Misafir
6,2988
5,6843
271,96
ÜYE GİRİŞİ

Üzüm bağlarında bahar telaşı

Manisa’nın Sarıgöl İlçesi’nde çiftçiler bahar hazırlığına başladı. Sarıgöl ve çevresinde 85 bin dekarlık alandaki bağlarda çiftçiler; çift sürme, ızgara çekme, çapalama, gübreleme, sulama ve ilaçlama yapıyor

Sarıgöl Ovası’nda çiftçiler hummalı bir çalışmanın içine girdi


Üzüm bağlarında bahar telaşı


Manisa’nın Sarıgöl İlçesi’nde  çiftçiler bahar hazırlığına başladı. Sarıgöl ve çevresinde 85 bin dekarlık alandaki bağlarda çiftçiler; çift sürme, ızgara çekme, çapalama, gübreleme, sulama ve ilaçlama yapıyor

 

 

Sarıgöl Ovası’nın dünyaca ünlü çekirdeksiz sofralık Sultaniye üzüm bağlarında, baharın gelmesiyle, üreticiler hummalı bir çalışmaya başladı.

85 BİN DEKAR ÜZÜM BAĞI
Sarıgöl ve çevresinde  85 bin dekarlık mevcut Sultaniye Üzüm bağında, bahar aylarında yapılan çalışmaların önemini belirten Sarıgöl Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen’’ Sarıgöl Ovası’nın dünyaca ünlü sofralık Sultaniye üzümü ve diğer çekirdekli üzüm bağlarında bahar ayında çift sürme, ızgara çekme, çapalama, gübreleme, sulama ve ilaçlamanın çok iyi yapılması gerek. Bağlarımız yapraklanmaya başladı. Kışın yağışlardan sıkışan toprağın çift sürerek veya ızgara ile kaymağının kırılması ile toprağın havalandırılması önemlidir. Bağlarımızın toprak analizi raporlarına göre gerekli gübrelerin verilmesi önemlidir. Gübreleme sonrası da sulama yapılmalı. Ziraatçıların uyarılarına göre de tarı ilaçları atıldığında, yeni mahsul üründe verim artışı yanında kalitede gelişmeler olacaktır”dedi.

TRAKTÖRÜ OLMAYAN ÇİFTÇİ KİRALIYOR

Sarıgöl ve çevresindeki üzüm bağlarında başlatılan çalışmalarda traktörü olan bağcılar, işlerini kendileri görürken, traktörü olmayan üreticilerde çift sürme işi için dekarına 25TL, ızgara çekilmesi için dekarına 25TL, çapa işi için dekarda 20TL, büyük taral için 100TL ücret ödedikleri belirtildi. (İHA) 

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim