Misafir
6,1969
5,5841
272,07
ÜYE GİRİŞİ

“Hüseyin Tanrıverdi neyin peşinde?”

CHP’li Hasan Ören, AKP’li Hüseyin Tanrıverdi’nin cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili yaptığı konuşmasında “Yeni seçilecek Cumhurbaşkanı aynı zamanda devlet başkanı olacak” ifadesinin altını çizerek, bu açıklamaların hukuk sistemi ile bağdaşmadığını söyled

 Ören Tanrıverdi’nin, cumhurbaşkanlığı seçimi konuşmasını değerlendirdi

 

“Hüseyin Tanrıverdi neyin peşinde?”

 

CHP’li Hasan Ören, AKP’li Hüseyin Tanrıverdi’nin cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili yaptığı konuşmasında “Yeni seçilecek Cumhurbaşkanı aynı zamanda devlet başkanı olacak” ifadesinin altını  çizerek, bu açıklamaların hukuk sistemi ile bağdaşmadığını söyledi

 

CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, AKP Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi’nin, Manisa Büyükşehir belediye başkanlığını kaybetmesinin ve seçim yorgunluğunun etkisi ile Demokratik Cumhuriyet ve Anayasal hukuk sistemi ile bağdaşmayan açıklamalar yaptığını ileri sürdü.

‘HALKTAN ÖZÜR DİLEYECEKTİR’

Hüseyin Tanrıverdi’nin, Turgutlu’da yaptığı konuşmada kullandığı “Bildiğiniz gibi eskiden Cumhurbaşkanını TBMM seçiyordu artık bir ilk olarak Cumhurbaşkanını halk seçecek bu nedenle yeni seçilecek Cumhurbaşkanı aynı zamanda devlet başkanı olacak” ifadesine dikkat  çeken Ören “İnanıyorum ki, dil sürçmesi ile sarf ettiği sözler için önümüzdeki günlerde halkından özür dileyecektir”dedi.

‘KENAN EVREN’İ ÖRNEK ALIYORLAR’

Türkiye’de kendisini “Devlet Başkanı” olarak tanımlayan son kişinin 12 Eylül askeri cuntasının başı Kenan Evren olduğuna işaret eden CHP’li Ören, şöyle devam etti “Demokrasinin rafa kalktığı bu dönem Türkiye tarihine “Faşist Diktatörlük” olarak geçmiştir. Darbe ile elde ettiği Devlet Başkanlığı unvanını, 1982 Anayasanın halk oylaması ile kabul edilmesinin ardından bırakmış ve Cumhurbaşkanı olmuştur. 10 yıldır ülkede demokrasi ve hukuk kalmadığı için AKP Milletvekillerinin Kenan Evren’i kendilerine örnek almasını normal karşılamak gerekir. Çünkü yolsuzlukları ve hırsızlıkları ancak bu şekilde örtbas edeceklerini düşünüyorlar.”

“Devlet Başkanları; "Cumhurbaşkanı" ile "Başbakan" yetkilerini, kendi üzerinde toplayarak devletin tüm birimlerinin başı olurlar. Bilindiği üzere bu ülkeler “dikatörlükle” yönetilen ülkelerdir”diyen Ören,  bu ülkelerde demokrasiden ve insan haklarından söz edilemeyeceğini ifade etti.

‘DEVLET BAŞKANI DEĞİL, CUMHURBAŞKANI SEÇECEĞİZ’

T.C. Anayasasında devletin yönetim şekli ve niteliklerinin belirlenmiş olduğuna dikkat çeken Ören şöyle devam etti “ 29 Ekim 1923'te Cumhuriyetin ilanı ile devletin başı “Cumhurbaşkanı” sıfatını almış ve bu sıfatla Türkiye Cumhuriyetini ve Milletinin birliğini temsil etmektedir. Ağustos ayında yapılacak seçimlerde, biz Devlet Başkanı değil “Cumhurbaşkanı” seçeceğiz. Kimse diktatörlük hevesi içinde olmasın. Çünkü demokratik, laik, hukuk devletinden asla vazgeçmeyecek olan halkımız; bir diktatör adayına değil, Cumhurbaşkanı adayına oy verecektir.” 

Manşet Haber

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim