Misafir
6,8189
6,0817
251,47
ÜYE GİRİŞİ

TEOG sınavına evinde girdi

8. sınıf öğrencilerine yönelik TEOG 2. Dönem sınavları başladı. 4 aydır kemoterapi tedavisi gören Hafsa Sultan Ortaokulu öğrencisi Zerrin Ovat (14), okul ve hastana yönetiminin destekleriyle sınavlara evde girdi. 3 sınava daha girecek olan Zerrin, daha so

 Kemoterapi tedavisi gören Zerrin, sınav sonrası hastaneye dönecek  

 

TEOG sınavına evinde girdi

 

 

8. sınıf öğrencilerine yönelik TEOG 2. Dönem sınavları başladı. 4 aydır kemoterapi tedavisi gören Hafsa Sultan Ortaokulu öğrencisi Zerrin Ovat (14), okul ve hastana yönetiminin destekleriyle sınavlara evde girdi. 3 sınava daha girecek olan Zerrin, daha sonra tekrar hastaneye giderek tedavisine devam edecek.

 

8. sınıf öğrencilerin girdiği TEOG ((Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) 2. Dönem 1. Oturum sınavları gerçekleşti. Öğrenciler Kasım ayında ilk ortak sınavları gerçekleştirmişti. Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sınava girdi. 29 Nisan Salı günü de Fen ve Teknoloji, TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil sınavlarına girecek.

İLK GÜN SINAVLARINI TAMAMLADI

Yaklaşık 4 aydır Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Tıp Fakültesi Hafsa Sultan Hastanesi Çocuk Onkolojisinde kemoterapi tedavisi gören Hafsa Sultan Ortaokulu öğrencisi 14 yaşındaki Zerrin Ovat, moral açısından sınavlara evde girdi. 50. Yıl Mahallesi 6011 Sokak’ta oturan Zerrin Ovat, bir sınav komisyonu başkanı ve bir öğretmen gözetiminde evde sınava girdi. İlk gün Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinde sınava giren Zerrin Ovat, sınavı tamamladı.

HASTANEDEN İZİN ALDIK

İnşaat işçiliği yapan Zerrin Ovat’ın babası Seyfettin Ovat, “Kızımız yaklaşık 4 aydır CBÜ’de tedavi görüyor. Sınav için hastaneden izin aldık. Hastanede de girebilirdi ama evde moral açısından evde girdi sınava girdi. Kızımın sınava girmesine destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMLERİ YARIM KALMAMALI

Zerrin’in annesi Aysel Ovat, “Okul yönetimine ve doktorlarımıza teşekkür ediyoruz. Hastanede bu durumda olan birkaç çocuk daha var. Milli Eğitim’e çağrıda bulunuyoruz. Bu tür öğrencilere eğitimlerini tamamlamaları konusunda destek vermelerini istiyoruz. Böylece çocuklarımızın eğitimleri yarım kalmaz. Kızım bankacılığı seviyor” dedi. Zerrin Ovat’ın Ece adında bir kardeşi var. Zerrin Ovat, 29 Nisan Salı günü yapılacak olan Fen ve Teknoloji, TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil sınavlarının ardından tekrar hastaneye giderek tedavisine devam edecek. 

CÜNEYT HASÇELİK

 

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim