Misafir
6,8189
6,0817
251,47
ÜYE GİRİŞİ

2 Yeni ilçede Tüketici Hakları Hakem Heyeti 30 Martta faaliyete geçecek

Manisa Ticaret İl Müdür Vekili ve Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanı Salim Çelik, Manisa’nın Büyükşehir olması nedeniyle merkezde kurulan 2 yeni ilçede 31 Mart tarihi itibariyle Tüketici Hakları Hakem Heyetlerinin faaliyete geçeceğini duyurdu.

2 Yeni ilçede Tüketici Hakları Hakem Heyeti 30 Martta faaliyete geçecek


 Manisa Ticaret İl Müdür Vekili ve Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanı Salim Çelik, Manisa’nın Büyükşehir olması nedeniyle merkezde kurulan 2 yeni ilçede 31 Mart tarihi itibariyle Tüketici Hakları Hakem Heyetlerinin faaliyete geçeceğini duyurdu. 

 


Çelik yaptığı açıklamada, “Bilindiği üzere İlimizin Büyükşehir olması sebebiyle il merkezinde Şehzadeler ve Yunusemre Kaymakamlıkları kurularak görevlerine başlamıştır. Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereğince Merkez İlçe Kaymakamlıklarında 30 Mart tarihi itibariyle İlçe Tüketici Sorunları Hakem Heyeti kurulacak olup, 31 Mart tarihinden itibaren faaliyete geçecektir. Bu sebeple Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümlerine göre sorununu çözmek için müracaat edecek olan vatandaşlarımızın, ikamet olarak bağlı olduğu İlçe Kaymakamlığında bulunan İlçe Tüketici Sorunları Hakem Heyetine müracaat etmesi gerekmektedir” dedi.
Çelik, vatandaşların müracaat ederken dikkat etmesi gereken en önemli hususun 3 bin 321 TL’nin altında olan anlaşmazlıklarda İlçe Kaymakamlıklarına, 3 bin 321 TL’nin üzerindeki anlaşmazlıklarda ise Ticaret İl Müdürlüğüne anlaşmazlık konusu ile ilgili belgelerle müracaat etmesi gerektiğini söyledi. (İHA)

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim