Misafir
6,8189
6,0817
251,47
ÜYE GİRİŞİ

ÜRETTİKLERİ KEKLİKLERİ DOĞAYA BIRAKTILAR

Gazili öğrenciler birer doğa elçisi

 

ÜRETTİKLERİ KEKLİKLERİ DOĞAYA BIRAKTILAR

 

Gazi Eğitim Kurumları öğrencileri, ekolojik dengenin korunmasına destek olmak amacıyla hayata geçirdiği Doğal Yaşamı Destekleme Projesi kapsamında Spil Dağı Milli Parkı’na 20 keklik palazı ve 10 bıldırcın bıraktılar. Doğa Koruma ve Milli Parklar 4. Bölge Müdürü Rahmi Bayrak, öğrencilerin birer doğa elçisi olduklarını kaydederek, bu örnek çalışmanın Türkiye’ye örnek olduğunu vurguladı.

 

 

 

Manisa Şehzadeler ilçesinde bulunan Gazi Eğitim Kurumları’nda okuyan öğrenciler, ekolojik dengenin korunmasına destek olmak amacıyla 2013 yılında hayata geçirdiği Doğal Yaşamı Destekleme Proje kapsamında yetiştirdikleri 20 keklik ve 10 bıldırcın Doğa Koruma ve Milli Parklar 4. Bölge Müdürlüğü işbirliğiyle Spil Dağı Milli Parkı’nda doğaya bıraktılar.  Doğa Koruma ve Milli Parklar 4. Bölge Müdürü Rahmi Bayrak, Spil Dağı Milli Parklar Müdürü Mustafa Kandırmış, Okul Müdürü Abdülkadir Topçu, Fen ve Teknoloji Öğretmenleri ve öğrenciler hazır bulundu.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK BİR ÇALIŞMA

Öğrencilerle birlikte çok güzel bir etkinliği gerçekleştirdiklerini söyleyen Doğa Koruma ve Milli Parklar 4. Bölge Müdürü Rahmi Bayrak, “Gazi Eğitim Kurumunda okuyan öğrenciler Afyonkarahisar Şuhut Keklik Üretme istasyonundan getirdiğimiz yaklaşık 40 yumurtaya güzel bir şekilde baktılar ve doğaya salıyorlar. Kıymetli öğrencilerimizin bu çalışması bundan sonrada devam edecek. Çünkü bu keklikler buraya adapta olup, bundan sonra kendileri yavru yapacaklar. Dolaysıyla öğrencilerimizin bu çalışması Türkiye’ye örnek olacak bir çalışma. Çünkü doğa bilinci kitapla okutarak yetmiyor, bunları öğrencilere birebir göstererek, içinde olarak öğretmemiz gerekiyor. Bu da bunun canlı bir örneği.  Öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Onlar artık birer doğa elçisidir. Doğa dostu oldular. Onların sayesinde bizim gücümüz biraz daha artmış oldu. Bundan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

SPİL’E BIRAKTILAR

Gazi Eğitim Kurumları Fen ve Teknoloji Öğretmeni Serdal Battal, “2013 yılında hayata geçirdiğimiz Doğal Yaşamı Destekleme Projemize Doğa Koruma ve Milli Parklar 4. Bölge Müdürlüğü ikinci kez destek verdi. Manisa’da Spil gibi bir yerde böyle bir çalışmayı yaptığımızdan dolayı çok mutluyuz” diye konuştu. Daha sonra hep birlikte keklikleri ve bıldırcınları doğaya bıraktılar. CÜNEYT HASÇELİK 

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim