Misafir
6,8189
6,0817
251,47
ÜYE GİRİŞİ

Muhasebeciler yabancı dille bütünleşecek

Muhasebeciler yabancı dille bütünleşecek 


Manisa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası tarafından gerçekleştirilen Farkındalık Eğitimine katılan TÜRMOB Genel Başkanı Nail Sanlı, meslekteki kaliteyi artırabilmek için yabancı dilin önemli olduğunu söyledi. Sanlı, “Meslektaşlarımızın uluslararası arenada daha sağlıklı hizmetler verebilmesi için mesleğimizin yabancı dille de bütünleşmesini istiyorum” dedi.

 


Manisa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası tarafından, “Farkındalık Eğitimi” verildi. Manisa Kültür Merkezi Meclis Salonu’nda gerçekleşen eğitime TÜRMOB (Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği) Genel Başkanı Nail Sanlı, TESMER Merkez Sekreteri Rıfat Nalbantoğlu, TURHAK üyeleri ve muhasebeciler katıldı.

 

EĞİTİM EN ÖNEMLİ ŞARTIMIZ

Farkındalık eğitimiyle birlikte yeni bir eğitim bir sürecine girdiklerini söyleyen Manisa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Sadık İrier, “Birçok meslekte olduğu gibi haksız rekabet belli bir aşamaya geldi. Haksız rekabetin önlenmesi için Türkiye’de ilk kez Etik Sözleşmesini başlattık. Mesleğimiz bir denetim mesleğidir. Eğitim en önemli şartımız. Yabancı dil de bunun içerisinde. Dünyada ne varsa Manisa’da da hayat geçireceğiz” dedi.

 

EĞİTİMLER 30 EYLÜL’DE TAMAMLANACAK

TÜRMOB Genel Başkanı Nail Sanlı, bir meslek kuruluşu olduklarını söyleyerek, “Kurulduğumuz günden bu yana eğitime önem veren bir kuruluşuz. Eğitim olmazsa olmazlarımızdandır. Mesleki sorunlarımız arasında haksız rekabet ve bunu önlemeye yönelik çalışmaları konu alan, etik kuralları benimseyen bir eğitim veriyoruz. Bununla ilgili yasal düzenlemelerimiz hazır. Alt yapımızı, donanımlarımız hazır. Ama bunu hayata geçirmek için 2015 tarihini başlangıç olarak görüyoruz. Bununla ilgili meslektaşlarımız arasında esas eğitimlere geçmeden önce bir farkındalık yaratmak istedik. Bu eğitimler Türkiye’nin 81 ilinde veriliyor. 2 Eylül’de başlayan eğitimleri 30 Eylül’e kadar her ilde tamamlayacağız. TESMER eğitimler konusunda etkili bir kurumumuzdur. Bu eğitimleri de onlar sağlıyor” dedi.

 

YABANCI DİL 2016’DA BAŞLIYOR

Meslekteki kaliteyi artırabilmek için yabancı dilin önemli olduğunu vurgulayan Başkan Nail Sanlı, “Meslektaşlarımızın uluslararası arenada daha sağlıklı hizmetler verebilmesi için mesleğimizin yabancı dille de bütünleşmesini istiyorum. 2016’dan itibaren staj için başvuracak olanlar, sınavlarda yabancı dille karşılaşacaklar” diye konuştu.

 

MANİSA’YA YENİ HİZMET VE EĞİTİM BİNASI

Manisa’ya Oda Başkanı Sadık İrier’in girişimleriyle bir arsa kazandırıldığını belirten Sanlı, sözlerini şöyle sürdürdü: “O arsaya Manisa’daki meslektaşlarımız için bir hizmet ve eğitim binası yapılacak. Manisa için bütün imkanlarımızı kullanacağız.” Cüneyt HASÇELİK 

 

 

 

 

 

 

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim