Misafir
6,1206
5,3829
211,79
ÜYE GİRİŞİ

CHP, yeni bir yol haritası çizecek

300 Mart yerel seçimlerinde Manisa’da başarısız bir sonuç elde eden CHP, seçimden sonra ilk Genişletilmiş Danışma Kurulu’nu gerçekleştirdi. CHP İl Başkanı Cahit Kaplan, 2011 genel seçimlerinde 249 bin oy aldıklarını, 2014 yerel seçimlerinde ise 190 bine,

Yerel seçimlerde  partinin Manisa’daki oyu 249 binden 190 bina düşmüştü 


CHP, yeni bir yol haritası çizecek


300 Mart yerel seçimlerinde Manisa’da başarısız bir sonuç elde eden CHP, seçimden sonra ilk Genişletilmiş Danışma Kurulu’nu gerçekleştirdi. CHP İl Başkanı Cahit Kaplan, 2011 genel seçimlerinde 249 bin oy aldıklarını, 2014 yerel seçimlerinde ise 190 bine, büyükşehirde ise 160 bine gerilediklerini belirterek, CHP’nin kendi dinamiklerini, kendi kararlı mücadelesini ortaya koyduğunda gerçekten önemli başarılı sonuçlar elde edeceğine dikkat çekti.

 

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Manisa’da ağır bir yenilgi alarak 3. parti olan ve elindeki belediyeleri kaybeden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa İl Teşkilatı, seçimlerden sonraki ilk Genişletilmiş İl Danışma Kurulu Toplantısını gerçekleştirdi. Şehzadeler Ziraat Odası Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantıya CHP Manisa Milletvekilleri Sakine Öz ve Özgür Özel, CHP İl Başkanı Cahit Kaplan, ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı.

YENİ BİR YOL HARİTASI BELİRLENECEK

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren CHP Manisa İl Başkanı Cahit Kaplan, tüzük gereği Genişletilmiş İl Danışma Kurulu Toplantısını yaptıklarını söyleyerek, önümüzdeki süreçle ilgili yeni bir yol haritasını belirleyeceklerini vurguladı. Ağustos’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ve 2015’teki genel seçimlerine bugünden itibaren başlayacaklarını belirten Kaplan, “CHP’yi önümüzdeki süreçte daha dinamik, daha güçlü bir yapıyla seçimlerine hazırlanmalıyız” dedi.

OYLARIMIZ DÜŞTÜ

30 Mart yerel seçimlerinin geride kaldığını söyleyen Kaplan, seçim süresince destek veren herkese teşekkür etti. Süreçle ilgili yaşadıklarımızı ve sonuçlarla ilgili analiz yapacağız. Turgutlu’da, Salihli ve Manisa Merkez’deki iki ilçemizde de kamuoyu araştırması yaparak bu sürecin nasıl geliştiğini ve seçmenler tarafından nasıl algılanıp, nasıl yönlendirildiğini de ele alacağız. Bir gerçek var ki CHP kendi dinamiklerini, kendi kararlı mücadelesini ortaya koyduğunda gerçekten önemli başarılı sonuçlar elde ediyor. 2010 referandumunda kendi içimizde ‘yetmez ama evetçiler’ olmasına rağmen, MHP’nin kadrosunun önemli bir kısmı evet oyu kullanmasına rağmen, alanlarda bütün CHP örgütleri referandumda hayır çıkarma gayreti içerisinde oldular. Ve sonuç itibariyle Manisa’da az bir farkla da olsa hayır oyu çıktı. Bu durum önemli bir dönüm noktasıydı. Sonrasında 2011 genel seçimlerinde ön seçim mekanizmasını işletmek suretiyle 45 aday adayı arkadaşımız adaylık yarışının içerisine girdi. O seçimlerde Türkiye ortalamasının 3 puan üzerinde bir oy alarak CHP Manisa’da 3 milletvekili çıkarma başarısı gösterdi. 2011 genel seçimlerinde Manisa’da 249 bin oyumuz vardı, bu oyunumuz maalesef bu yerel seçimlerde 190 bin civarına düştü. Büyükşehirde de oyunumuz 160 bin civarına geriledi” diye konuştu. 

Cüneyt HASÇELİK 

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim