Misafir
6,7714
6,0678
249,22
ÜYE GİRİŞİ

Ümit Atman’a yılın bilim insanı ödülü verildi

Ümit Atman’a Sağlık-Sen tarafından yılın bilim adamı ödülü verildi


“Beni besleyen ön önemli şey desteklenmek”


Halk Sağlığı konusunda yaptığı çalışmalarla adından söz ettiren, son zamanların en büyük sorunu olan uyuşturucu, özellikle bonzaiye karşı mücadele veren Yunusemre Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Uzm. Dr. Ümit Atman’a, Sağlık-Sen tarafından yılın bilim adamı ödülü verildi. Atman, “Beni besleyen en önemli şey desteklenmek. Ben desteklendiğim ölçüde besleniyorum ve daha çok çalışma isteği uyanıyor” dedi.

 


Manisa’da, bonzaiye karşı mücadele başlatan halk sağlığı uzmanı Dr. Ümit Atman’a sağlık alanında yılın bilim adamı ödülü verildi.  Sağlık Sen Manisa Şubesi tarafından ilki 2013 yılında yıl obezite aşısını bulan Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tamer Şanlıdağ’a verilen sağlık alanında yılın bilim adamı ödülü, 2014 yılında bonzai ile yaptığı mücadele nedeniyle Manisa Yunusemre Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Uzm. Dr. Ümit Atman’a verildi.

 

ÇALIŞMALARI HEPİMİZİN DİKKATİNİ ÇEKİYOR

Ödül töreninde konuşan Sağlık Sen Manisa Şubesi Başkanı Mustafa İrğat, “Sağlık Sen Manisa Şubesi olarak bir yandan çalışanlarımızın özlük haklarını savunurken diğer yandan onların sosyal yönden akademik yönden meslek hayatları boyunca gelişmeleri için yardımcı olmaya çalışıyoruz, onlara fırsatlar tanıyoruz. Aynı zamanda sağlık hizmetinden faydalanan hastalarımız için de yapılan çalışmalara katkı vermeye çalışıyoruz. Manisa halk sağlığı alanında önemli hizmetler sunan özellikle günümüzdeki bonzaiye yönelik yaptığı çalışmalarla hepimizin dikkatini çeken ve kamuoyundan takdir toplayan halk sağlığı uzmanı Ümit Atman hocamızın çalışmalarını takdir etmek üzere değerlendirmek üzere bir araya toplandık. Kendisi geleceğimizi kurtarmak adına gençlerin geleceğine sahip çıkmasını ve böylelikle bizim geleceğimize sahip çıkacaklarını vurgulayan sloganlarıyla bonzaiye yönelik çok büyük kitlelere ulaşacak eğitim çalışmaları yapıyor. Bu önemli bir faaliyettir. Kendisine bu konudan dolayı kendisine yardım eden bütün ekibine ve kendisine hem teşekkür ediyor hem de takdir ediyoruz” dedi.

 

KENDİSİYLE GURUR DUYUYORUZ

Dr. Atman’ın sadece bonzai ile ilgili değil aynı zamanda Manisa’da 1. basamak olarak adlandırılan aile hekimi yanında çalışan sağlık çalışanlarına yönelik şiddetle ilgili bir araştırmasının da olduğunu vurgulayan İrğat, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ümit hanım bu çalışmasını da Antalya’daki kalite kongresinde sundu. Sendika olarak bizim için bir rehber niteliğinde olacak bize katkı sunacak bir çalışma. Kendisine böyle bir çalışma yaptığı için teşekkür ediyorum. Genel anlamdaki çalışmalarını takdirle takip ediyoruz ve Manisa halk sağlığına hizmet ettiğinden dolayı kendisiyle gurur duyuyoruz ve tebrik ediyoruz. Bu yıl ki sağlık alanındaki yılın bilim adamı ödülünü Ümit Atman hocamıza veriyoruz.”

 

BEN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUM

Uzm. Dr. Ümit Atman da, Şube Başkanı Mustafa İrğat nezdinde tüm Sağlık Sen Yönetim kurulu üyelerine kendisini sağlık alanında yılın bilim adamı seçtikleri için teşekkür etti. 1998 yılından beri Manisa’da hizmet verdiğini belirten Dr. Ümit Atman, "Hangi basamakta görev yaparsam, hangi basamakta bulunursam bulunayım, bir halk sağlığı uzmanı olarak hep çalışma yapmaya gayret ettim. Bu amaçla beni besleyen en önemli şey desteklenmek. Ben desteklendiğim ölçüde besleniyorum ve daha çok çalışma isteği uyanıyor. Yönetimimizin yeni ekibi yeni vizyonu bu anlamda çalışanın yanında olması ve desteklemesiyle yeni ufuklara, yeni çalışacak arkadaşlara yol göstermesiyle örnek teşkil ediyor Manisa’da. Bugün burada sembolik olarak verdikleri plaket benim için dünyalara bedel. Ben çalışmaya devam edeceğim. Takdir edip yanımda olan arkadaşlarım, benim yolumu açan arkadaşlarım hep yanımda olsun. Ben onlarla güçlüyüm onlarla varım. Manisa için çalışmaya devam diyorum” dedi.

 

BONZAİYLE MÜCADELEYE DEVAM

Bonzai ile mücadele kapsamında ‘Gençliğine ve geleceğine sahip çık her türlü bağımlılık yapıcı maddeden uzak dur’ sloganıyla yola çıktıklarını anlatan Dr. Atman, “Yunusemre Kaymakamlığı ve Yunusemre Belediye Başkanlığı başta olmak üzere pek çok ilçe müdürlüğüyle projemizi ortak yürütüyoruz. Projenin yürütücüsü ve eğiticisi benim. Benimle beraber gönüllü bir ekip var. Bu amaçla 15 Eylül’de çalışmalara başladık. 25 Aralık’ta bir tiyatro gösterimiz olacak, eğitimlerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Yılsonunda yani okullar kapanıncaya kadar da eğitimlerimize devam edeceğiz ve yıl boyunca da proje kapsamında bir araya geleceğiz” diye konuştu.

 

BU BİR SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

Amaçlarının mümkün olduğunca çok sayıda gence ulaşıp onlara bağımsızlık sözü verdirmek olduğunun altını çizen Dr. Atman, sözlerini şöyle tamamladı:  “Bağımlılık yapan maddelerden uzak duracaklarına dair söz almak. Bu bir sosyal sorumluluk projesi ve bu tür uyuşturucu maddelerle mücadelede farkındalık uyandırıp öncelikli olarak onları başlamadan bu maddelerden uzak tutmak temeldir. Biz bu temeli yerine getirmeye çalışıyoruz.” Cüneyt HASÇELİK 

 

 

 

 

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim