Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Trende kitap okudular

TÜRK Dil ve Edebiyat Derneği Başkanı ve AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, toplumda kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve tren yolcuklarına önemini artırmak amacıyla derneğin yönetim kurulu üyeleriyle birlikte trende hem yolculuk yaptı, hem de kitap

 Trende kitap okudular

 

TÜRK Dil ve Edebiyat Derneği Başkanı ve  AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, toplumda kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve tren yolcuklarına önemini artırmak amacıyla derneğin yönetim kurulu üyeleriyle birlikte trende hem yolculuk yaptı, hem de kitap okudu.

 

Toplumda kitap okuma alışkanlığına dikkat çekmek, vatandaşların seyahatlerinde tren yolculuğuna tercih etmesini sağlamak amacıyla Türk Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şubesi bir etkinlik yaptı. Şube Başkanı ve  AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, yazar Bahadır Yenişehirlioğlu, şubenin yönetim kurulu üyeleri ve öğrenciler hem tren yolculuğu yaptı, hem de yolculuk esnasında kitap okudu.

Manisa Garı’nda bir araya gelen dernek üyeleri, ellerinde merhum yazar Bahaddin Özkişi’ye ait çeşitli kitapları alarak  İzmir Mavi Trenine bindi. Terene binmeden önce konuyla ilgili açıklama yapan Şube Başkanı ve AKP Manisa Milletvekili Özdağ, amaçlarının teknoloji çağında unutulmuş kitap okuma alışkanlığını tekrar kazandırmak olduğunu söyledi.

AKP’li Milletvekili Özdağ, “Gelişen teknolojiyle ve bilgiye kısa bir şekilde ulaşmamız nedeniyle artık kitap okumayan bir toplum haline geldik. Bu nedenle de Türk Edebiyatımızda geri saflarda kalmaya başladı. Ayrıca her gün trafik kazalarında bir vatandaşımız hayatını kaybediyor. Özellikle şehirler arası ulaşımlarda vatandaşlarımızın kendi araçları yerine treni tercih etmelerini tavsiye ediyoruz. Hem güvenli, hemde huzurlu bir yolculuk yapabilecek. Etkinliğimizin bir amacıda vatandaşlarımızın seyahatlerinde treni tercih etmelerini çağrısında bulunmak. Kitap okumaya ve treni tercih etme konusundaki mesajımızı bir etkinlikte birleştirdik. Trende yolculuk yaparak kitap okuyacağız’’ dedi. Özdağ, Manisa Garı’ndan Alaşehir İlçesi’ne kadar yaklaşık 30 kişiyle trenle yolculuk edeceklerini ve trende merhum yazar Bahaddin Özkişi’ye ait çeşitli kitapları okuyacaklarını söyledi. Özdağ ayrıca, Alaşehir İlçesi’nden otobüsle bir açılışa katılmak için Alaşehir İlçesi’ne hareket edeceklerini ve otobüste de dernek üyelerinin yine kitap okuyacağını söyledi.

Özdağ’ın açıklamasını ardından, derneğin yönetim kurulu üyeleri ve öğrenciler trende yerlerini alarak kitaplarını okumaya başladı. 

Manşet Haber 

 

  1 2 3 R 5 6 7 8 9
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim