Misafir
6,1969
5,5841
272,07
ÜYE GİRİŞİ

İLK TOPLANTIYA AKP DAMGASI

Manisa Büyükşehir Belediye ilk meclis toplantısını Cengiz Ergün Başkanlığı’nda gerçekleştirdi. AKP’den Zülfikar Gürcan 46 oyla meclis başkanvekilliğine seçildi. Meclis katip üyeliği asil üyeliğe AKP’li İbrahim Kaya, Ahmet Palabıyık seçildi. Mecliste çoğun

 Manisa Büyükşehir meclisi toplandı

 

İLK TOPLANTIYA AKP DAMGASI

 

Manisa Büyükşehir Belediye ilk meclis toplantısını Cengiz Ergün Başkanlığı’nda gerçekleştirdi. AKP’den Zülfikar Gürcan 46 oyla meclis başkanvekilliğine seçildi. Meclis katip üyeliği asil üyeliğe AKP’li İbrahim Kaya, Ahmet Palabıyık seçildi. Mecliste çoğunluk AKP’de olunca komisyonlarda AKP’den 4, MHP’den 3 meclis üyesi yer aldı. 7 üyesi bulunan CHP’den hiçbir belediye meclis üyesi yer almadı. 2. Toplantı bugün saat 18.00’da gerçekleşecek.

 

30 Mart 2014 yerel seçimleriyle birlikte Manisa büyükşehir statüsüne kavuştu. Manisa Büyükşehir Belediyesi ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başkanlığındaki meclis toplantısı belediye Meclis Toplantısı’nda gerçekleşti.  

Büyükşehir belediye meclisinde 1 büyükşehir belediye başkanı, 17 ilçe belediye başkanı ve 70 meclis üyesi olmak üzere toplam 88 belediye meclis üyesi bulunuyor. AKP’den 46, MHP’den 35, CHP’den 7 meclis üyesi yer alıyor. Akhisar’da AKP’den belediye meclis üyesi seçilen, ardından da istifa eden Feza Yavuzkasap, MHP’ye geçti. Böylece MHP’nin üyesi sayısı 34’ten 35’e yükseldi.  88 kişilik mecliste AKP Yunusemre’den Şule Uygur, Soma’dan Melik Doğru, MHP Salihli’den den Zehra Tiryaki ve Turgutlu’dan Hayriye Hızal Kaygısız olmak üzere 4 kadın meclis üyesi  bulunuyor.

MANİSA İÇİN GÜZEL HİZMETLERE ATACAĞIZ

Toplantının açılış konuşmasını yapan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Yerel seçimlerde büyükşehir belediye başkanlığı ve meclis üyeliği noktasında seçilmiş herkesi tebrik ediyorum. Manisa’nın ilk defa büyükşehir olması ile 5 sene boyunca bu meclis salonlarında Manisa’ya hizmet edeceğiz. İnanıyorum ki 5 yıllık sürede huzurlu bir şekilde Manisa’ya yapılacak olan her türlü hizmet için ortak kararlarda buluşarak Manisa’ya güzel hizmetlere imza atarız. Bir seçim yaşanmıştır. Üzüntülü sıkıntılı günler geçmiştir. Artık geçmişe dönüp bu konularda ilgili değerlendirmelerle uğraşacak zamanımız yok. Artık hizmet noktasında çalışmalıyız. Manisa’nın önünü açacak Manisa’yı iyi noktalara getirecek her türlü hizmetin arkasında hep beraber dururuz. Bundan hiç kuşkum ve şüphem yok” dedi.

GÜZEL HİZMETLERİ OY BİRLİĞİYLE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Demokrasi içinde bir süreç yaşandığını belirten Başkan Ergün, “Herkes kendi siyasi partisi doğrultusunda görüşlerini söyleyecektir. Ancak bir masa etrafında istişare yaparak hizmet yapabiliriz. Çok güzel hizmetlere oy birliği ile yaparız. Bir aileyiz. Bu aile içinde sağlık huzur içinde Manisa’da yaşayan 1 milyon 360 bin nüfusu hizmet götüreceğiz.” dedi.

MECLİS BAŞKANVEKİLİ ZÜLFİKAR GÜRCAN

Başkan Ergün’ün konuşmasının ardından oylamalara geçildi. Oylamalarda AKP’lilerin çoğunlukta olması nedeniyle  AKP üyeleri ilk sıralarda yer aldı. Meclis Başkanvekilliği için birinci ve ikinci başkan vekillerinin seçimi yapıldı. 1. başkan vekilliğine AKP’den Zülfikar Gürcan, 2. başkan vekilliğine Recep Cimat seçildi. Meclis katip üyeliği asil üyeliğe AKP İbrahim Kaya, Ahmet Palabıyık seçildi. Encümen üyeliğine, AKP’den  Zülfikar Gürcan, Adnan Kaçire, Yaşar Çataldere, Ali Can, Mustafa Akın 46’şar oy alarak seçildi.  Ege Belediyeler Birliği’ne AKP’den Muhittin Yıldız (asil) Yaşar Çataldere (yedek) seçildi. Tarihi Kentler Birliği’ne ise AKP’den Orkun Şıktaşlı,  Ahmet Palabıyık ve Yaşar Çataldere seçildi. Büyükşehir Belediye Kanunu’nun 26.maddesine göre 2 adet belediye şirketinin kurulmasıyla ilgili teklifte AKP, konunun Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülmesini teklif etti. Teklif oy birliğiyle kabul edildi.  Toplantı 15 Nisan 2014 Salı günü(bugün) saat 18.00’da kaldığı yerden devam edecek.  

CÜNEYT HASÇELİK 

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim