Misafir
6,1969
5,5841
272,07
ÜYE GİRİŞİ

CHP'den önce resmi sonra alternatif tören

CHP'den önce resmi sonra alternatif tören 


Her bayram sonrası alternatif tören düzenlemeyi geleneksel hale getiren CHP Manisa İl Teşkilatı, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92.yıldönümünde de alternatif tören gerçekleştirdi. Törene yaklaşık 50 kişinin katılması dikkatlerden kaçmadı. CHP Manisa Milletvekili Özgür Öze ve CHP İl Başkanı Cahit Kaplan sabahki resmi törene de katılarak çifte bayram kutladılar. CHP’li Özel, CHP olarak ayrı çelenk koymaya meraklı olmadıklarını söyledi.

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa Teşkilat tarafından her milli bayram kutlamasında olduğu gibi 30 Ağustos Zafer Bayramında da resmi törenin ardından alternatif tören gerçekleştirdi.  Cumhuriyet Meydanı Milli Egemenlik Anıtı önündeki törene CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP İl Başkanı Cahit Kaplan, CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Necdet Köprülü, CHP Yunusemre İlçe Başkanı Ali Ercan ve yaklaşık 50 partili katıldı. Alternatif törenden önce CHP’li Özgür Özel, İl Başkanı Cahit Kaplan ve partililer resmi törene katıldılar. CHP ile birlikte Cumhuriyet Kadınları Derneği de anıta çelenk sundu.

 

CHP BU KUTLAMALARA DEVAM EDECEK

Tören sonrasında konuşma yapan CHP İl Başkanı Cahit Kaplan, “Mustafa Kemal’in “Bağımsızlık benim karakterimdir” diyen inancı ve direnci 30 Ağustos’ta Zafer Bayramı ile birlikte çağdaş cumhuriyetin temellerini atmıştır. Emperyalistlere karşı ülkemizi işgal eden güçlerine karşı Mustafa Kemal ve askerleri dil din ırk ayrımı gözetmeksizin vatanı savunarak şehit düşmüştür. Bundan dolayı milli bayramlarımızı her zaman kutlayacağız. AKP’lilerin bunları engellemesine rağmen bizler CHP olarak bu kutlamalara devam edeceğiz” dedi.

 

MERAKLI DEĞİLİZ AYRI ÇELENK KOYMAYA

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın çok anlamlı ve önemli bir bayram olduğunu kaydeden CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Cumhuriyet ile birlikte aydınlanmayı sağlayan bir bayram olduğunu söyledi. Sabahki resmi törenlere de katıldığını ifade eden Özel, “Anıtın önünde valilik, Garnizon Komutanlığı ve belediyenin çelengi var. Şimdi de CHP’nin çelengi oldu. Ama mangalda Atatürk milliyetçiliğinde kül bırakmayan partilerin ve Türkiye Cumhuriyetine hükümet eden iktidar partisinin çelengi burada yok. Bunun nedeni geçmiş dönemde çıkan bir yönetmeliktir. İktidar partisi bu yönetmeliği çıkarak, Atatürk’ün huzurundan kaçmıştır. Önümüzdeki dönemde bu yanlışın ortadan kaldırılmasın ümit ediyorum. İstanbul’da bütün partilerin çelenk koyduğuyla ilgili bir uygulamaya şahit olduk. Valimizle bir araya gelerek, bu durumun Manisa’da yarattığı eksikliğe dikkat çekeceğim. Biz burada alternatif törenler düzenleyerek, CHP’nin çelengini ayrı koymaya meraklı değiliz. Valimizin Bektaş’ın bütün siyasi partilerin ve sivil tolum kuruluşların çelengini koyacağı bir düzenlemeyi hayat geçireceğinden eminim. Bu olmazsa bu tür alternatif törenler yapmaya devam edeceğiz.” Dedi.

 

ESKİDEN DAHA FAZLA PARTİNİN ÇELENGİ VARDI

Bu durumun çok vahim olduğunu kaydeden Özel, CHP dışında başka hiçbir partinin gelip buraya çelenk koymadığına dikkat çekerek, “İlk yıllarda 5-6 tane parti geliyordu. Mecliste partisi bulunan ve Manisa’da yerel iktidarda olan MHP’nin bu duyarsızlığına da kamuoyunun vicdanına sunuyorum. Bu tür sorunları yaşamamak için bundan sonraki resmi törenlerde hep birlikte çelenk koymalıyız” diye konuştu. Cüneyt HASÇELİK 

 

 

 

 

 

 

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim