Misafir
6,0376
5,3006
209,3
ÜYE GİRİŞİ

ÜRETTİKLERİ KEKLİKLERİ DOĞAYA BIRAKTILAR

Gazili öğrenciler birer doğa elçisi

 

ÜRETTİKLERİ KEKLİKLERİ DOĞAYA BIRAKTILAR

 

Gazi Eğitim Kurumları öğrencileri, ekolojik dengenin korunmasına destek olmak amacıyla hayata geçirdiği Doğal Yaşamı Destekleme Projesi kapsamında Spil Dağı Milli Parkı’na 20 keklik palazı ve 10 bıldırcın bıraktılar. Doğa Koruma ve Milli Parklar 4. Bölge Müdürü Rahmi Bayrak, öğrencilerin birer doğa elçisi olduklarını kaydederek, bu örnek çalışmanın Türkiye’ye örnek olduğunu vurguladı.

 

 

 

Manisa Şehzadeler ilçesinde bulunan Gazi Eğitim Kurumları’nda okuyan öğrenciler, ekolojik dengenin korunmasına destek olmak amacıyla 2013 yılında hayata geçirdiği Doğal Yaşamı Destekleme Proje kapsamında yetiştirdikleri 20 keklik ve 10 bıldırcın Doğa Koruma ve Milli Parklar 4. Bölge Müdürlüğü işbirliğiyle Spil Dağı Milli Parkı’nda doğaya bıraktılar.  Doğa Koruma ve Milli Parklar 4. Bölge Müdürü Rahmi Bayrak, Spil Dağı Milli Parklar Müdürü Mustafa Kandırmış, Okul Müdürü Abdülkadir Topçu, Fen ve Teknoloji Öğretmenleri ve öğrenciler hazır bulundu.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK BİR ÇALIŞMA

Öğrencilerle birlikte çok güzel bir etkinliği gerçekleştirdiklerini söyleyen Doğa Koruma ve Milli Parklar 4. Bölge Müdürü Rahmi Bayrak, “Gazi Eğitim Kurumunda okuyan öğrenciler Afyonkarahisar Şuhut Keklik Üretme istasyonundan getirdiğimiz yaklaşık 40 yumurtaya güzel bir şekilde baktılar ve doğaya salıyorlar. Kıymetli öğrencilerimizin bu çalışması bundan sonrada devam edecek. Çünkü bu keklikler buraya adapta olup, bundan sonra kendileri yavru yapacaklar. Dolaysıyla öğrencilerimizin bu çalışması Türkiye’ye örnek olacak bir çalışma. Çünkü doğa bilinci kitapla okutarak yetmiyor, bunları öğrencilere birebir göstererek, içinde olarak öğretmemiz gerekiyor. Bu da bunun canlı bir örneği.  Öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Onlar artık birer doğa elçisidir. Doğa dostu oldular. Onların sayesinde bizim gücümüz biraz daha artmış oldu. Bundan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

SPİL’E BIRAKTILAR

Gazi Eğitim Kurumları Fen ve Teknoloji Öğretmeni Serdal Battal, “2013 yılında hayata geçirdiğimiz Doğal Yaşamı Destekleme Projemize Doğa Koruma ve Milli Parklar 4. Bölge Müdürlüğü ikinci kez destek verdi. Manisa’da Spil gibi bir yerde böyle bir çalışmayı yaptığımızdan dolayı çok mutluyuz” diye konuştu. Daha sonra hep birlikte keklikleri ve bıldırcınları doğaya bıraktılar. CÜNEYT HASÇELİK 

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim