Misafir
6,0407
5,3315
227,09
ÜYE GİRİŞİ

Öğrenciler sağlık konusunda eğitiliyor

Sağlıklı öğrenciler yetiştirmeyi hedefleyen Manisa İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlıklı Öğrenci Projesini hayata geçirdi. Pilot okul seçilen Şehitler İlkokulu’nda başlayan proje il geneline yayılacak. Projede ilkokula yeni başlayan öğrencilerde ve ailelerinde sa

 Sağlıklı Öğrenci Projesi Manisa’da hayata geçti

 

Öğrenciler sağlık konusunda eğitiliyor

 

Sağlıklı öğrenciler yetiştirmeyi hedefleyen Manisa İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlıklı Öğrenci Projesini hayata geçirdi. Pilot okul seçilen Şehitler İlkokulu’nda başlayan proje il geneline yayılacak. Projede ilkokula yeni başlayan öğrencilerde ve ailelerinde sağlıklı beslenme ve temizlik konularında farkındalık oluşturulması amaçlanıyor. 

 

Manisa İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlığın Geliştirilmesi çalışmaları kapsamında ilkokula yeni başlayan öğrencilerde ve ailelerinde sağlıklı beslenme ve temizlik konularında farkındalık oluşturmak amacıyla “Sağlıklı Öğrenci Projesini” hayata geçirdi. Projede pilot okul Manisa Şehzadeler ilçesinde bulunan Şehitler İlkokulu seçildi. Proje kapsamında beslenme ve temizlik formları hazırlanarak bir hafta boyunca öğrencilerin beslenme ve temizliklerine dikkat etmeleri sağlanarak, sağlığın geliştirilmesine katkı sağlanmaları amaçlandı. 25 öğrenciye eğitim verildi.

25 ÖĞRENCİYE BAŞARI BELGESİ

Pilot okul seçilen Şehitler İlkokulu’nda 1. sınıf öğrencilerine yönelik Sağlık ve Beslenme konusunda Diyetisyen Seher Basıllı tarafından eğitim verildi. Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Kaplan, Şehzadeler İlçe Sağlık Müdürü Ali Özer, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Şen eğitime katıldı. 25 öğrenciye başarılı belgeleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

HEDEF İL GENELİNE YAYMAK

Projenin pilot uygulamasında başarılı olduğunu söyleyen İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Kaplan, amaçlarının Milli Eğitim Müdürlüğü’yle protokol imzalayarak Manisa genelindeki okullara yaymayı ve sağlıklı öğrenciler yetiştirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

SAĞLIK İÇİN SÜT İÇİN

46 yaşında olan Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, her gün süt içtiğini belirterek güne başladığını belirterek, öğrencilerin sağlıklı bir şekilde beslenmelerini önerdi. Daha sonra öğrencilere ambulansta yapılan işlemler hakkında uygulamalı eğitim verildi. CÜNEYT HASÇELİK

  Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim