Misafir
6,0728
5,3686
214,29
ÜYE GİRİŞİ

Manisa'da açılan Büyük Kermes, vatandaşları bekliyor

KERMESİN GELİRİ ÖĞRENCİLER İÇİN KULLANILACAK Mimar Sinan Eğitim Kurumları bünyesinde bulunan öğrencilere destek olmak amacıyla Geleneksel Büyük Kermes açıldı. Kermeste geleneksel olan kurbanlık deve açık arttırma yolu ile yapıldı. 9 bin TL ile açılışı yapılan kurbanlık deve 33 bin TL'ye sahibini buldu. Devenin satışından elde edilen gelir öğrenciler için kullanılacak. 8 Haziran kadar Fuar Merkezi’nde açık kalacak olan kermeste yüzlerce çeşit ürünü bulmak mümkün.

 


Manisa Mimar Sinan Eğitim Kurumları bünyesinde bulunan yaklaşık bin 200 öğrencinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla düzenlenen Geleneksel Büyük Kermes 11. kez kapılarını ziyaretçilere açtı.  Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi'nde açılışı gerçekleşen Büyük Kermes renkli görüntülere sahne oldu. Kermes Kuranı Kerim tilavetiyle başladı.  Kermeste açılış konuşmasını yapan Kermes Komisyon Sözcüsü Avukat İlyas Susmaz, kermesin hazırlanmasında emeği geçen başta kadınlar olmak üzere herkese teşekkür etti. 11 yıl önce 150 metrekarede başlayan kermesin büyüyerek bugün 3 bin 500 metrekareye ulaştığını ifade eden İlyas Susmaz, “11 yıl önce atılan tohum giderek büyüdü ve bugün meyvelerini veriyor. Mobilyadan hazır giyime, el işlerinden züccaciye bölümüne kadar binin üzerindeki ürün çeşidimizi halkımızın beğenisine sunuyoruz. Bizler bu kermesi eğitim gören binden fazla talebimize bir nebzede olsa destek olmak için icra ediyoruz. Bu talebelerimizin içtiği suda, namaz kıldığı halıda olmak için yapıyoruz. Vatanına, milletine hayırlı maneviyatı yüksek nesiller yetiştirmek için yapıyoruz. Bu sebeple bu kermesimizde yapacağınız her alışverişle bu öğrencilerimize katkıda bulunacaksınız. Dünyada bu kadar karlı başka bir alışverişin olduğunu bilmiyorum. Çünkü burada sizlerde bu alışverişinizle bu hayra ortak oluyorsunuz. Bu hayır çarşısında hem alan hem de satan kazanıyor” diye konuştu.


DEVE 33 BİN TL’YE SATILDI

Kermeste geleneksel olan kurbanlık deve satış işlemi açık arttırma yolu ile yapıldı. 9 bin TL ile açılışı yapılan kurbanlık deve 33 bin TL'ye sahibini buldu. Deveyi 33 bin TL’ye Veysel Kavas isimli bir vatandaş aldı. Veysel Kavas en büyük yardımı yaptığı için Kermes Ağası seçildi. Ancak Veysel Kavas, 32 bin TL veren Yücel Türk’ü kermes ağası kabul ederek, kaftanın ona daha uygun olacağını söyledi. Özellikle çocukların yardımda bulunması dikkatlerden kaçmadı. Konuşmanın ardından Büyük Kermes dualar eşliğinde açıldı. Yüzde 100 helal gıda döner, gıda, giyim, zücaciye, kitap, ev tekstili, mobilya, el işi, çeyizlik eşya gibi ürünlerin satıldığı Büyük Kermes 8 Haziran’a kadar 10.00 ila 23.00 arası açık kalacak. Kermese özel halk otobüsleriyle ulaşım sağlanacak. Cüneyt HASÇELİK 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim