Misafir
6,2988
5,6843
271,96
ÜYE GİRİŞİ

Manisa’nın Hafsa Sultanı seçildi

474. Uluslararası Manisa Mesir Festivali kapsamında bu yıl 4.sü gerçekleştirilen ‘Festivalin Hafsa Sultanı siz olun’ yarışmasında 108 genç kız arasında lise son sınıf öğrencisi 18 yaşındaki Ezgi Limanlı, Hafsa Sultan seçildi. Limanlı, 27 Nisan’da gerçekle

 18 yaşındaki Ezgi Limanlı, Mesir Saçım töreninde Hafsa Sultanı canlandıracak

 

Manisa’nın Hafsa Sultanı seçildi

 

474. Uluslararası Manisa Mesir Festivali kapsamında bu yıl 4.sü gerçekleştirilen ‘Festivalin Hafsa Sultanı siz olun’ yarışmasında 108 genç kız arasında lise son sınıf öğrencisi 18 yaşındaki Ezgi Limanlı, Hafsa Sultan seçildi. Limanlı, 27 Nisan’da gerçekleştirilecek olan Mesir Saçım Töreninde ilk kez bir ünlü yerine Hafsa Sultanı canlandıracak.

 

474. Uluslararası Manisa Mesir Festivali'nde Hafsa Sultan rolünü canlandırmak için düzenlenen 'Festivalin Sultanı Siz Olun' yarışmasında yarışan birbirinden güzel 108 aday arasında 2014 yılının Hafsa Sultanı belli oldu. Bu yıl 22-27 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek festivalde Hafsa Sultan ve nedimelerini temsil edecek kişilerin seçimi Belediye Kültür Merkezi'nde yapıldı. Halit Görgülü Anadolu Lisesi son sınıfı öğrencisi 18 yaşındaki Ezgi Limanlı, 2014 yılının Hafsa Sultanı seçildi. 

JÜRİ GÜZELLER KARŞISINDA ZORLANDI

4.sü düzenlenen yarışmaya katılan 108 genç kız arasından Hafsa Sultan'ı temsil edecek adayı belirlemek üzere jüride Büyükşehir Belediyesi adına Nursel Ustamehmetoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün eşi Şeyda Ergün, Manisa'yı ve Mesiri Tanıtma Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık ve Yönetim Kurul Üyesi Hesna Dayıoğlu ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Erdinç Karaköse yer aldı. 108 adaydan finale kalan 24 genç kız, Hafsa Sultan'ın kendisini iyileştiren Hekimbaşı Merkez Efendi'ye beratını verişini temsili olarak canlandırdı. Jüri, Hafsa Sultan adaylarını, yüz güzelliği, diksiyon, vücut ölçüleri ve duruş kriterlerinde değerlendirdi.

HAFSA SULTAN VE NEDİMELERİ

Jürinin değerlendirmesi sonucunda Halit Görgülü Anadolu Lisesi son sınıfı öğrencisi 18 yaşındaki Ezgi Limanlı, bu yılın Hafsa Sultanı seçildi. Ezgi Limanlı, bir yıl boyunca yurt içi ve yurt dışında Hafsa Sultanı canlandıracak. Limanlı, bu yıl ilk kez geleneksel Mesir Saçım töreninde Yavuz Sultan Selim'in eşi ve Kanuni Sultan Süleyman'ın annesi Hafsa Sultan'ı temsil edecek.  Ezgi Limanlı’nın tacını Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün eşi Şeyda Ergün taktı. Yarışmada Hafsa Sultan Ezgi Limanlı’nın nedimeleri de belli oldu. 1. Nedime Merve Dinç (20) olurken, 2. Nedime Hadiye Harım (19) 3. Nedime İrem Koç (20) ve 4. Nedime ise Manisa’dan Zeliha Türkmentepe (20) oldu.

STANT ÖNÜNDEN GEÇTİ FORMU DOLDURDU BİRİNCİ OLDU

Hafsa Sultan seçilen Ezgi Limanlı, “Burada önemli olan sultan seçilmek veya nedime olmak değil yarışmaktır. Yeni arkadaşlar kuruluyor. Seçildiğim için çok mutluyum. Lise son sınıf öğrencisiyim. 3 kardeşiz. En büyükleri benim. Ailemin yarışmaya katıldığımdan haberleri yoktu. Standın yandan geçerken form doldurdum. Sonra buraya kadar geldim. Birinci olmayı beklemiyordum ama beni de yakıştırmışlar. Teşekkür ediyorum herkese” diye konuştu. 

CÜNEYT HASÇELİK

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim