Misafir
6,1024
5,3494
210,67
ÜYE GİRİŞİ

Ak Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur istifa etmiyor

Ak Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur istifa etmiyor


Ak Parti Salihli, Köprübaşı, Sarıgöl ve Kula ilçe başkanlarının istifanın ardından Ak Parti İl Başkanı Murat Baybatur’un da istifa edip etmeyeceği konuşuluyor. Baybatur, genel merkezin önümüzdeki dönemde de devam etmesi noktasında karar verdiğini ifade etti. Baybatur, ayrıca seçimde parti aleyhine çalışanlarla yollarını ayıracaklarını kaydetti.

 


30 Mart yerel seçimlerinin ardından Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Merkezi tarafından, yeniden yapılandırma amacıyla Salihli, Köprübaşı, Sarıgöl ve Kula ilçe başkanlarının istifası alındı. Köprübaşı dışındaki diğer 3 ilçede Ak Parti belediye başkanlıklarını kaybetmişti. Ak Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, istifalarla ilgili gazetecilere değerlendirmede bulundu.  Kula, Salihli, Sarıgöl ve Köprübaşı ilçe başkanlarının genel merkezin de talimatlarıyla yeniden yapılandırma amacıyla istifalarının alındığını ifade eden Baybatur, “Yönetim kurulunun da istifaları toplanıyor. Bundan sonraki dönemde genel merkezimizin ifadesiyle başka herhangi bir ilçede istifa talebi olmayacak. Önümüzdeki cumhurbaşkanlığı sürecinde ve kongreye kadar da mevcut teşkilatlarımızla devam edeceğiz” dedi.

BAŞBAKAN BIRAK DERSE BIRAKIRIZ 

Kendisinin de istifa edeceğiyle ilgili iddialara da cevap veren Baybatur, “İl yönetimiyle de alakalı ve şahsımızla alakalı böyle söylentiler çıktı. Ama biz başta Genel Başkanımız ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Süleyman Soylu,  bölge koordinatörü Hasan Ali Çelik ve İl Koordinatörü Nesrin Ulema ile yaptığımız görüşmelerden sonra genel merkezimiz il teşkilatının başarılı olduğunu ve önümüzdeki süreçte de görevine devam etmesini noktasında karar verdiklerini bize ifade ettiler. Biz bu vesileyle önümüzdeki süreçte de hem cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de ekibimizle beraber çalışmalarımızı yapacağız. Yönetimimi güçlendirebiliriz, onunla alakalı çalışmalarımız var. Ama biz il başkanı ve yönetim olarak görevimizin başındayız. Genel Başkanımız ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ne zaman talimat verirse, ‘Görevinizi bırakın, başka bir arkadaşı verin’ derse seve seve de bırakırız, bu bir bayrak yarışıdır, bu bir hizmet yarışıdır. İl başkanı da olmak isteyenler varsa önümüzde Eylül-Ekim ayından itibaren kongreler başlıyor. Herkes er meydanına çıkar, delegenin huzuruna çıkar. Orada il başkanlığı yarışı yapılır. Delege kimi seçerse o da il başkanı olur zaten” dedi.

 DAHA CANLI BİR TEŞKİLAT 

Bu çalışmanın yeni bir yapılandırma olduğunu ifade eden Başkan Baybatur, bu durumun yerel seçimleriyle direk bağlantılı bir durum olmadığının altını çizerek, “Köprübaşı ilçemiz belediyeyi kazanmış bir teşkilat. Orada başta ilçe başkanımız olmak üzere, yeniden bir yapılandırma, daha canlı, daha güçlü bir teşkilat oluşturmak amacıyla o arkadaşımızın da istifa da alındı. Sarıgöl ilçe başkanımızın seçimlerden hemen sonra istifa etmek istedi, biz sürecin daha sağlıklı işleyebilmesi açısından istifa etmemesini istedik” diye konuştu.

 PARTİ ALEYHİNE ÇALIŞANLARLA YOLLAR AYRILACAK 

Köprübaşı teşkilatının büyükşehirde MHP adayı Cengiz Ergün’e destek verdiği iddialarıyla ilgili olarak da Baybatur, “Kesinlikle böyle bir şey yok. Bizim parti kademelerimizde, ilçe başkanı, ilçe yönetim kurulunda bulunan arkadaşlarımızın hiçbiri, hiçbir ilçe teşkilatında kimse görevinde olup da kendi partisinin belediye başkan adayının aleyhinde çalışmamıştır. Bu çalıştığını eğer iddia edenler varsa, bunu ispatlamakla mükelleftir. Ama parti tabanında geçmiş dönemlerde görev yapmış olan insanlar vardır. Partinin geçmiş dönemlerinde makam verilip te daha sonra görev verilmediği için partinin aleyhien çalışanlar veya büyükşehir belediye başkan adayımız Hüseyin Tanrıverdi başta olmak üzere lçe belediye başkan adaylarımızın aleyhinde çalışanlar elbette olmuştur. Bizlerde bunları biliyoruz, tespit ediyoruz. Bunlar 30 Martta hangi partiyi destekledilerse bundan sonra da o partiyi desteklemelerini isteyeceğiz. Önümüzdeki günlerde onlarda da yolumuzu ayıracağız” diye konuştu. CÜNEYT HASÇELİK 

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim