Misafir
6,8189
6,0817
251,47
ÜYE GİRİŞİ

Manisa’da Eğitimciler Grevde

3 farklı sendikadan 3 farklı eylem


Manisa’da eğitimciler grevde


Türkiye genelinde Eğitim-Sen, Türk Eğitim-Sen, Eğitim-İş, Aktif Eğitim-Sen, eğitimde her geçen gün artan sorunlara karşı seslerini yükseltebilmek için 1 günlük iş bırakma eylemi gerçekleştirdiler. Üyeler, ellerinde taşıdıkları dövizlerle, düdüklerle AKP’nin eğitimde uyguladığı yanlış politikaları protesto ettiler.

 


Eğitimde yaşanan sorunlara dur demek ve seslerini yükseltmek için Eğitim-Sen, Eğitim-İş, Türk Eğitim-Sen, Aktif Eğitim-Sen üyeleri, tüm Türkiye genelinde 1 günlük iş bırakma eylemi gerçekleştirdiler. Manisa’daki sendikalar ortak eylem gerçekleştireceklerdi ancak bazı konulurda anlaşamadıkları için ayrı ayrı eylem düzenlediler. Ayrı ayrı eylem düzenlemelerine rağmen, eğitimdeki sorunlara ve AKP’nin eğitimde uyguladığı yanlış politikalarda birleştirdiler. Eğitimciler ellerinde taşıdıkları dövizlerle, çaldıkları düdüklerle eğitimdeki sorunları protesto ettiler. CÜNEYT HASÇELİK 

 

EĞİTİM-SEN

 

EĞİTİM-SEN

 

TÜRK EĞİTİM-SEN

 

TÜRK EĞİTİM-SEN

 

EĞİTİM-İŞ

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim