Misafir
6,1249
5,3878
211,79
ÜYE GİRİŞİ

“Büyükşehir destek vermezse, Ankara destekler”

30 Mart seçimlerini kazanan Adalet ve Kalkınma Partili belediye başkanlarını ziyaret eden AKP Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, yeni kurulan ilçelerin bütçelerinin dar olduğunu belirterek, “Yetki ve imkan noktasında biraz zorlanacağımız projeler v

 Tanrıverdi,  AKP’li belediyelere ziyaretinde siyaset yaptı

 

“Büyükşehir destek vermezse, Ankara destekler”

 

30 Mart seçimlerini kazanan  Adalet ve Kalkınma Partili belediye başkanlarını ziyaret eden  AKP Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, yeni kurulan ilçelerin bütçelerinin dar olduğunu belirterek, “Yetki ve imkan noktasında biraz zorlanacağımız projeler var. İnşallah bu projeleri büyükşehir belediyesi idrak eder ve gerçekleşmesine imkan sağlar. Eğer bu imkan sağlanmazsa Ankara’dan destek veririz” diye konuştu.

 

 

30 Mart yerel seçimlerinde AKP’den Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan ancak kaybeden AKP Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, 30 Martta göreve gelen AKP’li Belediye başkanlarını tebrik etmek üzere kente geldi.  Sabah saatlerinde Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’i ziyaret eden Tanrıverdi, MHP’li Büyükşehir Belediyesinden AKP’li Başkanların projelerine destek vermesini istedi.

MANİSA’YA YAKIŞACAK ÇALIŞMALAR ORTAYA ÇIKMALI

Tanrıverdi: “Şehzadeler Belediyesinin ve tüm belediyelerimizin yanındayız ve destek olmaya geldik. 30 Mart seçimleri çok önemli bir seçimdi. İlk defa Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yapıldığı Manisa artık büyükşehir oldu ve büyük imkanlara kavuştu. Bundan sonrası içinde büyük hizmetlere kavuşma zamanıdır. AK Parti olarak bizim amacımız Manisa’yı büyükşehir belediyesi yapmaktı. Bu amacımıza ulaştık. Bundan sonrası için Büyükşehir belediyesi bu nimeti idrak eder ve Manisa’ya uygun, Manisa’ya yakışacak, Manisa’nın ihtiyaç duyduğu çalışmaları ortaya koyar” dedi.

GELECEĞİMİZE BİZ SAHİP ÇIKARIZ

Yeni ilçelerin bütçesinin dar olduğunu kaydeden Tanrıverdi, “Şehzadeler ilçe belediyesi başkanlığının bütçesi oldukça dar. Büyükşehir yasasına göre bu dar imkan ve az yetkili bir statüde ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarından eminiz. Ömer Faruk Çelik deneyimli bir yerel yöneticidir ve birikimlidir. Bizde kendisine Ankara’dan destek vermeye hazırız. Şehzadeler ilçesi Manisa’nın tarihi dokusunu ortaya çıkaracak bir ilçedir. Bu ilçede yapılacak her hizmet hem tarihimize ecdadımıza yapılacak hizmet olacaktır ve geleceğe yapılacak büyük bir yatırımdır. Şehzadeler ilçesi için parti olarak önemli projeler ortaya koyduk. Yetki ve imkan noktasında biraz zorlanacağımız projeler var. Kendisinin biraz daha desteğe ihtiyacı var. İnşallah bu projeleri büyükşehir belediyesi idrak eder ve gerçekleşmesine imkan sağlar. Eğer bu imkan sağlanmazsa Şehzadeler Belediye Başkanımız yalnız değildir. Biz Ankara’dan tarihimize ve geleceğimize sahip çıkmaya hazırız. Elimizden gelen gayreti göstermeye hazırız. Bu Manisa’ya olan borcumuzdur. Şehzadeler Belediye Başkanımız yalnız değildir. Bunu herkes bilsin” dedi.

TANRIVERDİ YANIMIZDA OLACAK

AKP Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’te milletvekili olarak Hüseyin Tanrıverdi ve diğer vekillerle birlikte yürüyeceklerini söyleyerek, “ Hüseyin Tanrıverdi’yle birlikte oldukça yoğun ve zorlu bir süreç geçirdik. Kendisi yerel yönetimlerle ilgili Türkiye’deki en yetkili isimlerden birisidir ve büyük bir otoritedir. Kendisi aynı zamanda Başbakanımızın yakın mesai arkadaşıdır. Biliyor ve inanıyoruz ki bundan sonraki süreçte halkımıza en güzel hizmetlerin sunulmasında bizim yanımızda olacak. Biz onun bilgi birikim ve tecrübesinden istifade edeceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlikte yürüyeceğiz” dedi. Tanrıverdi’nin Manisa’nın önderi olduğunu iddia eden Çelik, “Kampanya döneminde genç kardeşlerimiz Tanrıverdi’ye “Herkes olmuş abi, Bizimkisi harbi, Seviyoruz seni Tanrıverdi’ diye sesleniyordu. Biz bu sloganı yıllarca yaşatacağız. Onun bilgi ve birikimlerinden her daim faydalanacağız” dedi. 

CÜNEYT HASÇELİK

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim