Misafir
6,0376
5,3006
209,3
ÜYE GİRİŞİ

Üzüm bağlarında bahar telaşı

Manisa’nın Sarıgöl İlçesi’nde çiftçiler bahar hazırlığına başladı. Sarıgöl ve çevresinde 85 bin dekarlık alandaki bağlarda çiftçiler; çift sürme, ızgara çekme, çapalama, gübreleme, sulama ve ilaçlama yapıyor

Sarıgöl Ovası’nda çiftçiler hummalı bir çalışmanın içine girdi


Üzüm bağlarında bahar telaşı


Manisa’nın Sarıgöl İlçesi’nde  çiftçiler bahar hazırlığına başladı. Sarıgöl ve çevresinde 85 bin dekarlık alandaki bağlarda çiftçiler; çift sürme, ızgara çekme, çapalama, gübreleme, sulama ve ilaçlama yapıyor

 

 

Sarıgöl Ovası’nın dünyaca ünlü çekirdeksiz sofralık Sultaniye üzüm bağlarında, baharın gelmesiyle, üreticiler hummalı bir çalışmaya başladı.

85 BİN DEKAR ÜZÜM BAĞI
Sarıgöl ve çevresinde  85 bin dekarlık mevcut Sultaniye Üzüm bağında, bahar aylarında yapılan çalışmaların önemini belirten Sarıgöl Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen’’ Sarıgöl Ovası’nın dünyaca ünlü sofralık Sultaniye üzümü ve diğer çekirdekli üzüm bağlarında bahar ayında çift sürme, ızgara çekme, çapalama, gübreleme, sulama ve ilaçlamanın çok iyi yapılması gerek. Bağlarımız yapraklanmaya başladı. Kışın yağışlardan sıkışan toprağın çift sürerek veya ızgara ile kaymağının kırılması ile toprağın havalandırılması önemlidir. Bağlarımızın toprak analizi raporlarına göre gerekli gübrelerin verilmesi önemlidir. Gübreleme sonrası da sulama yapılmalı. Ziraatçıların uyarılarına göre de tarı ilaçları atıldığında, yeni mahsul üründe verim artışı yanında kalitede gelişmeler olacaktır”dedi.

TRAKTÖRÜ OLMAYAN ÇİFTÇİ KİRALIYOR

Sarıgöl ve çevresindeki üzüm bağlarında başlatılan çalışmalarda traktörü olan bağcılar, işlerini kendileri görürken, traktörü olmayan üreticilerde çift sürme işi için dekarına 25TL, ızgara çekilmesi için dekarına 25TL, çapa işi için dekarda 20TL, büyük taral için 100TL ücret ödedikleri belirtildi. (İHA) 

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim