Misafir
6,1969
5,5841
272,07
ÜYE GİRİŞİ

Bilgileri açık göstermeyenler cezalandırılıyor

2013 yılında yürütülen hazır ambalajlı ürünlere yönelik denetimlerde, Manisa’da 69 adet üründe ambalaj bilgisi ile aykırılık tespit edildi. 2014 yılında da gerçekleşen denetimlerde 8 işyerindeki ambalajlarda eksiklik tespit edildi. Ambalaj bilgisi ile ayk

 Aykırılık tespit edilen firmalara 5 bin 464 TL para cezası kesildi

 

Bilgileri açık göstermeyenler cezalandırılıyor

 

2013 yılında yürütülen hazır ambalajlı ürünlere yönelik denetimlerde, Manisa’da 69 adet üründe ambalaj bilgisi ile aykırılık tespit edildi. 2014 yılında da gerçekleşen denetimlerde 8 işyerindeki ambalajlarda eksiklik tespit edildi. Ambalaj bilgisi ile aykırılık tespit edilen firmalara 5 bin 464 TL idari para cezası kesildi.

 

Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Ölçü ve Ayar Memuru Ferhat Bayar, 2013 yılında yürütülen hazır ambalajlı ürünlere yönelik denetimlerde, ambalaj bilgisi ile aykırılık tespit edilen firmalara 5 bin 464 TL idari para cezası kesildiğini söyledi.  Bayar, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından hazır ambalajlanmış gıda ve gıda dışı ürünlere yönelik yapılan denetim kapsamında Manisa’da 2013 yılında 300 iş yerinin denetlendiğini söyledi.  Bayar, “İlimizde iş yoğunluğu nedeniyle ölçü ve ayar memurları haricinde diğer personel katılımı ile 198 işyerinde yapılan hazır ambalaj denetim neticesinde 114 adet uygun olduğu 66 adet ürünün etiketinde hata bulundu ve verilen sürelerde hataların giderildiği tespit edildi. Ayrıca ilimiz ve ilçelerinde Bakanlığımız koordinatörlülüğünde 12 ilden gelen ekiplerle yapılan çapraz denetimlerde 102 adet işyerinde 103 adet ürün üzerinde denetim yapıldı ve bunlardan 3 adet üründe eksiklik tespit edildi. Ambalaj bilgisi ile aykırılık tespit edilen firmalara 5 bin 464 TL idari para cezası kesildi. 2014 yılında da sürdürdüğümüz denetimlerde 8 işyerinde ambalajlarda eksik tespit edildi” dedi.

İŞLETMELER DİKKATLİ OLMALI

Üretici işletmelere dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili Ferhat Bayar, şu tavsiyelerde bulundu: “Hazır ambalajlı mamullerin etiketi üzerindeki bilgiler iyi görünebilecek, açıkça okunabilecek ve silinmeyecek bir şekilde olmalıdır. Ambalajı üzerinde belirtilen ürünün net miktar bilgisi ile firma adres bilgileri açık bir şekilde gösterilmelidir.” MANŞET HABER 

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim