Misafir
6,3492
5,656
259,47
ÜYE GİRİŞİ

VE SONRA

VE SONRA

\r\n\r\n

Doucuk küçükken ona masallar uydururdum. Bu masalların her birinde ona ve kendime, başka başka karakterlerin adabıyla seslendirdim. Bazen ben ele avuca sığmaz bir sokak oğlanı olurdum, Doucuk da beni adam etmeye ahdetmiş kallavi bir paşa. O masaldan o masala, canımız ne olmak istiyorsa onu olur, nerede olmak istiyorsa orada var olurduk. Doucuk’un en çok sevdiği masal, benim bir tavşan onun da küçük bir prens olduğu masaldı. Beni sarayın bahçesinde dolaşırken buluyordu ve ben onu görür görmez konuşmaya başlıyordum. Sesimi sadece o duyabiliyor, konuştuğumu sadece o anlayabiliyordu. Birlikte maceradan maceraya koşuyorduk. Ve masal hep mutlu sonla bitiyordu.

\r\n\r\n

Bu masalı anlatırken onun minik hallerine bakar ve tavşanın dilinden ona kendisini anlatırdım. Birlikte bir maceraya çıktığımızı, ikimizin arasında farklı bir bağ olduğunu söyler “bizi kimse duyamaz bu ikimizin macerası” diye fısıldardım. Oğluma hep bir ses verdim. Onun sesinden düşen kelimelere kulak kesildim. Hayallerini birlikte boyadık, meraklarını daha da çoğalttık. Yolunu çizerken ona danıştım, fikrini aldım, yolda acılar çekip ağladıysak bile sonunda hep güldük. Gülmeye hep önem verdik. Şimdi ona bundan bahsettiğimde hatırlamıyor bile. Oysa eminim hiç fark etmediği anlarda bu masalların sesini duyuyor. Ve kendi sesi kulağına hep hoş geliyor.

\r\n\r\n

Bir çocuğu dünyaya hazırlamak dünyada yaşamaktan daha zor bir durum sanırım. En masum halini bildiğiniz, kem sözden, nazarlardan sakındığınız varlığa, doğru kadar yanlışı da, iyi kadar kötüyü de tanıtmanız gerekiyor. Beyaza siyah zerk etmek gibi onu grilerle dolu hayata hazırlıyorsunuz. Zaaflarını, kusurlarını, hatalarını fark etmesini istiyorsunuz. Ruhumuz, iyiyle kötünün savaş alanı, kim kime baskın gelir, bunu kimse bilmiyor. Dilerim ki, Doucuk hep iyiden yana olur. Kusursuz olmak gibi bir hayale kapılmaz da kusurlarıyla bile mutlu olur. Kendi gibi olmayanı yadırgamaz, kimseyi dışlamaz.  Kadına insanca bakar, insana kendi gibi…

\r\n\r\n

Ve dilerim ki; acıyı, savaşı, şiddeti uzak kılan, sanata, bilime, insanlığa gönül vermiş bir nesil bekler bizi…    

\r\n

Yazarın Diğer Yazıları

26.06.2016 - MONOLOG 21.04.2016 - Birimiz=Hepimiz 31.03.2016 - SIRADA EN SEVDİĞİNİZ ŞARKI VAR 10.03.2016 - KADIN 10.02.2016 - MEDENİYET, KADIN VESAİRE… 14.01.2016 - YIL OLDU 2016 Yıl oldu 2016… Sonra? 21.12.2015 - DOĞRU MUSUN CESUR MU? 02.12.2015 - VE SONRA 16.11.2015 - PROFESYONEL YAŞAM REHBERİ 21.10.2015 - 4 YAPRAKLI YONCA 22.09.2015 - HATIRLI GECE 02.09.2015 - BÜYÜKLERE MASALLAR -I 06.08.2015 - NEFES 12.07.2015 - BİR ANNE: AMA SÜPER KAHRAMAN DEĞİL 02.07.2015 - HUZUR 17.06.2015 - MASUMİYET 07.06.2015 - İLK…

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim