Misafir
6,1969
5,5841
272,07
ÜYE GİRİŞİ

MHP 10 yıl sonra koltuğu geri aldı

MHP adayı Av.Turgay Şirin, Turgutlu ilçesinde AKP adayı mevcut belediye başkanı Serhat Orhan'a yaklaşık 10 bin oy fark atarak, partisinin 10 yıl önce AKP’ye kaptırdığı koltuğunu geri aldı

 Turgutlu’da AKP adayı Orhan’a 10 bin oy fark attı

 

MHP 10 yıl sonra koltuğu geri aldı

 

MHP adayı Av.Turgay Şirin, Turgutlu ilçesinde AKP adayı mevcut belediye başkanı Serhat Orhan'a yaklaşık 10 bin oy fark atarak, partisinin 10 yıl önce  AKP’ye kaptırdığı koltuğunu geri aldı

 

 

Turgutlu'nun yeni belediye başkanı Turgay Şirin oldu. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde tüm yurtta olduğu gibi Turgutlu'da da herkesin gözü kulağı sandıklarından gelecek sonuçlardaydı.

10 BİN OYLA SEÇİMİ GÖĞÜSLEDİ

Turgutlu'da seçimi Milliyetçi Hareket Partisinin adayı Av.Turgay Şirin, seçimi AKP adayı mevcut belediye başkanı Serhat Orhan'ın yaklaşık 10 bin oy önünde bitirerek Turgutlu'da seçimi göğüsleyen isim oldu. MHP 10 yıl önce  AKP’ye  kaptırdığı belediyeyi ikinci kez MHP'den belediye başkanı olan Turgay Şirin ile kazandı.

Sandıklardan gelen sonuçlarla MHP İlçe Seçim lokali adete bayram yerine dönerken partililer büyük bir coşkuyla yeni belediye başkanları Turgay Şirin'i bekledi. Seçim lokaline gelen Turgay Şirin, ""Bu zafer inanmışlığın zaferi, bu zafer hepiniz zaferi" dedi.

SEÇİM ORANLARI BELLİ OLDU

30 Mart Yerel Seçimleri'nde Turgutlu'da kullanılan oylar ve meclis dağılımı belli oldu. 30 Mart Yerel Seçimlerinde Turgutlu'da resmi rakamlara göre 6 bin 696 farkla MHP Turgutlu Belediyesi'ni kazanmış oldu. Turgutlu'da 97 bin 751 seçmen sandığa giderken bu oyların 93 bin 583'ü geçerli sayıldı.

Turgutlu Belediye Başkanlık Seçiminde partiler ve aldıkları oylar şöyle:

"MHP: 42 bin 447, AK Parti: 35 bin 751, CHP: 8 bin 907, HDP: 4 bin 577, Saadet: 825, Bağımsız Selahattin Yıldırancan: 357, DP: 285, BBP: 232, BTP: 202

YENİ MECLİSTE CHP YOK

Yerel seçimde oy sayılarının belli olmasının ardından meclis dağılımında belirlendi. En büyük sürpriz ise geçen dönem 2 meclis üyesi olan CHP'nin bu dönem temsil hakkını kaybetmesi olarak göze çarptı. MHP aldığı 40 bin 947 oy ila 16 şehir meclis üyesi, AK Parti aldığı 34 bin 738 oy ile 12 meclis üyesi sokmayı başardı. MHP'nin başkanlığı kazanması nedeniyle kontenjandan Ekrem Bölükbaşı, Hüseyin Şentürk ve Yaşar Çetinkaya geldi. Turgutlu'nun yeni belediye başkanı Turgay Şirin de meclise eklendiğinde dağılım MHP 20, AK Parti 12 olarak gerçekleşti.

 (İHA)

 

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim