Misafir
6,1249
5,3878
211,79
ÜYE GİRİŞİ

‘CHP seçmenine doğru mesaj veremedi’

CHP’den Şehzadeler Belediye Başkan adayı olan Semih Balaban, CHP’nin seçimlerde algı yönetiminden kaynaklı sorunlar yaşadığını ve seçmenin AKP’ye karşı MHP’de birleşmeyi seçtiğini söyledi. Balaban, CHP’nin seçmenine mesajlarını doğru vermediğini kaydetti

 Balaban’a göre seçmen AKP’ye karşı MHP’de birleşti

 

‘CHP seçmenine doğru mesaj veremedi’

 

CHP’den Şehzadeler Belediye Başkan adayı olan Semih Balaban, CHP’nin seçimlerde algı yönetiminden kaynaklı sorunlar yaşadığını ve seçmenin AKP’ye karşı MHP’de birleşmeyi seçtiğini söyledi.  Balaban, CHP’nin seçmenine mesajlarını doğru vermediğini kaydetti

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Şehzadeler ilçesi Belediye Başkanı adayı olan eğitimci Semih Balaban Sultan kafede düzenlediği toplantıyla kendisiyle beraber çalışan ekibine teşekkür etti ve seçim sonuçlarını yorumladı. Balaban, CHP’nin seçimlerde algı yönetiminden kaynaklı sorunlar yaşadığını ve seçmenin AKP’ye karşı MHP’de birleşmeyi seçtiğini belirterek, “Bize bundan sonra düşen muhalefet görevimizi yapmaktır. Yapıcı ve eleştirel bir biçimde Manisa’da söz sahibi olmaya devam edeceğiz. Her türlü hırsızlığı halka anlatmaya ve yolsuzlukla mücadeleyi sürdüreceğiz” dedi.

YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ

Balaban, yerel seçimlerde CHP’nin seçmenine mesajlarını doğru veremediğini söyledi. Balaban, “Ama şu eleştiriyi asla kabul etmiyorum. İşte ‘CHP sürekli hırsızlığı gündeme getirdi’ denmesi yanlış. Türkiye Cumhuriyeti’nde olmayan bir yolsuzluk olmuş. 4 Bakan suçüstü yakalanmış. Bunları konuşmayacağız da neyi konuşacağız. Bunların hesabını sormayacağız da bunları dile getirmeyeceğiz de neyi getireceğiz. Biz, hırsızlıkların, yolsuzlukların hesabını sormak için siyaset yapıyoruz. Biz, hırsızlıklara, yolsuzluklara geçit vermemek, temiz bir Türkiye için, şeffaf bir Türkiye için, bağımsız bir Türkiye için, Yargı’nın sadece ve sadece evrensel hukuk değerlerine bağlı olması gereken bir yargı için mücadele ediyoruz. Tabi ki hırsızlığı halkımıza anlatacağız, tabi ki yolsuzluğu insanlara anlatacağız, tabi ki insanlara birçok noktada toplumsal bilinç anlamında görevimizi yerine getireceğiz. Her türlü yolsuzlukla mücadele sürdüreceğiz ve halkın iktidarını mutlaka halk ile birlikte kuracağız ve hatalarımızdan ders aldık. Yolumuza devam ediyoruz.” dedi.

AKP’Yİ AYNI SON BEKLİYOR

Bu partinin 60 yıldır tek başına iktidara gelmemesine rağmen bu partinin dimdik ayakta olduğunu belirten Balaban, iktidara endeksli bir parti olmadıklarını kaydetti. CHP’nin toplumsal çıkara endeksli bir parti olduğunu dile getiren Balaban, “Genel anlamda 60 yıldır tek başına iktidara gelemememize rağmen hepimiz CHP’de siyasete ve CHP’yi bir yerlere getirmek için hiçbir bireysel çıkar gözetmeden mücadele ediyoruz. Seçmenimizin bir bölümü AKP karşıtlığı politikalar üzerinden yanlış bir yönlendirmeyle maalesef bizi hayal kırıklığına uğratmıştır. Ama biz bu hayal kırıklığını da Manisa’da atlatacağız. 60 yıldır tek başına iktidara gelemeyen partinin hala yüzde 28 oy ile Türkiye’de ana muhalefet görevini yürütmesi ve dimdik ayakta olması, işti iktidardan düşen partilerin görüyorsunuz. Ne tabelaları kaldı ne kendileri kaldı ne liderleri kaldı. Bunun örnekleri çok. Yarın, bugün iddia ediyorum AKP iktidardan düştüğünde, AKP’yi aynı son bekliyor. Bazı partiler ayakta olabilir ama AKP iktidardan düştüğünde ne halde olduğunu hep birlikte göreceğiz. Biz iktidara endeksli parti değiliz, biz Türkiye’yi seven, toplumsal çıkara hizmet eden ve Türkiye’yi en iyi noktaya getirmek için toplumsal mücadele temel alan bir partiyiz” diye konuştu. 

CÜNEYT HASÇELİK 

 

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim