Misafir
6,7714
6,0678
249,22
ÜYE GİRİŞİ

Manisalıların yüzde 99’u sigortalı

Manisa Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdür Vekili Nesrin Aras, Manisalıların yüzde 99’unun genel sağlık sigortalı olduğunu bildirdi

Manisalıların yüzde 99’u sigortalı

 

Manisa Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdür Vekili Nesrin Aras, Manisalıların yüzde 99’unun genel sağlık sigortalı olduğunu bildirdi

 

Manisa Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdür Vekili Nesrin Aras, Manisalıların yüzde 99’unun genel sağlık sigortalı olduğunu bildirdi.
SGK’NIN AMACI İNSAN ODAKLI SÜRDÜRÜLEBİLİR HİZMET

SGK İl Müdür Vekili olarak yeni göreve başlaşan Nesrin Aras, İl Müdürlüğü’nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Müdür Vekili Aras,  SGK’nın bir çocuk doğmadan önce, vatandaş doğmadan önce hizmet vermeye başlayıp, öldükten sonra da hak sahiplerine hizmet vermeye devam eden devasa bir kurum olduğunu söyledi. SGK’nın 3 kurumun birleşmesiyle 2008’deki yeni yapılanma sonrası kapsama alanının daha da genişlediğini dile getiren Aras, “2008 sonrası artık kurumun, vatandaşın, devletin, devlet memurlarının, sokaktaki vatandaşların ve bütün çalışanların hatta çalışmayanların sağlık yardımlarını, diğer bakımlarını üstlenin bir kurum olduk. Bizde bu çerçevede kurum olarak daha kaliteli, insan odaklı, sürdürebilir bir hizmet vermek amacımız” dedi.

SGK HAFTASI ETKİNLİKLERİ OLMAYACAK

Önümüzdeki hafta düzenleyecekleri SGK haftası kapsamında mali sıkıntıdan dolayı bu sene çok etkinliklerinin olmadığını aktaran Aras, “Kurum, huzurevi ve esnaf ziyaretlerimiz olacak. Personele yönelik faaliyetlerimiz olacak.” diye konuştu.

Manisa’da sigortasız çok fazla vatandaşın olmadığını aktaran Aras, “İstatistiklere göre çok büyük bir kısmını sigorta kapsamına aldık. Manisalıların yüzde 99’unun genel sağlık sigortası bulunuyor.” şeklinde konuştu.

Manşet Haber 

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim