Misafir
6,1969
5,5841
272,07
ÜYE GİRİŞİ

Yunusemre’nin logosunu vatandaş belirleyecek

Yunusemre Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısı OSB Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Mehmet Çerçi başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Yunusemre Belediyesi’nin logosunun Manisalıların oylarıyla belirlenmesi kararlaştırıldı. Öte y

 Yunusemre’nin logosunu vatandaş belirleyecek

 

Yunusemre Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısı OSB Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Mehmet Çerçi başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Yunusemre Belediyesi’nin logosunun Manisalıların oylarıyla belirlenmesi kararlaştırıldı. Öte yandan meclis üyeleri rozetlerine kavuştu. 

 

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında toplanan belediye meclisi gündemindeki konular karara bağlandı. Toplantının en önemli gündem maddelerinden birisi belediyenin kurumsal logosunun belirlenmesi konusu oldu. Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya bir süredir bu konu üzerinde çalışma yürütüyordu. Meclis üyelerine bilgi veren Başkan Yardımcısı Kaya, logonun belirlenmesi amacıyla önce bir komisyon kurulacağını söyledi. Kaya, “Komisyonda üniversiteden, sivil toplum kuruluşlarından uzman arkadaşlarımız olacak. Yapılacak yarışmada belirlenen logolar komisyon üyelerince belli bir sayıya düşürülecek. Bu safhada katılımcı belediyecilik açısından web sayfamızda halkımızın görüşünü soracağız. Sayı 3’e düştükten sonra son kararı meclis verecek. Böylece Yunusemre Belediyemizin logosunu halkımız ve meclisimizin görüşleri doğrultusunda hep birlikte belirlemiş olacağız” diye konuştu. Görüşlerin belirtilmesinin ardından Yunusemre Belediyesi’nin kurumsal kimlik çalışması kapsamında logo belirlenmesi için başkan Çerçi’ye meclis üyeleri tarafından yetki verildi. Böylece logo belirleme süreci resmen başlatılmış oldu. Meclis toplantısında iki yeni müdürlük kurulması için meclis üyelerinden yetki istendi. Kabuk edilen bu maddeyle birlikte Park Bahçeler Müdürlüğü ve Kültür Sosyal İşleri Müdürlüğü’nün kurulması için Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye yetki verildi.

ÇİFTÇİ MALLARI KORUM KURULU OLUŞTURULDU

Meclis toplantısında Ak Parti gurubunun önerisiyle Çiftçi Malları Koruma Kurulu gizli oylama usulüyle oluşturuldu. Toplantının sonunda Yunusemre Belediyesi’nde göreve başlayan yeni kurum müdürleri meclis üyelerine tanıtıldı. Daha sonra meclis üyelerine, şehir meclisi üyesi rozetleri ve araç etiketleri dağıtıldı. Ak Parti, MHP ve CHP grup başkan vekillerine rozetlerini Yunusemre Belediye Başkanı Dr.Mehmet Çerçi taktı. Çerçi’nin rozetini ise Ak Parti grup sözcüsü Av. Zülfikar Gürcan taktı. Toplantı sonrası Başkan Çerçi, meclis üyeleriyle ayaküstü sohbet ettikten sonra salondan ayrıldı. Manşet Haber 

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim