Misafir
6,8189
6,0817
251,47
ÜYE GİRİŞİ

Avrupa’da Demokrasi ve Empati Projesi tamamlandı

Avrupa’da Demokrasi ve Empati Projesi tamamlandı


Rapor hazırlanıp Ulusal Ajansa sunulacak

 


Avni Gemicioğlu Ortaokulu Avrupa'da Demokrasi ve Empati Projesini tamamladı. 2012’de başlayan proje kapsamında 7. ve son Avrupa ziyaretini bir Baltık ülkesi olan Litvanya'ya gerçekleştirdi. Litvanya'ya yapılan ziyaretle ilgili projenin kazanımları ve işleyişini bir rapor halinde hazırlayarak Ulusal Ajansa sunacaklar.

 

 

Avni Gemicioğlu Orta Okulu 2012'de başlayan Avrupa Birliği Bakanlığı'na bağlı Ulusal Ajans Başkanlığı tarafından finanse edilen Comenius Projesi kapsamında 7. ve son Avrupa ziyaretini bir Baltık ülkesi olan Litvanya'ya gerçekleştirdi. Son ziyareti gerçekleştirilen proje kapsamında uygulandığı okullarda bireylerde demokrasi ve empati bilincinin yerleşmesine yönelik etkinliklere yer verildi. Bu kapsamda yapılan etkinliklerde öğrencilerin demokratik davranışlar sergilemeleri ve diğer insanlara karşı empati kurarak yaklaşmaları sağlandı.

 

BARIŞ VE EŞİTLİK İÇİNDE YAŞA

Temel olarak "Demokrasi Kutuları" ve "Empati Köşeleri" etkinlikleri baz alınarak sürecin geliştiği projede Litvanya ziyareti öncesi öğrencilerin demokrasiyi ve empatiyi bütünleştiren sloganlar üretmeleri istendi ve bu sloganlar diğer öğrenciler tarafından oylandı. Her süreçte demokratik yöntemler uygulanarak demokrasiyi hayatımızın her alanına yayma ve uygulama amacı güdüldü. Onlarca eser arasından Avni Gemicioğlu Orta Okulu 8/A sınıfı öğrencisi Tülin Kaplan'ın "Feel and think with the Empathy, Live in Peace and Equality (Empatiyle hisset ve düşün, barış ve eşitlik içinde yaşa)" sloganı birinci seçildi ve bu öğrenci ödüllendirildi. Ayrıca bu eser İtalya, Romanya, Portekiz, Yunanistan, Bulgaristan, Litvanya ve Slovenyalı birinci olan öğrencilerin eserleriyle birlikte Litvanya ziyareti sırasında katılımcılara okundu. Ayrıca katılımcı öğretmen ve öğrenciler Litvanya'da birçok önemli tarihi ve turistik yeri ziyaret etme şansı da yakaladılar.

 

ORTAK BAĞLAR KURULDU

Avni Gemicioğlu Orta Okulu Müdürü Ahmet Çatal, "Öğrencilerimiz demokratik, empatiyi hazmetmiş bireyler olarak Erasmus+ Comenius Projemiz sayesinde günlük yaşamlarında bu ilkeleri kullanır hale geldiler. Türkiye ile birlikte 8 ülkenin ortaklaşa yürüttüğü, okulumuzun koordinatör olduğu bu proje ile Avrupalı dostlarımızla çok büyük bir başarıya imza attık. Her ziyaretimizde sanki bir aile bireylerinin bir araya gelmesi gibi neşeli ve coşkulu şekilde toplanıyoruz ve etkinliklerimizi gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz ortak ülkelerdeki akranlarıyla inanılmaz bağlar kurdular. Bu birliktelik huzuru, barışı ve mutluluğu demokratik ve empati kurarak şekillendirmek isteyen çok uluslu toplumlara örnek olabilecek bir birliktelik" dedi.

 

ÖĞRENCİLER ÜLKELERİ TANIMA FIRSATI BULDU

Avni Gemicioğlu Orta Okulu İngilizce Öğretmeni Ramazan Keskin ise, "Projemiz hedeflerini çoktan aşmış, Avrupa'da birçok kesim tarafından övgülere layık olmuş, koordinatör okul olan Avni Gemicioğlu Orta Okulu öğretmen ve öğrencileri sayesinde Türk insanının ne denli başarılara ulaşabileceğini ispatlamıştır. Okulumuz öğretmen ve öğrencileri 7 ülkeye ziyaretler düzenleyerek o ülkelerin sosyo-kültürel, eğitim ve ekonomik yapılarını inceleme fırsatı buldular. Demokrasiyi lafla değil uygulamayla empatiyle birleştirerek hayatlarına işlediler. Mayıs sonu Haziran başı itibariyle son ziyaretini Litvanya'ya yaptığımız projemizin kazanımları ve işleyişini raporlayarak Ulusal Ajansımıza sunacağız. Projemizde bizlere destek veren tüm yetkililerimize, başta Valilik, Milli Eğitim Müdürlüğü ve yerel destekçi kurum olan Manisa Belediyesi'ne, projeyi yazma-yönetme-uygulama sürecinde destek olan proje ekibimizdeki değerli arkadaşlarımıza, öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ederiz" dedi. Manşet HABER 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim