Misafir
6,3804
5,6859
256,51
ÜYE GİRİŞİ

Manisa’da 36 bin 768 aday sınava girdi

Açıköğretim Fakültesi Bahar Dönemi Ara Sınavı gerçekleşti


Manisa’da 36 bin 768 aday sınava girdi


Manisa’da 4 oturumda gerçekleştirilen Açıköğretim Fakültesi Bahar Dönemi Ara Sınavı’na bin 985 salonda 36 bin 768 aday girdi. Sınava ayrıca 102 engelli adayı ve 61 hükümlü adayı da girdi.

 


Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Bahar Dönemi Ara Sınavı hafta sonu 4 oturumda gerçekleşti. Manisa Merkezde 152 binada bin 985 salonda gerçekleşen sınava 36 bin 768 aday katıldı. Ayrıca 102 engelli adayı ve 61 hükümlü adayı da sınavdaki yerini aldı. Sınavda herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması için 6 bin 71 personel görev yaptı.

Sınava giren adaylara başarılar dileyen Açıköğretim Fakültesi Manisa İl Temsilcisi Prof. Dr. İsmail Maraş, 4 oturumda yapılan sınava 36 bin 768 adayın girdiğini belirterek, sınavda herhangi bir olumsuz durumun yaşanmadığını söyledi. Sınavların Manisa Merkez’de olması nedeniyle ilçelerden binlerce adayın iki gün boyunca Manisa’ya geldiğini belirten Prof. Dr. İsmail Maraş, “Bazı adaylar ilçelerine gidip geliyor, bazıları da sınav süresince burada kalıyor. Böylece Manisa ekonomisine katkı sağlıyorlar. Bir anlamda da Mesir Haftası dolaysıyla Manisa’yı tanımış oluyorlar” diye konuştu.

SALON VE ADAY SAYISI

Cumartesi sabah ilk oturuma 590 salonda 10 bin 590 aday, Cumartesi öğleden sonraki oturuma 370 salonda 6 bin 254 aday, Pazar sabah oturumunda 11 bin 55 aday ve Pazar öğleden sonra 384 salonda 8 bin 869 aday olmak üzere toplam bin 985 salonda 36 bin 768 aday girdi. CÜNEYT HASÇELİK 

 

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim