Misafir
6,1969
5,5841
272,07
ÜYE GİRİŞİ

BU BÜTÇE ANCAK MAAŞLARA YETER

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 539 milyon lira olan 2014 yılı bütçesiyle; tarım, sanayi ve nüfus olarak kendisinden daha küçük belediyelerin gerisinde kaldı

 539 milyonluk belediye bütçesiyle hangi yatırım yapılacak?

 

BU BÜTÇE ANCAK  MAAŞLARA YETER

 

Manisa Büyükşehir Belediyesi,  539 milyon lira olan 2014 yılı bütçesiyle; tarım,  sanayi ve nüfus olarak kendisinden daha küçük belediyelerin gerisinde kaldı

 

 

BÜTÇEDE GERİDE KALDIK

30 Mart tarihinde yapılan yerel seçimin ardından yapılan ilk meclis toplantısında Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin 2014 yılı 9 aylık mali bütçesi 539 milyon lira olarak meclis tarafından onaylanmıştı. Sosyo- ekonomik olarak  Türkiye genelindeki iller arasında ilk sıralarda yer alan Manisa, büyükşehir belediye  bütçesi açısından istenilen noktaya ulaşamadı.

 

BALIKESİR MANİSA’YI ÜÇE KATLADI

1 milyon 359 bin nüfusu bulunan Manisa ile birlikte büyükşehir statüsünü kazanan 1 milyon 162 bin 761 nüfuslu  Balıkesir, 1 milyar 400 milyonluk dev bütçesiyle Manisa’yı üçe katladı. 963 bin 464 nüfuslu Denizli; 630 milyonluk bütçesi,  1 milyon 809 nüfuslu Şanlıurfa; 629 bin liralık bütçesiyle Manisa’nın önüne geçerken, 874 bin 475  nüfuslu Tekirdağ;  600 milyon,  1 milyon 20 bin 957 nüfuslu Aydın Belediyesi,  550 bin lira mali bütçesiyle dikkat çekti.  

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim