Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Bir Gün Sevmek Değil!

Bir Gün Sevmek Değil!

\r\n\r\n

İsteyen istediğini desin. Hepsine saygım var. Ben böyle günlere karşıyım... Sevgililer Günü, her yılın 14 Şubat günü . Bu gün, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Kapitalizmin bir ürünü olan üretim çılgınlığının vecizelerinden biri olması da cabası. Müslüman ülkelerde Sevgililer Günü olarak kutlanmaya başladı, gittikçe de yaygınlaşıyor. Hayatı daha keyifli kılabilmek için havadan sudan sebepler bulmak gerektiğini düşünürüm hep. Herhangi bir neden küçük de olsa bir kutlama bahanesi olabilir benim için. Ama bu sevgililer günü olayı galiba biraz farklı. Sevdiğiniz, değer verdiğiniz birine diğer günlerde de sevgi varsa, süper. Ama sadece bugüne özelse, o zaman bu anlık duygu yükselişlerine bakışım da direkt değişiyor. Sevginin, sevgili olmanın günü olmaz. Tamam sevgililer günü kulağa hoş geliyor olabilir, keyfinizce kutlayın. Ama diğer günleri bu günden daha az coşkuyla geçirerek değil. Çünkü mesele, bir gün sevmek değil. Sevdiğiniz, değer verdiğiniz birine senede bir gün Özel davranmak degil. Bana kızacaksınız belki ama, sizin için özel olmak yerine, diğer günlerde sevgiyi ihmal ederek, herkes için genel olan bir güne sıkıştırılan mecburi sevgi gösterilerini gerçekten romantik buluyor musunuz ? İşte bu sadece zahmete girmek.. Altı tamamen boş.. Herşeyden önce, ben bu günde fena halde samimiyetsizlik seziyorum. Ben en çok sevda üzerine Ömer Hayyam söylediklerini sevdim;

\r\n\r\n

Bir yürek ki yanmaz, yürek denir mi ona

\r\n\r\n

Sevmek haram yüreğinde ateş olmayana

\r\n\r\n

Bir gününü sevgisiz geçirdinse yazık

\r\n\r\n

En boş geçen günün o gündür, inan bana...

\r\n\r\n

Aslında tüm yaşamımız boyunca Sevgi den ne kadar söz ettiğimizi düşündüm. Doğum günü veya evlilik tanışma yıldönümü olsa tamam ona zaten hiçbir sözüm yok. Aksine özel günleri kutlamak gerektiğinin sıkı bir savunucusuyum. Özel olan bu günlerdir. Çok tuhaf ama bu kutlanan nedir ? Doğum günümü? Evlilik yıldönümü mü? Hayır, sevgililer günü; Nedir yani biz her gün sevgili değil miyiz zaten? 14 Şubat  Sevgililer  günü diye abartmayalım. Sadece 14 şubat değil, bütün günler bizim. İmkanımız olduğu sürece bibirimizi hatırlayalım. Küçücük şeylerle mutlu olalım. Sevgililer günü hayatımızda sadece bir detay olsun. Biz daha ayrıcalıklı olalım. Zor ama değerli yaşamayı tercih edelim. Sevgiye dair her şeyi bir gün degil, her gün yaşayalım. Farkındalığımızın farkında olalım. Biz bunu hak ediyoruz. Mutluluğun sırrı da bu değilmi sizce? Matruşka gibi bir konu şu aşk meşk işleri. Açıldıkça açılıyor, içinden bin türlü mevzu çıkıyor.. Bu sebeple tamamen ticari bir gün olarak görülen, türkler için hiç bir anlamı olmayan sevgililer gününü kutlamak ne kadar gerekli takdiri size bırakıyorum. Sevgi yaşam şöleniniz olsun.Anlatılmaz yaşanır!!!!

\r\n\r\n

 

\r\n

Yazarın Diğer Yazıları

08.07.2016 - Ve gülümsüyorum kendi kendime 12.06.2016 - Ramazan ayı ve A sosyalleşen toplum 11.03.2016 - Ayakta kalın HAYAT'ta kalın... 26.02.2016 - Kurtlar kuzunun sahipsiz kaldığı yeri severler! 12.02.2016 - Bir Gün Sevmek Değil! 21.01.2016 - SADECE DENE; HAYAT PLANLARLA YAŞARKEN OLAGELEN ŞEYLERDİR 15.01.2016 - VEFASIZLAR ALIR DOSTUNUN ÂHINI 01.01.2016 - SORUNUN KENDINDE. OLDUĞUNU ANLAMAYAN INSANLAR, ÇÖZÜMÜ BAŞKALARININ HUZURUNU BOZMAKTA ARARLAR… 17.12.2015 - KADER GERÇEĞİNİ YANLIŞ ANLAMAK... 04.12.2015 - ANTİ SOSYAL 07.11.2014 - LAZER EPİLASYON 02.11.2014 - NASIL SAĞLIKLI ZAYIFLARIM .? 01.11.2014 - LEKE TEDAVİSİ NASIL OLMALI..?

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim