Misafir
6,0488
5,3225
219,78
ÜYE GİRİŞİ

Hasta ölümleri, hemşire sayısı arttıkça azalıyor

CBÜ Sağlık Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sevgi Türkmen, hemşirelerin stres altında çalıştığını, bunun sonucunda da tükenmişlik, memnuniyetsizlik, meslekten uzaklaşma, çeşitli hastalıklar, işte verimsizlik ve işten ayrılmaların meydana geldiğini

 CBÜ Öğretim Üyesi Türkmen ‘Hemşireler stres altında çalışıyor’

 

Hasta ölümleri, hemşire sayısı arttıkça azalıyor

 

CBÜ Sağlık Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sevgi Türkmen,  hemşirelerin stres altında çalıştığını, bunun sonucunda da tükenmişlik, memnuniyetsizlik, meslekten uzaklaşma, çeşitli hastalıklar, işte verimsizlik ve işten ayrılmaların meydana geldiğini  belirterek, hastaya doğrudan bakım hizmeti sunan hemşirelerin sayıca artırılmasının hasta ölümlerini azalttığını ve sağlık hizmet kalitesini artırdığını vurguladı. 

 

 

Celal Bayar Üniversitesi’nde Dünya Hemşireler Günü kapsamında “Hemşireler Sağlık İçin Vazgeçilmez Bir Kaynaktır” konulu panel düzenlendi

CBÜ Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü ve Hafsa Sultan Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen “Hemşireler Sağlık İçin Vazgeçilmez Bir Kaynaktır” konulu panel, Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Panele; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süheyla Sürücüoğlu, Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Zeki Arı, Sağlık Yüksekokulu Müdür Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Dilek Ergin,  Yrd. Doç. Dr. Hülya Okumuş, Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Sevgi Çınar Pakyüz, Sağlık Yüksekokulu öğretim elemanları ve öğrencileri, Hafsa Sultan Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü çalışanları katıldı.

Yrd. Doç. Dr. Adalet Koca Kutlu’nun başkanlığını yaptığı panelde Hafsa Sultan Hastanesi hemşiresi Kübra Yiğit Gökbel “Sağlıklı Yaşan İçin Beslenme” içerikli konuşmasında, beslenmenin kronik hastalıkları yenmede önemli olduğunu, ancak aynı zamanda kronik hastalıkların nedeni de olabileceğini vurguladı.

HEMŞİRE SAYISININ ARTMASI HASTA ÖLÜMLERİNİ AZALTIYOR

Sağlık Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sevgi Türkmen “Sağlıklı Yaşam İçin Stres Yönetimi” konulu konuşmasında, organizmanın iç ve dış dengesini bozan veya bozmak için tehdit eden her şeyin stres olarak değerlendirilebileceğini açıkladı. Özellikle hemşirelerin stres altında çalıştığını, bunun sonucunda da tükenmişlik, memnuniyetsizlik, meslekten uzaklaşma, çeşitli hastalıklar, işte verimsizlik ve işten ayrılmaların meydana geldiğini belirtti. Hastaya doğrudan bakım hizmeti sunan hemşirelerin sayıca artırılmasının hasta ölümlerini azalttığını ve sağlık hizmet kalitesini artırdığını vurguladı.

SPOR MERKEZLERİNE İHTİYAÇ YOK, 40 DAKİKA YÜRÜYÜN

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nevzat Mutlutürk, “Sağlıklı Yaşam İçin Egzersiz” konulu konuşmasında spor yapmak için büyük spor merkezlerine ihtiyaç olmadığını, günlük 40 dakikalık nabzı dakikada 120 yapabilecek tempolu bir yürüyüş yapılmasının yeterli olacağını vurguladı.

Panel sonunda, öğrenciler tarafından hazırlanan tiyatro ve halk oyunları gösterisi sahnelendi.

Manşet Haber

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim