş. Oysa Fuzuli “Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil” diyor.

\r\n\r\n

 

\r\n

Yazarın Diğer Yazıları

08.07.2016 - Ve gülümsüyorum kendi kendime 12.06.2016 - Ramazan ayı ve A sosyalleşen toplum 11.03.2016 - Ayakta kalın HAYAT'ta kalın... 26.02.2016 - Kurtlar kuzunun sahipsiz kaldığı yeri severler! 12.02.2016 - Bir Gün Sevmek Değil! 21.01.2016 - SADECE DENE; HAYAT PLANLARLA YAŞARKEN OLAGELEN ŞEYLERDİR 15.01.2016 - VEFASIZLAR ALIR DOSTUNUN ÂHINI 01.01.2016 - SORUNUN KENDINDE. OLDUĞUNU ANLAMAYAN INSANLAR, ÇÖZÜMÜ BAŞKALARININ HUZURUNU BOZMAKTA ARARLAR… 17.12.2015 - KADER GERÇEĞİNİ YANLIŞ ANLAMAK... 04.12.2015 - ANTİ SOSYAL 07.11.2014 - LAZER EPİLASYON 02.11.2014 - NASIL SAĞLIKLI ZAYIFLARIM .? 01.11.2014 - LEKE TEDAVİSİ NASIL OLMALI..?

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Misafir

Düşmanın en büyük hilesi dostluğudur ! Altını çizdim.

1 2 3 R 5 6 7 8 9
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim