Misafir
6,1206
5,3829
211,79
ÜYE GİRİŞİ

İki bin bakkal hijyen eğitimi alacak

Manisa Bakkallar Odası ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında hijyen eğitimi protokolü imzalandı. İmzalanan protokolle birlikte yaklaşık 2 bin bakkal eğitimden geçecek. Başkan Mehmet Ünlübaş, sertifika almayanların belediye tarafından cezalandırılacağını

 Sertifika almayan bakkallar belediye tarafından cezalandırılacak

 

İki bin bakkal hijyen eğitimi alacak

 

Manisa Bakkallar Odası ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında hijyen eğitimi protokolü imzalandı. İmzalanan protokolle birlikte yaklaşık 2 bin bakkal eğitimden geçecek. Başkan Mehmet Ünlübaş, sertifika almayanların belediye tarafından cezalandırılacağını söyledi.

 

5 Temmuz 2013 tarih ve 28698 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Hijyen Eğitim Yönetmeliği kapsamında Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü kurum ve kuruluşlarla Hijyen Eğitimi Protokolü imzalamaya devam ediyor. Manisa Lokantacılar Odası ve Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın ardından yaklaşık bin 500 üyesi bulunan Manisa Bakkallar Odası’yla protokol imzalandı.

AMAÇ UYGULANABİLİR EĞİTİM

Sağlıklı bir şekilde eğitim vermek istediklerini söyleyen İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Müşahit Sudan,  bunun için işi uzman kişilere bırakmak gerektiğini ifade etti. Bu eğitimin uygulanabilen bir eğitim olmasını istediklerini vurgulayan Sudan, Hayat Boyu Genel Müdürlüğü’ne bağlı Halk Eğitim Merkezleri ve Mesleki Eğitim Merkezlerinin hijyen eğitimiyle eğitim vereceğini söyledi. Sudan eğitimlerin en az 8 saat, en fazla 40 olacağını belirterek, daha önce verilen eğitimlerin geçersiz olduğunu kaydetti.  Sudan, her meslek grubuna göre bir model belirlediklerini ifade etti.

EĞİTİM ALMAYANLARA CEZA

Gıda ve perakende işyerlerinde eskiden portföy muayenesinin uygulandığını belirten Manisa Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Ünlübaş, bugün ise hijyen eğitiminin verildiğini söyledi. eğitime katılanlara sertifika verileceğini kaydeden Ünlübaş, sertifika almayanların 250 TL ile bin TL arasında belediye tarafından cezalandırılacağını ifade ederek, bu konuda üyelerini bilgilendireceklerini dile getirdi. Daha sonra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Müşahit Sudan ve Başkan Mehmet Ünlübaş protokolü imzaladı. 

CÜNEYT HASÇELİK 

 

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim