Misafir
6,0488
5,3225
219,78
ÜYE GİRİŞİ

Manisalıların yüzde 99’u sigortalı

Manisa Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdür Vekili Nesrin Aras, Manisalıların yüzde 99’unun genel sağlık sigortalı olduğunu bildirdi

Manisalıların yüzde 99’u sigortalı

 

Manisa Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdür Vekili Nesrin Aras, Manisalıların yüzde 99’unun genel sağlık sigortalı olduğunu bildirdi

 

Manisa Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdür Vekili Nesrin Aras, Manisalıların yüzde 99’unun genel sağlık sigortalı olduğunu bildirdi.
SGK’NIN AMACI İNSAN ODAKLI SÜRDÜRÜLEBİLİR HİZMET

SGK İl Müdür Vekili olarak yeni göreve başlaşan Nesrin Aras, İl Müdürlüğü’nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Müdür Vekili Aras,  SGK’nın bir çocuk doğmadan önce, vatandaş doğmadan önce hizmet vermeye başlayıp, öldükten sonra da hak sahiplerine hizmet vermeye devam eden devasa bir kurum olduğunu söyledi. SGK’nın 3 kurumun birleşmesiyle 2008’deki yeni yapılanma sonrası kapsama alanının daha da genişlediğini dile getiren Aras, “2008 sonrası artık kurumun, vatandaşın, devletin, devlet memurlarının, sokaktaki vatandaşların ve bütün çalışanların hatta çalışmayanların sağlık yardımlarını, diğer bakımlarını üstlenin bir kurum olduk. Bizde bu çerçevede kurum olarak daha kaliteli, insan odaklı, sürdürebilir bir hizmet vermek amacımız” dedi.

SGK HAFTASI ETKİNLİKLERİ OLMAYACAK

Önümüzdeki hafta düzenleyecekleri SGK haftası kapsamında mali sıkıntıdan dolayı bu sene çok etkinliklerinin olmadığını aktaran Aras, “Kurum, huzurevi ve esnaf ziyaretlerimiz olacak. Personele yönelik faaliyetlerimiz olacak.” diye konuştu.

Manisa’da sigortasız çok fazla vatandaşın olmadığını aktaran Aras, “İstatistiklere göre çok büyük bir kısmını sigorta kapsamına aldık. Manisalıların yüzde 99’unun genel sağlık sigortası bulunuyor.” şeklinde konuştu.

Manşet Haber 

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim