Misafir
6,1024
5,3494
210,67
ÜYE GİRİŞİ

Manisa hizmet bekliyor

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, göreve seçildikten sonra kendisini kutlamak için randevu talebinde bulunan sivil toplum kuruluşu, oda ve dernek temsilcileri ile vatandaşları ağırlamaya devam etti. Tebrik talepleri ile iş yoğunluğunun birb

 Ergün, ziyaretleri neden makamında kabul etmediğinin gerekçesini açıkladı

 

Manisa hizmet bekliyor

 

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, göreve seçildikten sonra kendisini kutlamak için randevu talebinde bulunan sivil toplum kuruluşu, oda ve dernek temsilcileri ile vatandaşları ağırlamaya devam etti. Tebrik talepleri ile iş yoğunluğunun birbirine doğru orantılı olarak aşırı olduğunu ifade eden Başkan Ergün, ziyaretleri bu nedenle makamda kabul edemediğini belirterek, “Yapacak çok işimiz var. Manisa’nın tamamı hizmet bekliyor”dedi

 

 

Yerel seçimlerin ardından gelen yoğun ziyaret talebine cevap vermek amacıyla tebrikleri kabul eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, konuklarını Kültür Merkezi Büyükşehir Belediye Meclis Salonu’nda ağırlamaya devam etti. Sivil toplum kuruluşu, okul aile birlikleri, oda ve dernek temsilcileri ile vatandaşların tebriklerini kabul eden Başkan Ergün, tüm konuklarıyla tek tek el sıkıştı, birlikte fotoğraf çektirdi.

Manisa merkezinin yanı sıra ilçelerden gelen konuklarını da ağırlayan Başkan Ergün, MHP Demirci İlçe Teşkilatı’nın ziyaretinde yaptığı konuşmada, “Gönül isterdi ki, Demirci ile birlikte kazanalım. Ama kısmet olmadı. Çok az bir oy farkı ile yarış kaybedildi. Demirci için elimizden gelen ne varsa yapacağız ve takipçisi olacağız. Nerede hata yaptık araştırıp, önümüzdeki seçimleri düşünmemiz lazım” dedi.

‘HEMEN İŞE BAŞLAMAMIZ LAZIM’

Konuklarını kabul ederken kabullerin neden makamda yapılmadığı konusuna da açıklık getiren Başkan Ergün, “Ziyaret talebi ile ilgili anormal bir yığılma var. Buna paralel olarak işlerin de yoğunluğu aşırı. Bu nedenle ziyaretleri böyle kabul ettik. Yapacak çok işimiz var. Manisa’nın tamamı bizden hizmet bekliyor. O açıdan bu yığılmayı bitirip, bir an önce işimize bakmamız lazım” dedi. Tüm konukları ile tek tek tokalaşan Ergün, birlikte fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

 

BÜYÜKŞEHİR VE İLÇE BELEDİYELERİNE DÜŞEN GÖREVLER VAR

Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü Yunusemre Muhtarlar Derneği de ziyaret etti. Ergün, Merkez noktasında büyükşehire ve ilçe belediyelerine düşen görevlerin olduğuna işaret ederek “Önümüzdeki günlerde bunlar netleşecek. Altyapı, arıtma, ulaşım gibi konularda büyükşehir olarak bizler hizmet vereceğiz. Altyapı ile ilgili çalışmalar var. İnşallah en kısa sürede bunları tamamlayıp, hep beraber hizmet götüreceğiz” dedi.

 

GEDAŞ 12 YILDIR TAHSİL ETMEDİĞİ BORÇLARI TAHSİL ETMEYE BAŞLADI

Manisa’nın büyükşehir olmasıyla birlikte GEDAŞ’ın köy ve beldelerdeki birikmiş elektrik borçları ile ilgili çalışma içine girdiğini dile getiren Başkan Ergün, “10-12 senedir elektrikleri kesilmeyen köyler ve beldelerin elektrikleri kesilmeye başlandı. Sonuç itibariyle bugüne kadar neden bu paraları tahsil etmemiş o kurum, bunu sormak gerekiyor. Manisa’nın 870 köy ve beldesinin en az 300’ünde var bu sorun” dedi. Yunusemre Muhtarlar Derneği’nin ziyaretinin ardından tebrikleri kabul etmeye devam eden Başkan Ergün, kendisini ziyaret eden tüm vatandaşlarla sohbet etti, sorunlarını dinledi.

BARBAROS MAHALLESİ’NE DOĞALGAZ MÜJDESİ

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü Barbaros Mahallesi sakinleri de ziyaret etti. Barbaros Mahallesi Muhtarı Siyami Yılmaz ve mahalle sakinleri, Ergün’e görevinde başarılar diledi. Yeni muhtar Siyami Yılmaz’a hayırlı olsun dileklerini ileten Başkan Ergün de, “Kuşlubahçe ile Barbaros mahallelerinde doğalgaz çalışmasının başlatılması konusunda mazbatamızı aldıktan hemen sonra talimatı verdik. İki mahallede de çalışma başlayacak” dedi. Başkan Ergün, Büyükşehir Belediye Meclis Salonu’ndaki tebriklerin kabulünün ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi önünde de vatandaşlarla buluştu.

Manşet Haber 

 

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim