Misafir
6,1024
5,3494
210,67
ÜYE GİRİŞİ

Meclisin melekleri

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde MHP ve AKP’den yer alan 4 kadın meclis üyesi güzellikleriyle dikkat çekti. Kadın meclis üyeleri, meclisteki kadın sayısının az olduğunu belirtirken, kadınların meclise seviye getireceğine inandığını dile getirdi.

 Meclisin melekleri

 

 

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde MHP ve AKP’den yer alan 4 kadın meclis üyesi güzellikleriyle dikkat çekti. Kadın meclis üyeleri, meclisteki kadın sayısının az olduğunu belirtirken, kadınların meclise seviye getireceğine inandığını dile getirdi.

 

 

Manisa Büyükşehir Belediyesi meclisine Yunusemre İlçesi seçilen AKP’li Uygur, Soma İlçesi’nden seçilen AKP’li Melike Doğru ile Salihli İlçesi’nden MHP’li Zehra Tiryaki ile  Turgutlu İlçesi’nden MHP’li Hayriye Hızal ilk toplantıda yerlerini aldı. Güzellikleriyle göz dolduran meclis üyesi kadınlar, meclisteki kadın üyelerin azlığından yakındı.

“MECLİSE AYRI BİR RENK KATACAK’’

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi AKP’li meclis üyesi Şule Uygur(42), mecliste kadın sayısının artması gerektiğine inandığını söyledi. 2 çocuk annesi işkadını Uygur, “Meclisteki kadın sayısının daha fazla olmasını beklerdik. Ama olmadı. Ancak 4 kadın meclis üyesinin bile meclise bir renk getireceği inancındayım. Kadının olduğu yerde asla saygısızlık olmaz. Tartışmalarda bile bir seviye yaşanır. Meclisteki 3 kadın meclis üyesi arkadaşım ile uyum içinde çalışacağımıza inanıyorum’’ diye konuştu.

“MECLİSTE SEVİYE VE ÜSLUP OLUR’’

Büyükşehir Belediye Meclisi’ne Soma İlçe Belediyesi meclis üyeliğinden seçilen AKP’li  kadın meclis üyesi Melike Doğru(36),  mecliste kadınların erkeklerden daha çok hizmet yapacağına inandığını söyledi. Soma İlçesi’nde özel bir şirkette Sosyal İşler Müdürlüğü yapan 2 çocuk annesi Doğru,  “Kadınlar artık çalışma hayatının her alalında önemli görevlerde yer alıyor. Erkekler kadar kimi zamanda erkeklerden daha işler başardıklarını da görüyoruz.  Mecliste kadın sayısı yeterli değil. Ama bu mecliste kadınların azınlıkta kalıp bir şey yapmayacağı anlamına gelmez. Mecliste kadınların olması meclise bir seviye üslup getireceği inancındayım. Ne bir sayı çerçevesini aşan kavga, nede başka çirkin olaylar yaşanır” diye konuştu.   

“KADINLAR MECLİSTE ÖNEMLİ BİR ETKEN OLACAK’’

Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ne Turgutlu İlçe Belediyesi Meclisi’nden seçilen MHP’li  Hayriye Hızal Kaygısız ise, mecliste kadınların her zaman ön planda olması gerektiğine inandığını söyledi. Bir un fabrikasının yönetim kurulu başkanlığı görevini yapan 2 çocuk annesi MHP’li Kaygısız, “Hangi partiden olursa olsun kadınların meclisimizin vitrini olacağına inanıyorum. Mecliste kadın sayısı az. Çok olmasını beklendik. Ama 4 kadın meclis üyesi ile mecliste başarılı işlere imza atacağımıza inanıyorum. Kadınlar mecliste önemli bir etken olacak. Yapılacak her türlü çalışma ve faaliyette en azından kadın gözüyle bizimde görüşümüz alınacak”dedi.

“AZINLIK DEĞİL ÇOĞUNLUĞUZ’’

Salihli İlçesi Belediye Meclisi’nden Manisa Büyükşehir Belediyesi meclisine seçilen MHP’li Zehra Tiryaki ise, mecliste kadın sayısını azınlıkta değil çoğunlukta olduğuna inandığını söyledi. Turgutlu İlçesi’nde özel bir hastanede uzman doktor olan 1 çocuk annesi Tiryaki, “sayımız az gibi görünse de çoğunluk biziz. Çünkü bazı meclislerde bir tane, bazılarında ise hiç kadın yok. Sayımız az. Keşke mecliste kadına daha çok yer verilseydi. Ama 4 kadının bile meclise seviye getireceği inancındayım. Ayrıca hangi partiden olursa olsun 3 kadın meclis üyesi arkadaşım ile birlikte toplumdaki kadının sesi olacağımıza inanıyorum. Elimizden geldiği kadarda kadınlarımızın sorunlarını dile getirmeye gayret göstereceğiz”diye konuştu. 

Manşet Haber 

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim