Misafir
6,1969
5,5841
272,07
ÜYE GİRİŞİ

‘Güç mücadelesi ekonomiyi yıprattı’

Manisa TSO Nisan ayı meclis toplantısını yeni hizmet binasında gerçekleştirdi. Yeni hizmet binasının yapılması için büyük emek harcayan Başkan Bülent Koşmaz ise rahatsızlığı nedeniyle toplantıya katılamadı. 30 Mart öncesine kadar Türkiye gündeminde buluna

 Coşkun,  hükümet-cemaat çekişmenin piyasalara yansımasını değerlendirdi

 

‘Güç mücadelesi ekonomiyi yıprattı’

 

Manisa TSO Nisan ayı meclis toplantısını yeni hizmet binasında gerçekleştirdi. Yeni hizmet binasının yapılması için büyük emek harcayan Başkan Bülent Koşmaz ise rahatsızlığı nedeniyle toplantıya katılamadı. 30 Mart öncesine kadar Türkiye gündeminde bulunan yerel seçimler ve güç savaşlarının olduğunu ifade eden MTSO Başkan Yardımcısı Yaşar Coşkun, bu güç mücadelesinin herkesi yıprattığına dikkat çekti.

 

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (Manisa TSO) Nisan ayı olağan meclis toplantısı yeni hizmet binasında yapıldı. Manisa TSO Meclis Başkanı Hayati Dolman’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Toplantının faaliyet raporu maddesinde söz alan Manisa TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yaşar Coşkun, ‘Bildiğiniz üzere geçtiğimiz ay sonuna kadar ülkemiz gündeminde sadece yerel seçimler ve güç savaşları vardı. 30 Mart öncesinde bu güç mücadelesi hepimizi oldukça yıprattı.  Siyasi belirsizlikler piyasalarda dalgalanmalara neden oldu. Dövizle çalışan üyelerimiz çok ciddi riskler yaşadı.  Sadece ticari piyasalar daralmadı,  baktığımız zaman kamu görevlilerinin dahi bu dönemde harcamalarını kıstığını gördük. Bu da iç tüketim odaklı Türkiye ekonomisini adeta durma noktasına getirdi. Karamsar, içine kapanık bir piyasa haline geldik. Seçimlerin ardından politik çatışma ortamının yatışmasıyla piyasadaki dalgalanmalar bir nebze olsa da azaldı. Fakat, Ağustos ayında gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri dikkate alındığında siyasi gerilimin piyasalarda tekrar olumsuz bir hava estireceğini düşünüyorum.  Umuyoruz ki bu süreci Mart ayında biten sürece göre daha aklı selimle atlatırız’ diye konuştu.

GÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE RESMİ AÇILIŞI YAPILACAK

Manisa TSO’nun 21 Nisan 2014 Pazartesi gününden itibaren yeni binasında hizmet vermeye başladığına değinen Coşkun, ‘Yeni binamıza taşınma işlemini hiçbir faaliyetimizde aksama yaşanmadan tamamladık. Geçtiğimiz ayda gerçekleştirdiğimiz meclis toplantımızda, Nisan ayı meclis toplantısını yeni hizmet binamızda gerçekleştirme arzumuzu dile getirmiştik. Nitekim sözümüzü tuttuk ve bu ayki toplantımızı yeni hizmet binamızda gerçekleştirmek nasip oldu. Hepimiz adına hayırlı olmasını temenni ediyorum Emeği geçen arkadaşlarımın hepsine teşekkürler ediyorum. Bu kıvanç bu meclisimize aitmiş. Gönül arzu ederdi ki, yeni binamızda yaptığımız ilk meclis toplantımızda aramızda Yönetim Kurulu Başkanımız Bülent Koşmaz bey de olsun. Hepinize ayrı ayrı selamları bulunuyor. Kendisinin bu binanın Manisa’ya kazandırılmasında büyük emekleri bulunuyor. Kendisine acil şifalar diliyorum. Bir an önce yeniden aramızda olmasını temenni ediyorum. Hizmet binamız, gerçekten Manisa’nın en güzel binalarından birisi oldu. Bunu hem kamuoyundan, hem de hizmet almaya gelen üyelerimizden duyuyoruz. Bu anlamda da Yönetim Kurulumuza başta Bora Bey olmak üzere teşekkürlerimi bir kez daha sunuyorum. Tabi ki eksiklerimiz var. Allahın izni ile bunları da önümüzdeki haftalarda tamamlayacağız. Güzel bir törenle de odamızın açılışını gerçekleştireceğiz. Ben sizleri şahsım ve yönetim kurulumuz adına saygıyla selamlıyor, yeni binamızdaki ilk meclis toplantımızın camiamıza hayırlı olması dileklerimi sunuyorum. Ayrıca 2013-2014 yılını şampiyon olarak tamamlayan Fenerbahçe futbol takımını bu başarısından dolayı tebrik ediyorum’ dedi.

MTSO’DAN 4 BELEDİYE MECLİS ÜYESİ

30 Mart yerel seçimlerinin Manisa’da olgun ve hoşgörü ortamında gerçekleştiğini belirten Manisa TSO Meclis Başkanı Hayati Dolman, ‘Bu seçimlerde meclisimiz üyesi olan Şule Uygur, Adnan Kaçire, İsmail Kadıoğlu ve Gültekin Aşçı Belediye Meclis Üyeliklerine seçildiler. Kendilerini kutluyorum. Yeni görevlerinde de başarılı çalışmalara imza atacaklarını düşünüyorum. Bu arada Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Yunusemre Belediye Dr. Mehmet Çerçi’yi de tebrik ediyorum, çalışmalarında başarılar diliyorum’ dedi. Manisa TSO’nun Nisan ayı olağan meclis toplantısı fuaye salonunda gerçekleşen kokteyle sona erdi. Cüneyt HASÇELİK

 

 

 

 

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim