Misafir
6,8189
6,0817
251,47
ÜYE GİRİŞİ

Manisa’da 33 şube müdürlüğüne atama yapıldı

MEB tarafından şube müdürü kadrolarına görevde yükselme suretiyle yapılan atama sonuçları açıklandı. Manisa’da boş olan 34 şube müdürlükten 33’üne atama yapıldı. 4 müdürlüğün boş bulunduğu Manisa’dan sadece Abdullah Ölmez, Manisa Büyükşehir Milli Eğitim M

ÖZEL HABER


Abdullah Ölmez, Milli Eğitimde Manisa’nın gururu oldu


Manisa’da 33 şube müdürlüğüne atama yapıldı


MEB tarafından şube müdürü kadrolarına görevde yükselme suretiyle yapılan atama sonuçları açıklandı. Manisa’da boş olan 34 şube müdürlükten 33’üne atama yapıldı. 4 müdürlüğün boş bulunduğu Manisa’dan sadece Abdullah Ölmez, Manisa Büyükşehir Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atandı. Diğer 3’ü ise farklı illerden atandı. Böylece Abdullah Ölmez Manisa’da milli eğitimin gururu oldu. Atamalardan 14’ü farklı illerden gerçekleşti.

 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri şube müdürü kadrolarına görevde yükselme suretiyle yapılan atama sonuçları açıklandı.  MEB Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü Görevde Yükselme Sınavı'nda 70 puan barajını aşan 5 bin 913 aday, bin 709 kadro için Başkent Öğretmenevinde  "Sözlü Sınav ve Değerlendirme Kurulu" tarafından yapılan sınavlara girdi. Şubat ayında yapılan sınavların sonuçları, bakanlığın internet sitesinden duyuruldu.

MANİSA’DAN 64 KİŞİ MÜLAKATA KATILDI

Atamalarla birlikte Manisa’da boş olan 34 şube müdürlüğü için 33 atama gerçekleşti. Buna göre Büyükşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde boş olan 4 şube müdürlüğüne Manisa’dan sadece görevlendirmeyle şube müdürlüğü görevini yürüten Abdullah Ölmez asaletten atandı. Manisa’dan Ankara’daki mülakata 64 kişi katılmıştı. Abdullah Ölmez’in dışında Manisa’dan hiç kimse Büyükşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanamadı. Abdullah Ölmez’in dışında Kars’ın Selim ilçesinde bulunan Kazım Karabekir Yatılı Bölge Ortaokulu Müdür Yardımcısı Bülent Şimşek, Siirt’in Şirvan ilçesindeki Atatürk İlkokulu Müdürü Cezmi Yıldırak ve Afyonkarahisar Kızılören Çok Programlı Lisesi Müdürü Ramazan Yangın, Manisa Büyükşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atandı.

33 ATAMADAN 14’Ü FARKLI İLLERDEN

Manisa’ya atanan 33 şube müdüründen sadece biri bayan. Alaşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yasemin Oral, Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atandı. 33 atamadan 14’ü başka illerden gerçekleşti.

MANİSA İLİNE ATANAN ŞUBE MÜDÜRLERİ

Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü:  Cumhur Kapusuz (Yunusemre Mehmet Suphi Egemen İlkokulu), Muhammed İnan Yamlı (Bitlis Ahlat Alparslan Ortaokulu), Muhammet Çetin (Akhisar Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi) ve Sebahattin Yurt (Muş Güzel Sanatlar Lisesi). Yunusemre Bayram Bülent Yıldırım (Bitlis Hizan Öğretmen Evi ve Akşam Sanat Okulu), Metin Çengel (Sinop Anadolu Öğretmen Lisesi), Mustafa Okur (Afyonkarahisar Sultandağı Yunusemre Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi) ve Mustafa Bulan (Muş Hasköy Halk Eğitim Merkezi).  Ahmetli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü: Mustafa Ali Akay (Turgutlu Senem Aka Anadolu Lisesi), Ömer Kahraman (Yunusemre Manisa Ticaret Borsası Anadolu Lisesi). Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü: Mehmet Şahin (Akhisar Zeytinliova Ortaokulu) ve Mustafa Akkuyu (Akhisar Zeytinliova Anadolu Lisesi). Alaşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü: Hüseyin Şentürk (Sakarya Karasu Kız Teknik ve Meslek Lisesi) ve Sedat Koyuncu (Kula Rafet Üçelli Ortaokulu). Demirci İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü: Ünal Özcan (Demirci Cengiz Topel-Enver Armağan İlkokulu) ve Yüksel Kocabaş (Demirci Makine Kimya-Hüseyin Çamtepe Ortaokulu). Gölmarmara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü: Muhammet Dilek (Şehzadeler Ahmet Tütüncüoğlu Ortaokulu). Gördes İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü: Cengiz Kayaalp (Gördes Anadolu Sağlık Meslek Lisesi). Kırkağaç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü: Abdurrahman Topçuolu (Soma Anadolu Öğretmen Lisesi). Köprübaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü: Mustafa Kılıç (Salihli Anadolu Öğretmen Lisesi). Salihli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü: Fatih Çelebi (Yalova Altınova Anadolu Lisesi) ve Güven Akça (Kocaeli Darıca Ayfer-Gazanfer Güngör İlkokulu. Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü: Yasemin Oral (Alaşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü). Saruhanlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü: Murat Kaya (İstanbul Bakırköy İbni Sina Ortaokulu). Selendi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü: Ali Dağdelen (Yunusemre Hafsa Sultan Ortaokulu) ve Hasan Karakuş (Kula Selim Sabahat Palanduz Anadolu Lisesi). Soma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü: Halil Can ( Soma Anadolu Lisesi), Mustafa Dikici (Soma Yunusemre İmam Hatip Ortaokulu) ve Ramazan Öney (Erzurum Tortum Halk Eğitim Merkezi) atandı. 


CÜNEYT HASÇELİK

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim